Body ve güreş bir arada gidermi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ozan1234 tarafından 22 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Arkadaşlar ben size body programımı yazıyım haftada 3 gün idael dediler öle yapıyordum sorumu yazayım sonra programı yazarım . Sorum bodyden sonraki gün dinlenmek yerine minder güreşi yaparsam dinlenmiş olmazmı ağırlık kaldırmam sadece güreş teknik koşu yaparım ?

Merhaba hocam normalde haftada 4gün 2günde bütün kasları yaptırıyordu açıkcası zor zaman alıcı ve gelişimi yavaşlatır diye düşündüm.Yaş 17 boyum 1.75 kilom 70 Vücut yapım mezo gayet fit ve güçlüyümdür ölçü yaptırmadım yaptırırsam yazarım. Pzt.Göğüs pazu Din. Çrş.Sırt arka kol Din. Cuma Omuz Bcak

1.Pazartesi [Göğüs-pazu]

Göğüs
    Dambıl press 12x4
    Butterfly 12x4
    Üst göğüs press 12x4
    Dumbbell Pullover 12x4

Pazu

Machine Preacher Curls 10x4
    One Arm Dumbbell Curls 10x4
    Concentration Curls 10x4

Çarşamba[Sırt Arka kol ]

Sırt

Wide-Grip Rear Lat Pulldown 15x4
    Wide-Grip Front Lat Pulldown 15x4
    Seated (Cable) Row 15x4
    One Arm Dumbbell Rowing 12x4

Arka kol

Triceps Pushdowns With Rope Attachment 10x4
    Standing One Arm Dumbbell Extensions (One Arm French Press) 10x4
    Standing Two Arm Dumbbell Extensions (One Arm French Press) 10x4

Cuma[Omuz-Bacak]

Omuz
    Seated Dumbbell Deltoid Presses 15x4
    Front Dumbbell Raises 15x4
    Lateral Raises 15x4
    Upright Barbell Rows 15x4
    Barbell Shrugs 15x4

Bacak
    Leg Press (Yatay) 15x4
    Leg Extension 15x4
    Lying Leg Curl (Hamstring Curl) 15x4
    Standing Dumbbell Calf Raise 15x4

2. dr-ozgurys

dr-ozgurys Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba bende güreşle ilgileniyorum ama burada asıl soru güreş antremanlarının ne kadar ağır geçtiği. Bizde sırf ağırlık çalışması olduğu için body yapınca ben ayak uyduramıyorum ama body yapıp antremana gelenlerde vardı. Aşırı zorlar bence kaçınılması gereken birşey. Ayrıca güreş antremanın yeterince iyiyse gayet iyi bir vücuda sahip olabilirsin. Ben açıkcası bu sene güreş antremanlarına katılamayacağım onun yerine body çalışıp haftada 4 gün çalışıyorum üst üste 2 gün ara var o günlerin 1inde sırf teknik çalışmayı düşünüyorum güreşirsen biraz ağır kaçabilir ama çeviklik için çalışırsan kardioyaya sayarsın :D

3. ozan1234

ozan1234 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Minder , serbest stili güreşçi.
    Benimde amacım zaten teknik ve esnekliği çabukluluğu kaybetmemek için hafta 1 kere gitsemde yararıma zaten bodydede iyi sonuçlar alacağımı düşünüyorum allah izin verirse ama zor olur haklısın

4. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Benimde kardeşim bi ara geçen sene güreşe gidiyordu ve 14 yaşındaydı aynı zamanda body ye gidiyordu. Ne kadar body güreşe engel yaratsada kaslanmak kötü değil iyidir. Kardeşim güreşe en fazla 1-2 ay gitmiştir ve 2 kere balıkesire gitti ve ikisindede 2. lik alarak 2 madalyası oldu. Daha sonra güreşide bıraktı body yide. Bence güreşe git çok iyi bir spor ve bodyyide yap. Bazıları kaslanmak ağırlık yarattığı için güreşe - yönde etki eder desede bence bu yanlış. Kaslı ve güçlü olmak her zaman senin için + dır.

Sayfayı Paylaş