boks karın kasları

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 22 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Şimdi ekipmanlar : Basket veya sağlık topu , oklava

Programı şöyle uygula örn : pazartesi mekik , salı off , çarşamba darbe çalışması , perşembe off , cuma mekik , cts pzr off
    (karın kasları için bu uygulama)

internette karın kasları için birsürü video var hoşuna gideni uygulayabilirsin istersen p90x abs çalışmasını atabilirim .

darbe çalışmalarında karın kaslarını sıkıcaksın sağlık topu imkanın yoksa basket topuda olur annene babana kardeşine arkadaşına birine ver topu karın kasların sıkıyken yavaş yavaş vursun yavaş yavaş sertleşsin ama belli bir dozu aşmasın zaten 1,2 aya artık o tempodaki vuruşlar sana çok az acı vericek ve karın kaslarının sertleşmesini hissediceksin ... 2-3 hafta sonra uzaktan karnına topu attırabilirsin artık senin dayanıklılığına kalmış birşey

şimdi gelelim oklavaya ne yapıcağız oklavayı :D Manny Pacquiao obliklerini oklava ile dövdürüyordu sağlık topundan farkı nedir bilemicem belki denersin .

vücutcuu bunu beğendi.
  2. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    manny pacquaio nin oklava ile dövdüğünü görmüştüm.sağlık topunu mutlaka salonda deneyeceğim.3 kg lik 5 kglik sağlık topu var bir arkadaşa söylerim vurdurur.ya benim karın kasları zaten fena değil ama daha iyi olsun darbelere dayanıklı olsun istiyorum sparring te mideye yediğim bir yumrukta antrenman bitsin istemiyorum :)

3. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Dövüşürken korkak olmanın sebebi daha onceden az kavga etmen olabılır mı? Korkma kesınlıkle, korkunu yenmeye calıs. Bak boksör Muhammed Ali ne demiş? Eğer korkuyorsan, zaten bittin demektir. Zaten antremanlarda karsılıklı dövüşe dövüşe korkunu yenersin zamanla. Birde dövüsürken süreklı rakıbın gozune bak, gozunu mümkün oldugunca ayırma. Reflekslerın de gelişince iş daha da kolaylasır.

Kum torbası konusunda kesınlıkle haklısın, insan kum torbasına vurdukça rakıbe de oyle vurabılecegını sanıyor ama yanlıs, kum torbası hareketsız sabıt bırsey. Ama rakıp sana vurmaya calısıcak sureklı hareket edıcek v.s.. Ama kum torbasının cok faydaları var..

Kask konusuna gelınce hocana danısmanı tavsıye ederım, onun onerısı daha ıyı olacaktır :)

//Edit muhammed ali'nin birkaç sözü daha: ;
    *Eğer korkuyorlarsa, hiç çıkmasınlar karşıma
    *Çünkü korkaklarla asla işim olmaz benim
    *Eğer benim gözlerime korkusuzca bakamıyorsan, kaybettin demektir.

Aklının bir köşesine yaz bunları :)

Son düzenleme: 6 Mayıs 2012
    vücutcuu bunu beğendi.
  4. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    korkuyorsan zaten bittin demektir muhammed ali nin sözümü? ali nin bütün sözlerini biliyorum bunu ilk defa duydum güzel sözmüş.

kum torbası bir boksörün gelişimi için çok önemlidir.yumrukları güçlendirmenin en iyi yolu kum torbasıdır yumruklar torba döve döve güçlenir.ayrıca iyi bir kardiyo dur torba dövmek.boks antrenmanının olmazsa olmazıdır.torba ve ip atlama mutlaka her antrenmanda yapmaya çalışıyorum.

kask mutlaka takmam gerek tyson muhammed ali bütün prof boksörler bile sparring yaparken kask takıyor bulacağız artık bir yerden hocaya danışayım belki ucuz yollu bir şey ayarlar bana :)

aynen dediğin gibi abi insan kum torbasına vurduğu gibi rakibede vurabileceğini sanıyor ama öyle değil.ben eğer korkmadan atak yaparak dövüşüp kum torbasında attığım yumrukları rakibe atsam komaya girer :) ayıptır söylemesi sağ kroşem iyidir :)

ön kolum yani sol hiç iyi değil düz gardım.nasıl geliştirebilirim sol kolu? sağ kroşe ile sol kroşe arasında baya bir güç farkı var.dumbell punch yapsam işe yarar mı? ev antrenmanıda yapıyorum zaten salı perşembe günleri her zaman değil tabi ara da bir.sol kolumu güçlendirmem gerek.torba döverken solu daha çok kullansam olur mu?

daha önceden az kavga etmek derken? abi çok güzel şeyler yazmışsında burası olmamış.kavga etmek nedir ya ben boks yapıyorum.asla sokakta dövüşmem sokak dövüşçüsü değilim ben.boksör sadece ringte dövüşür.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:09 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=yLakBQmuOmM

mide çalışmasını her zaman bu şekilde yapacağım umarım işe yarar.boksörlerin vücutlarının orta kısmı sıkı olmalı darbelere dayanıklı olmalı.

5. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Dostum kavga dan kastım boksla ılglı degıl, blıyorum spor olarak yaptıgını ama daha onceden pek kavga etmeyen ınsanlar korkar kavgadan yumruk yeme hissi falan olur. O bakımdan soyledım. Sol kol olayı dediğin gibi kum torbasında calısırken süreklı kullan solunu aksatma. Aslına bakarsan cogu ınsanda böyledir ornegın sağlak birinin sağ yumrugu genelde daha sert ve daha etkılıdır. Solaklar da da tam tersi diye biliyorum.

dumbbell punch işe yarıyabılır ama dumbbell punch ın daha cok yumrugu hızlandırdıgını bılıyorum. Onun dısında bilekler de önemlıdır yumruk atma konusunda, bileğini guclendırıcek egzersızler forumda mevcut, birde el yayı falanda alabılırsın geliştiriyor diyorlar 2-3 tl birşey. Şınav çekerken de yumruk ustunde cekmek gelistirir diyenler var ama bir okadar da etkısı yok dıyenler var tartısılır acıkcası.. Bir kaç şey daha söyleyecem ama bunları dırek uygulama araştır boksör değilim sonucta ben :)

İzledıgım filmler ve okudugum yazılar sonucu;
    *Bilekleri guclendırmek (el yayı ve diğer bilek egzersizleri)
    *Gölge boksu
    *Havaya yumruk sallayarak kosmak hatta gerekırse dumbell ile yapmak
    *Sık sık kum torbası calısmak
    *Yumruk atarken (gerçi eldiven kullanılıyor ama) elde ki orta parmak ve işaret parmagı eklemi ile vurmak (videosu: Tıkla)
    *Bir de hız torbası mı ne vardı oda işe yarıyormus
    *Eskiden sanırım insanlar sert yerlere yumruk atarak eklemlerını mı ne guclendırırlermıs, demem o ki duvara yumruk atabılırsın ama tabiki çok sert bir şekılde degıl. (ama bunu kesın arastır cogu yerde zararlı oldugu soylenıyor.)
    *Son olarak badr harinin antreman videosu var onada göz at istersen: https://www.youtube.com/watch?v=ObFu37w61Tc

Bir de şunu dusunuyorum, süreklı sol calıssan bile sağın kadar sağlam olamaz eğer sağlaksan ki öylesindir. Ama vurduklarının daha da etkılı olabilir. Dediğim gibi arastırmadan hareket etme, belkı benım dogru sandıklarım yanlıs seyler olabılır

vücutcuu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş