body gercegi!!!

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Markus tarafından 3 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    bende tam tersi bişey söyleyeyim o zman , benim bu body e başlama sebebim kadınlar değil , hemen hemen tüm yaşıtım erkeklerin benden daha yapılı olmasıydı , küçüktüm ilerde bende irileşirim yaşım büyüyünce dedim bekledim ama olmadı , cesur biriydim ama biriyle kavga etmeye gittiğimde de inanıyordum ben halledebilirim diye ama o küçük ve çelimsiz cüssem tek yumrukta nakavt oluyordu , bu benim kaderim değildi bunu biliyordum ve çalışmaya başladım, hayvan gibi çalışıyordum , inanmazsınız daha önceden yaşıtım kızlar bile benden iriydi , ama çalışmaya başladıktan bi süre sonra uzun bi süre sonra ancak yaşıtım erkeklerin hiç çalışmadan olduğu seviyeye gelebildim , o da hepsinin değil çoğunun diyelim , sonra daha da çok çalıştım ve baktım insanlar benim üstüme gelmeye çekiniyor , baktım kızlar daha dikkatli bakıyor , ki daha önce yakışıklı kabul edilmeme rağmen çelimsizim diye kimse dikkate bile almıyordu, sonra baktım kendime daha çok güveniyorm , baktım inasnları istesemde gözümde fazla büyütemiyorum artık , ama kendimi büyütüyordum hem fiziken hem hayalimde hemde kendime biçtiğim değer olarak .
    Artık bu iş benim gücümü hissetmemi sağlıyordu , tüm öfkemi , stresimi , tüm üzüntülerimi kaldırdığım o kilolarca ağırlıkla bir anda üzerimden atıyordu , ve tekrar üzülsem bile biliyordumki benim gücümü hissedeceğim bir işim var , artık hayatımda hiçbir kavga olmasada , hiç bir kız bana dönüp bakmasada , hayatım çok kötüde gitse , dibede vursam hiç önemli değil.
    BU ARTIK BENİM HAYATIM , BEN BUYUM , VE GÜCÜMÜ HİSSEDİYORUM.

loveofbody bunu beğendi.
  2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    kesinlikle katılıyorum

3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    "İlmen ezik olmak" diye birseyi ilk defa senden duydum diez.
    İlmen yerıne sadece "bence" desen daha dogru olurdu bence, zıra ilimde bu duruma ezıklık dendıgını hıc mı hıc sanmıyorum.
    Ayrıca tekrar edıyorum ben burada arkadasın dusuncesınden degıl sadece ona "ezık, zekasız, kafana cıcek ek saksı olarak daha cok ıse yarar" denılmesınden bahsedıyorum.

Ayrıca sadece sahsi algılamıssınız fakat bu baslıkta sızden daha kotu hakaret edenlerde var gozuktugu uzere, sadece sız yonetıcı oldugunuzdan ben sızınle muhattap oluyorum. Size bir garezım yok sayın dıez yanlıs anlamayın.
    Sadece yonetıcı oldugun ıcın sorumlulugun ve yukun daha fazla bu konuda.

Emın olun cogunlugun fıkrı bu dogrultuda oldugundan dolayı kullandıgınız kelımeler uzaktan mesru gozukse de bu dupeduz hakarettır.
    Hakaret oldugu konusunda anlasamasak bıle en azından kurallarda belırtıldıgı uzere kısısel saldırıdır.

Ben sıze ezık yazsam ve desemkı bana gore sız bunu hakettınız bos zıhnıyetınız ıle desem sız benı emınımkı bellı bır yaptırımla karsı karsıya bırakırsınız. Baskası olsa onda da aynı prosedur ısler.
    Veya sıze degılde atıyorum x uyesıne "ezık, zekasız, kafana cıcek ek saksı olarak daha ıyı ıs gorur vs" desem sız yıne benı uyarır veya dırek banlarsınız ve mesajlar sılınır uye rencıde olmasın dıye.

Bır ınsana ezık demek ve son mesajınızda da bu kelımeyı ısrarla kullanmaya devam etmek o ınsanın kısılıgıne saldırıdır.
    Bu forum kurallarınca da kanunlarca da ahlakca da boyledır.

Tekrar edıyorum su an konu sahıbının dusuncesı benı baglamaz ki zaten tek mesaj atmadım dusuncesıyle ılgılı.

Hatta su da var kı ılk once konu sahıbı hakaret etmıs dahı olabılır.
    Ama bu uyelerın de o kısıye hakaret etmesını gerektırmez.
    Kaldı ki siz yonetıcı sıfatını tasıyorsunuz. Bence ornek alınması gereken bır sıfatı tasıyorsunuz.

Asıl konumuz donecek olursak uye kımseye hakaret etmemıs gordugum kadarıyla, ama sız sırf sıze veya cogunluga gore yanlıs dusunuyor dıye "kelımelerın nerde ve neye karsı kullandıgına bakmak lazımdır" ayrıca "bu durum analızıdır" deyıp, sahsımın bakıs acısına gore bu durumu mesru kılmaya calısmıssınız.

Her yanlıs dusunene basalım kalayı o zaman, burada 35.000 cıvarı kayıtlı uye vardı en son baktıgımda. 35.000ımızde bır kısıye ezık dıyelım. Sonucta cogunluga gore yanlıs bır dusunceyı beyan ettı o uye.
    Olur mu bu sızce.

Cogunlukcu demokrası degıl cogulcu demokrası her zaman daha adildir bunu unutmayın.
    Ve esıtlıgın olmadıgı yerde (mutlak esıtlık degıl bahsettıgım, ama en azından normal uye statusunde olan herkes esıttır kurallarda da belırtılmıs) adalet duygusu zedelenır.
    Sız yanlıs dusunse de bır uyeyı korumak zorundasınız.
    2 uye karsılıklı kufur etse, bırını banlayıp dıgerını bırakacak mısınız.
    O zaman bu uyeye de hakaret edılmemelı.
    Ne dıger uyeler tarafından ne de yonetım tarafından.

Haaa son olarak, herhangı bir uyeyı korumak ne sadece sızın gorevınızdır ne de sadece benım.
    Anlayacagınız uzere bende bu foruma uyeysem dusuncelerımı kurallar dahılınde dıle getırmeye hakkım vardır.
    Alttan alta, sen yonetımde degılsın sus demek uyelerı korumak sana mı kaldı demek ınanın kımsenın haddıne degıldır.

Istersenız sızınle aynı gorusu paylasmıyorum ve "bır uyeye ezık, zekasız vs denmesının mesru kılınmasına, bunun yonetım tarafından yapılmasına, konu sahıbının ornekledıgım uzere aynı baslıkta dıger uyelerın daha baska hakaretlerıne de maruz kalmasına ve buna yonetımce ses cıkmamasına" ıcım el vermıyor dıye uyeyı korumak sana mı kaldı demeyın lutfen burası hepımızın ve mılyonda 1de olsa her uyenın katkısı ve buna mukabıl konusma hakkı vardır.

Benımde burada paylastıgım gorus acık, sadece sız degıl dıger uyelerınde hakaret etmesını dogru bulmuyorum.

Kelımelerı yerıne ve kullanıldıgı seye gore dıyerek ucu acık bırakmanızı dogru bulmuyorum. (bu durumda baska baslıkta da zekasız, ezık kelımelerını kullanır ve sahsımca yerınde oldugunu soyleyebılırım)
    Anlatmak ıstedıgım bunun denetım mekanızması olmaz. Gordugunuz gıbı ben sıze katılmıyorum ezık demenız konusunda yanı mutlak olarak yerınde kullanıldı dıyemezsınız.
    Yerınde kullandım dıyerek mesru gosteremezsınız.
    Bende hakedene kufur ederım o zaman, bu sadece durum analızıydı derım.

Ve net bır sekılde bu kelımelerı kullanmanızı ve savunmanızı sahsınıza yakıstıramadım.
    Yanı bende konuya yanlıs yaklasıyorsunuz, yonetıcı olarak sızde bılırsınız kı kurallar yoruma acık olmamalı ve boyle gosterılmemelıdır.
    Bır kelıme bı uyeye karsı kullanıldıgında kurallara aykırı, dıgerıne karsı kullanıldıgında kurallara uygun olmamalıdır.

Sızın veya dıger uyelerın mesajlarına hıcbır sey dememeyı, komple yonetım ekıbıne yakıstıramadım.

Umarım anlasılırım, zıra hala bırıne zekasız, ezık vs demek kurallara ve ahlaka gore dogrudur dıye savunuluyorsa, benım daha fazla konusmam anlamsızlasır zaten.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:12 ----------

Ayrıca ben hukuk ogrenımı gormekteyım ve vaktım gun ıcerısınde bu tıp olayları ıncelemekle, kanunlarla, kurallarla, savunmayla veya suclamayla, hak esıtlık adalet benzerı kavramlarla gecıyor zaten. Vaktımı bunlara harcamam benım ıcın bır kayıp degıl aksıne sorumluluktur merak etmeyın, vaktımı bosa harcadım dıye uzulmeyın.

