Bodye hemen yazılma lazim rica etsem bi bakarmisiniz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve A R A Z tarafından 22 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Benim için oneri

1. CrossFit

33,3%
  2. BodyBuilding

66,7%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. A R A Z

A R A Z Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamin Aleyküm. Başlıkta da belirttiğim gibi spora yeni değilim 8 seneyi aşkın boxla uğraştım şimdi hacim kazanmak için yani görüntü bakımından bodye yazilcam ve gerçekten fiziğim çok iyi tek sikintim az migde kası vs. Uzun boyluyum ve nasıl beslencem antremanlarim nasıl olacak pek bi bilgi sahibi değilim. Boyum 190 kilim 86 aşırı bi göbeğim yok best modele katilicam onun için 1 sene gibi bi surede hacim kazanmam lazim. Menajerim önerdi kolların zaten kalında yani fiziğimi begeniyorum 20 yaşındayım bana ne önerisiniz? Benim arkadaşta 9 senedir boxcu ve o crossfitr yazıldı 6. Ayına girdi sanırım göğsü felan iyi çıkmış. Spordan verim almış önceki haline gore ben crossfitmi yapmalıyım bodybuildingmi? Bi kaç sorumlu mazur görün tecrübelisinizdir. Ne tuketiyim? Arkadaş paso bulgur yiyor ama kilo almış göğüs ondan çıkmıştır benim zaten bi kaç kilo fazlam var gostermesemde biliyorum 88 i geçmem kiloda 85 88 arasi gdip geliyorum ne tüketmem lazim 1 senede haftanın 5 günü spora gitmiş olsam ne kadar yol kattedebilirim? Ayrıca evde hala amino asit var koca bi hap 3 spordan önce 3 spordan sonra bi ara almıştım evde kaldı 300 tablet spora başlayınca kullanırım diye dokunmadim ozamanlar sporla mesgulum diye almıştım. Ayrıca biraz zaman geçtikçe protein tuketicem simdilik 1 ay içerisinde yapmam gerekenler neler veya bi kaç ay içerisinde? Antremanlarim nasıl olmalı? Mesela haftanin 5 günü heryerimi calistiricam yoksa bazı kisiler gibi 2 gün göğüs 3 gün bacak 1 gün kardiyo 1 gün kol vs gibimi caliscam ne yapmam gerekiyor bana anlatabilirmisiniz? Ve benim kardiyoya ihtiyacim varmı? Ben olan yağları kasa çevirim diyorum kardiyo yaparsam kastan felan gitmesin ayıca evdeki hapin iceriginde b8 mi ne var yani protein sentezi aldığım proteini katliyor. Neyse çok uzattim cevaplarinizi bekliyorum telefondan yazıyorum şuan..

2. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kardesim cok uzun yazmissin ben oneri bolumune cevap vericem,eline agirliklari al zevk alirsan bb ye yonel,crossfitle cok dalga geciliyor,bende sahsen sevmiyorum ama kendi tercihin olmali,biz burda oy kullandik diye ona baslamamalisin yani :)

Sayfayı Paylaş