boks karın kasları

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 22 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    boksta karın kasları çok önemlidir bunun için midemin taş gibi sıkı olması gerek fazla baklava olmasada olur ama sıkı taş gibi olacak darbelere karşı dayanıklı olacak.bana özel bir program çalışma sistemi önerebilir misiniz?

8 min abs workout programı var youtube da izledim fena değil işe yarar mı? benim için önemli olan çok sıkı taş gibi olması.şekil zamanla olacaktır.

http://www.pinoygigs.com/blog/wp-content/uploads/2012/01/pacquiao-mayweather.jpg

bunlar gibi sıkı olmalıyım.çok hacimli vücuda gerek yok zaten taş gibi sıkı olsun yeter patlayıcı kuvvet önemli boksta.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:14 ----------

http://www.******/mike-tysonin-antrenman-programi/

tyson ın 80 yıllarda zirvede olduğu dönemdeki antrenman programını buldum bunu yaz tatilinde 3-4 ay uygulasam olur mu? :):) biliyorum zorlanacağımı ama yapabileceğimi düşünüyorum.3 ana öğün yiyor ve baya kardiyo yapıyor o kadar.12 raund dövüşü saymayalım tabi :) valla boş vaktim olsa denemek isterdim 1 gün bunu.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:22 ----------

bir sorum daha var ben poz videosu koymak istiyorum nasıl video ekleniyor?

2. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    karın kasları için önerileriniz var mı? karaciğere mideye yumruk alınca önemini gittikçe daha iyi anlıyorum :)

3. Michaeljai

Michaeljai Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Mike tyson un antreman programını yapamazmısız öyle yazıyor yolladıgın linkte:):)

vücutcuu bunu beğendi.
  4. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    o program insan işi değil ya bencede yapamayız :)))

vücutcuu bunu beğendi.
  5. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    tyson ın antrenman programı çok disiplinli olmayı gerektiriyor.sabah 5 te kalk ve koşu yap :) sabahın köründe uyumak yerine koşu yapmayı tercih etmek gerçekten zor.program ağır zaten gün içerisinde bir kaç defa kardiyo yapıyor ter atıyor gece bile biraz bisiklet yapıyor :) ama vücudu tam boksör vücudu.

6. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    cidden yarısını geçtim çeyreği bile sınırları zorlar :)

vücutcuu bunu beğendi.
  7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    mide yaparke birisi karnına ellik ile vurması..ağırlıkla mekik..

vücutcuu bunu beğendi.
  8. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    ya nerden koydum tyson antrenman programını şimdi kimse bilmiyordu tabi herkes merak edip ona bakıyor bana yardım yok :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:17 ----------

hocam başka değişik önerileriniz var mı? mide ve boyun çalışması yapacağım muhakkak.aslında salı perşembe günleri evdede yapabilirim.

hocam alt üst yan karın yani vücudu orta kısmı taş gibi olmalı sıkı olmalı ki darbelere karşı dayanıklı olayım.

boksta en önemli kas bölgeleri nerelerdir hocam? bence ilk sırada karın kasları geliyor.bacaklarında güçlü olması gerek.sanırım boksla alakası olmayan tek kas bölgesi pazulardır :) aparkat atarken çalışıyor demeyin diğer bölgeler kadar önemli değil en sonda yer alır pazular.

9. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    sen daha amatör boks bile yapmazken bir profesyonelin programını uygulaman çok mu mantıklı ? sana faydadan çok zarar getirir kaldıramazsın .

vücutcuu ve Body06 bunu beğendi.
  10. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    lütfen tyson ın antrenman programına yorum yapmayalım.zaten ne akılla koydum ki onu şimdi herkes ona cevap yazacak bana yardım yok :) edit yapabilirmiyim kaldırmak istiyorum o linki.

11. HarryBlade

HarryBlade Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Sağlık topunu karnında sektir 30-40 kere biri atsın.

2 sene boks yapmıştım.

vücutcuu bunu beğendi.
  12. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    sağolun önerilerinizi bekliyorum karın kasları gerçekten çok önemli illada six pack gözükmesine gerek yok ama sıkı olsun taş gibi olsun istiyorum.zaten zamanla six pack gözükecektir.

13. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    vücutcuu bunu beğendi.
  14. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bu ikisi yeter de artar bile...)

altı , üstü vb her yer çalışır...)

vücutcuu bunu beğendi.
  15. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    sağlık topu ile mideye vurdurma deneyeceğim ;)

16. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim sen normal antremanda ne yapıyosan ona devam et bu işler öyle programı buldum yapıyımla olmaz giderisin sen iyiysen şampıyon olursan hocan seni daha çok çalıştırır arta arta başarıya göre. sen 3 sene boks yap mesela yine bu programı yapamazsın ben türkiye şampıyonası için iddalı bi boksorum ama haftada 3 gün 1saat 30 dakka çalışıyoruz üstelik bu insanların kullandığı başka seyler var çünkü amerikada bazı şeyler burdaki gibi yasak değil normal bi insan bunu asla yapamaz

vücutcuu bunu beğendi.
  17. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    vücutcuu bunu beğendi.
  18. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    hareketler güzelde çok fazla hareket yapmıyor mu ayrıca benim baklavalar küçük bu kadar zorlamaya gelmez hemen yanmaya başlıyor zaten.

bu hareketler görüntü için six pack için benim istediğim darbelere karşı dayanıklı olmak.vücudun orta kısmı sıkı sert olmalı zaten öylede daha iyi olsun istiyorum.

ellik ile mideye vurmak,birisinin eldiven ile mideye hafif vuruşlar yapması sağlık topu vurdurmak sanırım bunlar benim için daha iyi olur darbelere karşı dayanıklı olurum.

19. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    12 raund nedir ki biz 12 raund kum torbası döverdik. Mike tysnun en az raundu 12 olsa gerek :)

20. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    yok 24 raund mu olacak tı? tyson da insandı abi ne yaptın sen ya.24 40 50 raund dövüş yapılırmı ağız burun dağılır zaten öyle bir kondisyon kimsede yok :) 12 raund torba dövme ile 12 raund dövüşü karıştırma.torba rakip gibi hareketli değildir yerinde durur ayrıca karşılık vermez ;) 12 raund sparring zor gerçekten.tyson ın antrenman programı ağır olması bir yana çok disiplinli olmayı gerektiriyor.100 kişiye sabahın beşinde kalksanız 5 km koşmayımı tercih edersiniz yoksa uykuya devam etmeyimi diye sorsanız 99 u uykuya devam der ama tyson çok disiplinli adam üşenmiyor 5 km koşuyor gelip 4 saat daha uyuyor kalkıp kahvaltı ediyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:45 ----------

bir şey danışmak istiyorum.ben çok korkak dövüşüyorum sürekli geri kaçıyorum geri oynuyorum.rakip sağlı sollu girince ben kapanıp kalıyorum aslında hemen karşılık vermem lazım sağa veya sola çıkıp yapıştırmam lazım.bunlar zamanla olacak tabi dövüşe dövüşe iyi olacağım.daha atak dövüşmek için rakipten korkmamak için ne yapabilirim? iki çalışma gördüm araştırma yaparken sanırım işe yarar hemen anlatayım.birincisi rakiple benim belime ip veya plates bandı gibi bir şey bağlamak buradaki amaç boksörlerin birbirinden fazla uzaklaşmaması yakın dövüşmesi tabi o şekilde sert yumruk atmak mutlaka sakatlığa yol açar :) o yüzden hafif seri vuruşlar yapılacak.birde vasly lomachenko gibi sparring yapabilirim.2-3 kişi üstüme gelir ben sadece savunma yaparım bu ilk başta beni çok zorlar psikolojik baskı oluşturur dahada korkak dövüşebilirim ama bu çalışma zamanla korkmadan dövüşebilmemi sağlayabilir.pusat dizisindede hoca 4-5 kişi ile dövüştürüyordu önce müdafaa diyordu :) gerçekten öyle boks bir müdafaa sporudur önce savunma önemli atak zaten oluyor :)

bu arada benim kaskım yok ve kask almayı düşünüyorum tavsiyeleriniz var mı? salonda boş duran kask olursa izin alıp takarım ama sürekli öyle olmaz.adidas aiba modeli kask en iyisi ama çok pahalı.kasksız dövüşmekte olmaz vitali klitschko bile sparring yaparken kask takıyor benim kesin takmam lazım.en başta beyni koruyor.

eldivenim adidas response tarttım 300 gr çıktı prof boksörlerin eldiveni 283 amatör boksörlerin 228 gr mış.antrenman için 300 gr iyi dimi? bana küçük bile geliyor ellerim büyük zaten parmaklarım uzun incedir :) eldiven 10 oz umarım beni 1-2 sene götürür.2013 yazında şampiyonaya katılabilirim.

Son düzenleme: 6 Mayıs 2012

Sayfayı Paylaş