Body yapıcam,sizce bu program uygun mudur?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 001001001 tarafından 11 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 001001001

001001001 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar body çalışmalarımı evde yapıcam salona gidicek vaktim yok.Lise sondayım sınava hazırlanıcam o yüzden salona gidemem ama evde spor için gene 3saatlik falan bi boşluğum olucak.Ben boks yapıyorum yeteneğim var fakat sadece yetenekle olucak şey değil.Vücudum iride olsa kas yapmakta fayda var bildiğiniz gibi kas hızımı ve vuruş gücümü arttırıcak.Fakat tabiki görünüş içinde istiyorum.Ben internetten biçok videolara baktm araştırdm.Ve kendime bi program yaptm.Benim en çok istediğim kaslar sırayla göğüs>geniş kol>sırt,kanat benim için fit önemli değil iri istiyorum.Benim yaptığım program

-----Göğüs----
    Dumbbell Bench Press
    Dumbbell Flyes
    Dumbbell Pullover

------Kol--------
    Dumbbell Curls
    Hammer Curls

----Omuz------
    Dumbbell Lateral Raises
    Latarel

Sırt içinde bikaç hareket yapıyorum ben bunların hepsini hergün 1er dakkalık arayla 4x30 şeklinde yapıyorum 3gün yapıp 1gün mola veriyorum.İlk defa yaptığım için size danışayım dedm.Sizce yaptığım çalışma iyi midir?Bu çalışmayla iyi iri kaslar yapabilir miyim?Ayrıca dumbellarım 5er kg'lık.
    gerek var mı bilmiyorum ama:
    Boy186-kilo84

Yardımcı olursanız çok sevinirim
    Şimdiden teşekkür ederim...

2. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    Yaşınızı öğrenmemiz mümkün mü ?

Programınızda hatalar ve eksikler olduğu kesin. Evde çalışma programı örnekleri var forumda. Arama yapmayı deneyin.

3. 001001001

001001001 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    17 yaşındaym ocakta 18e gircem.

Program çok mu ağır benim vücudum kaldırabiliyor bu programı.böyle iyi bir sonuç alabilir miyim?

4. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tavsiye olarak yazayım.

1. Gün: Göğüs-Biceps çalış

2. Gün: Mekik ve yanına dumbell yardımıyla yapılacak basit bacak hareketleri

3. Gün: Omuz-Triceps çalış

4. Gün: Mekik - Bacak - Sırt.... Tekrar aynı sıra....

Dinlenmeli program seni fazla yormaz. Karın çalışmak boksda işine yarar. Ayrıca bacakta çalıştırılması gerekilen bölgelerden vücudun genel kuvvetine büyük etkisi vardır.

5. 001001001

001001001 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Böyle bi çalışmayla 1sene kadar sonra vücut hatlarım baya belli olur mu?
    Dediğim gibi fit değil iri kas istiyorum.Bunun için bu önerdiğiniz hafif bi program olmuyor değil mi?(bu işin uzmanı sizsiniz yanlış anlamayın kabalık yapmak istemem)
    Ayrıca bu önerdiğiniz çalışmaları günde kaç kez yapmalıyım?

6. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    evde uygulayabileceğin hareket sayısı sınırlıdır. Bu program hafif. İlerlersen ağırlık ve tekrarları arttırabilirsin. Kütle istiyorsan kendiliğinden olur. Zaten fit, yağsız ve hatları belli vücudlar iyi bir diyet ve cardiyo ile olur.

7. 001001001

001001001 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benim omzum sakattı şu an iyi ama 2hafta daha nolur nolmaz diye çok zorlamak istemiyorum.Bu kol hareketlerini bi yere oturarak yapsam olur mu?Yani ayaktakiyle oturarak yapılan arasında gelişme farkı fazla olmaz değil mi?(çünkü ben omuz tarafımı çok sakatlıyorum o yüzden bazen oturarak kol çalışmalıyım diye düşünüyorum çünkü ayaktayken omzuma daha fazla yük bindiğini hissediyorum o yüzden sakatlığım geçene kadar ayakta kol çalışmamayı düşünüyorum)peki gelişme farkı çok mu olur ayaktakiyle de otururkenle de aynı mı gelişir kol kaslarım?

8. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Olur kardeşim oturarak yap , sakin ve yavaş ol , beslenme dikkat et.
    Forumu araştır birden fazla işine yarayacak bilgiye sahip olursun.

Sayfayı Paylaş