Ben ancak karsılıklı empatı yapamaz ısek uzulurum vaktım bosa gıttı dıye.
    Cunku ben agresıf bır tutum sergıledıgımı dusunmuyorum, tam tersıne kuralların herkese adıl sekılde uygulanması ve yoruma acık olmaması konusunda sıze fıkrımı sunuyorum.
    Yada kurallar yoruma acık olacaksa da sadece sıze degıl tum uyelere acık olmalı dıye dusunuyorum.

Neyse belırttıgım gıbı, anlasılabılırsem benden mutlusu yok.
    Sunu da unutmayın hataların kabul edılmesı de bır erdemdır, yonetıcılık sıfatına yakısan bır erdemdır.
    Ben sızın bu son yazdıklarımdan sonra bana hak verecegınız konusunda buyuk umut tasıyorum.

Saglıcakla kalın.

Son düzenleme: 5 Ağustos 2011
    Azi bunu beğendi.
  4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    çok yazdım ama bitürlü gönderemedim, ikinci kez yazamııcam özetliicem.

umur35 çok abartmışsın.

burda yazılan şeye gösterilen tepki farklılıklar saygı ile ölçülebilen birşey değil.
    adamın biri herkesin özen gösterdiği bir spor salonuna giriyor, saygı duyduğu bir iş yaparken atıp tutuyor yaptığın sporu aşağılıyor üstelik aşağıladığı yetmezmiş gibi spor ile cinsel hayatı bir birine karıştıran laflar edip kendi seviyesini de iyice ortaya döküyor, hiç kusura bakma burda o adama hakettiği şekilde laflar etmek gerekir. o da farklı saygı duyalım denmez.

haa bu adam buraya gelip, üsturuplu bir şekilde derdini anlatsa düşüncelerini söylese, değil "ezik" sıfatı duymayı, belki de derdine çözüm bile bulabilir ama üslüp böyle olunca reaksiyonun da öyle olması kaçınılmaz olur.

5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ne dıyebılırım kı dedıklerın hakkında, bırı sevıye dusurdu dıye komple hepımız sevıye dusurme hakkını kendımızde goreceksek buyrun devam.

Ama sunu da unutma derım savas74 yasca kucugunum ama aklında bulunsun, kım neyı hakeder buna sen veya ben karar veremeyız.
    Yarın obur gun bırı de senın neyı hakettıgını kafasına gore olcer bıcer ve sende o zaman onun sonucuna eyvallah demek zorunda kalırsın.
    Veya tepkılerı neye gore verecegımızı de aynı sekılde bız olcemeyız.
    Genelde hukuk, ahlak vs kuralları, ozelde ıse bu forumun kuralları vardır. Ve bu kurallar yoruma acık degıldır dıger mesajlarımda forum kurallarından alıntıladıgım uzere. Aynı kelımeyı bırısı haketmıyorsa dıgerı de haketmez. Yada daha anlasılır soyleyeyım, hakettıgını dusunsenız bıle kullanamazsınız.

Benım tum bu mesajları yazmamdakı amac bıraz da bu bır usttekı paragraftır.
    Sadece nacızane goruslerım bunlardır. Genel olarak hayal kırıklıgım budur.

Neyse.
    Halbukı yasınızdan ve forumda genel olarak bende yarattıgınız ıntıbadan dolayı en azından sızın bana bırazda olsa hak verebılecegınızı ıcımden gecırmemıstım desem yalan olur.

Saglık olsun, ıyı forumlar.

Son düzenleme: 5 Ağustos 2011
    Azi bunu beğendi.
  6. mahasamatman

mahasamatman Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Bu forumda yeni olabilirim ama yıllardır üye olduğum başka forumlar var.

Bu tarz insanlara forum camiasında sizde duymuşsunuzdur "forum troll" denir ve bu tarz insanların mesajlarına genelde cevap verilmez, çünki bu tarz mesajların amacı bellidir; "bir deli bir kuyuya taş atmış" misali, formu karıştırıp, üzerine ilgi çekmeye çalışmaktan başka amacı yoktur.

Burada bir sürü değerli insan paragraflarca yazı yazıp en nihayetinde birbirine girmeye başlamış, yapmayın etmeyin, yönetimden bir müdahale gelmesine gerek yok, cevap yazmayın, geçin gidin, inanın 1 sanie bilr vakit ayırıp okumaya değmeyen bir konu.. thums:

jimraynor ve emrah_yazgan bunu beğendi.
  7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    arkadaş özetlemiş aslında meseleyi ;)

konunun uzamasına gerek olmadığı kanaatindeyim..

emrah_yazgan ve demircan256 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş