Boks sa başlamak istiyorum yardım edermisiniz

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve sawsaw954 tarafından 4 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. sawsaw954

sawsaw954 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Norlmal boksa başlamak istiyorum ağırsıklet olan 1.77 boy 17 yaşındayım 92 kiloyum nasıl başlayabilirim kilo vererekmi yoksa direk olarakmı teşşekürler.

2. Cmz

Cmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ne konuda yardim istiyorsun

3. elyayımuzik

elyayımuzik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam açıkça söyleyeyim Süper Ağır Siklete giriyorsunuz ve o siklet çok ağır darbeler verir rakiplere.17 Yaşındasınız yani biraz geç kalmışsınız.Benim önerim her gün cardio yaparak yağ yakmanız.boyunuza göre 70 kilo civarında olmanız gerek.O kiloya indikten sonra boks antrenmanlarına ağırlık verin.Ayrıca kas durumunuz nasıl bilmiyorum o yüzden dediklerime çok takmayın bu genel tanı.Yani 92 kilo olup muazzam bir kas kütlesine sahip te olabilirsiniz.Ama hiç bir spor yapmamış tamamen yağlı bir vücuda da sahip olabilirsiniz.Dostça tavsiyem kilo vermeniz yönündedir.Ama verirken boks öğrenebilirsiniz.Bakın öğrenebilirsiniz diyorum yapın demiyorum.Yani salona gidin boks öğrenin teknikleri oturtmaya çalışın.Ama maça çıkmayın sonra kas kütleniz artıp kilonuz azalınca yani sikletiniz düşünce o da olur.Ama siz amatör olarak yani sadece sokakta kendinizi savunmak mı istiyorsunuz.Yoksa bu işten para kazanmak ve profesyonel mi olmak.Aslında profesyonel olmak 17 yaş için zor ama Haftada 5+ gün yapacağınız bir antrenman ve sarfettiğiniz çaba sizi profesyonel de yapabilir.

4. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Sakin ya adam yeni başlıyorum demiş sen yok süper ağır siklete giriyosun felan demişsin ( süper diye bişey yok bu arada ağır siklet olarak geçer.) daha bunun 6 aylık eğitimi var sonra eğer devam ederse yıllarca sürecek amatör kariyeri var. Bişeyi bilmemek ayıp değil ama emin olmadığın bişeyi başkalarına öğretmeye çalışmak çok yanlış. İnsanları başlamadan yanlış bilgilendirip korkutuyosunuz.

5. sawsaw954

sawsaw954 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben bu sporu heves olarak değil ben bu sporu meslek edinmek istiyorum kardeşim yani ben bunu millete egomu tatmin etmek değilde kavga etmek değil de meslek edinmek istiyorum yani yaş olarak geç değil tam zamanı olarak biliyorum.Ama dediğin çok mantiklı teknik öğrenip kilo veririm ondan sonra kas kütlesi yapar sıkletimi belirleyip maçlara çıkmak istiyorum ben yani ben bunu bi film izleyipte boksa başlayıp gelen geçene kafa tutmak için yapmıyacam emin olabilirsin :))
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Eylül 2015 ---
    nasıl bi eğitim kardeşim boks salonuna gidip eğitim almamı gerek yani meslek edinmek istiyorum ben okuyacağım yok benim :D Bide herzaman ben boksör olmak istemişimdir kickboks değil yanlış olmasın boksör olmak istiyorum :)

6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ben olaya farklı bir bakış açısından bakmak istiyorum.bizim ülkemizde bu tür spor dallarından(ister fitness deyin vücut geliştirme deyin isterse boks güreş vs)hayatını kazanıp geçinmek için ya eğitmen olmalısınız ya da salona vs. sahip olmalısınız.atlet olarak yarışıp hayatı kazanmak çok zor.hayatı kazanmayı bırakın maddi açıdan ekstra yük bindirir.yani iş edinmek vs. pek olası değil,o yüzden böyle hayallerle okulu boşlamak mantıklı değil,ileride mutlaka pişman olursunuz.birincil para kaynağı olarak düşünülmemeli böyle şeyler,hiçbir garantisi yok çünkü.

neverbackdown. ve Created By Loss bunu beğendi.
  7. sawsaw954

sawsaw954 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki burda eğitsem kendimi amerikada kazanabilirmiyim ölebi şansım varmı yani bakıyoruz amerikada felan adamlar çuvalla para kazanıyor yani bizimde ülkemizde ne kadar kazanıyorlarki yani benim amacım boksör olmak yaşımın tamzamanı yani türkiyede ne kadar kazanıyor boksörler ?

8. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Yaşının tam Zamanı mı? Yanlış anlama elbetteki bu sporu yapabilirsin ama profesyonel olman çok zor 5-6 yaşında başlıyor o çuvalla para kazanıyor dediklerinin çoğu. Ama yine de başla sen spor yapmak iyidir.

9. sawsaw954

sawsaw954 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yani ben bu sporu meslek olarak yapama yacakmıyım ? amacım çuvalla para kazanmak veya lüks bir yaşam değil zaten sadece ekmeğimi bu spordan kazanmak istiyorum okadar.

10. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Zor ama azmin önünde kim durabilmiş.

11. sawsaw954

sawsaw954 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    peki kilo verip mi başlıyım yoksa hem diyet hemde boksu öğrenip öylemi başlıyım yani bence olur çünkü hayalim yani eğer 1 2 yaparsam ondan sonra başarırsam bu işi bırakmam yani bi söz vardır Başarının verdiği zevki hiçbir kadın veremez diye :)

12. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Kiloyu boks yaparkende verebilirsin kesinlikle hemen başla

13. sawsaw954

sawsaw954 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Haftada kac gun anteren
    haftada kacgun antrenman yapmam gerek peki gelismem icin ve kilo felan vermem icin yani ortalama kac gun anterenman gerek ?

14. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Valla salonlar genellikle 3 verir ama sen çok profesyonel düşünüyorum dersen minimum 4 gün olsa iyi olur.

15. sawsaw954

sawsaw954 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Abi peki yorucumudur hani haftada 4 gün nasil eger yorulmassam 5 gun yaparim 5 gun yapsam yorulurmuyum peki ?

16. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Beslenme önemli bu konuda güzel beslenirsen bir sıkıntı çıkmaz. 6 günde yaparsın ama 6 gün veren bir salon bulabileceğini sanmıyorum.

17. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    3 yil once boks clubüne gidiyordum, çok gayretli kisiler vardi çuvallara vuran, antrenör onlari bir kaç kez sparring yaptirdi burunlari kanadi birakdilar bu isi. Yada amatör kariyerini geçemiyen çok boksör var.

Sent from my NX505J using Tapatalk

18. sawsaw954

sawsaw954 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yani yorulurmuyum hocam zorlu olurmu eger zevk alirsam 6 gunde yapabilirim

19. darius98

darius98 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Yok eğer bir rahatsızlığın yoksa kalp hastalığı felan sıkıntı olmaz.

20. sawsaw954

sawsaw954 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yok ama sigara kullaniyorum.Beslenme nasil yapmakiyim mesela ?

Sayfayı Paylaş