body + cardio mu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve zergo tarafından 4 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. zergo

zergo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili arkadaşlar ben body ye başlayalı 3 hafta oldu vücut yağ oranım çok az dı hiç çalışmama rağmen krın kaslarım hafif gözükürdü kilom 71 boyum 1.81 di ama zayıftım omuzlar biraz dar göğüs hiç yok ama vücut atletik fit ti yani sıfır göbek,hoca günde altı öğün ye dedi bol kaliteli protein ve karbonhidrat almalısın dedi kilo almak için k ben istedim kilo almayı çünkü zayıftım neyse velhasıl kelam hocanın dediği gibi 5 öğün yada 4 öğün yemeye başladım hayvanlar gibi ama mesela pilav yapıyorum asla yağ koymuyorum yada kola veya gazlı içeçekler içmedim hiç yumurtanın hep beyazını yedi sarısını değil şekeri kestim bu öğün arttırmaya başlayınca arada elbet kaçırdığım şeyler olmuşdur hamburger pizza falan ama genelde dikkat ettim ama çok yedim evet şimdi 76 kiloyum 3 haftada beş kilo ama biraz göbek çıktı az bir az tamam kollar filan biraz gelişti gibi 3 hafta olmasına rağmen hafif göğüs bile belirdi ama dediğim gibi göbek hafif çıktı KORKTUm çok hemen acaba göbeklencemmi diye çünkü ben hayatımın hiç bir evresinde 1.gr bile göbekli olmadım ben yer kilo alamazdım ama hocam çok dengesiz beslendiğimden ve metabolizmamın hızlı çalıştığından kaynaklandığını söyledi ee öğrenci yim ev bekar evi çok dengesiz besleniyodum önceden ama şimdi düzene koyunca işte hafif göbek yaptım ama HOCAM da normal biraz diyor vücut alışmamış düzenli yemeye hiç diyorda ben pek güvenemedim şimdi size danışmak istedim bu yemeyi düzeni ayenen devam ettirirsem göbek büyür mü ya korktum iyice.Hatta gaza gelip cardio bisiklet filan başlıyacam kafama göre ama yine zayıflarım her yanım küçülür bu sefer naapıcam şaştım kaldım yardım Üstadlar lütfen hala zayıfım normale göre body de yapıyorum kiloya ihtiyacım var ama diyet yaparsam kilo alamam hacim yapamam yardıım lütfen!!Şimdiden çok sağolun

ya bide beslenme bölümünde sorcaktım ama hazır buraya açnışken sorayım;):
    Bana yağlanmayı tetikleyen şeyleri yazarsanız usta mesela margarin sıvı yağ yada tuz hiç mi kullanmayacam ya başladım başlayalı yediğimden içtiğimden zevk almaz oldum tatsız yağsız tuzsuz şekersiz kahve çay çok alışamadım resmen yaşama sevincim gitti ya :D bunlardan az da olsa kullanamazmıyız sonra illa kepekli ekmek mi yemem lazım beyaz ekmek yağlanmamı yapar bide şinitzel tavuk buzluktan fırına atıp yiyorum sağlıksız mı yağlanma yaparmı?:confused:

2. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    oncelıkle buraya beslenme programını eklemelısın saglıklı yorum almakm ıstıyorsan anladıgım kadarıyla karbonhıdrata abanmıssın gobek yapman da bu yuzden ama sen once beslenme programını ekle ona gore bakarız

3. zergo

zergo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sabah ları 2 yumurta bi kalıp beyaz peynir 1 bardak süt biraz kaşar peynir ekmekle bal ve fındık ezmesi

birinci ara öğünde 1 dardanel ton ufak yine domates ve biraz ekmekle

öğle yemeğinde iki adet şinitzel tavuk ve bi tabak pilav+yoğurt biraz domates

ikinci ara öğün makarna salçalı yada yoğurtla

akşam yemeği 1 tavuk göğsü ile yapılmış sote ve makarna yada pilav 1 tabak ve yoğurt tabiki

aradada fıstık kuru üzüm muz bazen çikolata filan yiyorum hep! yatarkende ballı süt

4. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    bu program ile elbette göbek yapacaksın..fındık ,fıstık, çikolata var,nerdeyse günde 3 öğün makarna veya pilav yiyorsun,yatmadan bal yiyorsun e ne bekliyorsun ki? bence tamamen yanlış yapmışsın 6 öğün yenmesi öneriliyorsa bunların bazıları atıştırma gibi olan öğünler ama sen her öğünü 3 öğün yemek yiyen bir insan gibi düşünmüşsün.kolların, göğsün 3 haftada kalınlaşsa kalınlaşsa 1-2 cm ya kalınlaşır ya kalınlaşmaz.aldığın kilolar bence kas yaptığını zannettirmiş sana...

5. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Tek amaç bi şekilde kilo almaksa ne bulursan yersin ama fazla yağlanmadan kas kütlesini arttırmak istiyorsan beslenmene dikkat etmek zorundasın. Öğünlerin 5-6 olması tamam ancak her öğünde 30 gr protein, amacına uygun olarak karbonhidrat ve yağ almalısın. Yani spor yapıyorsun diye her öğün istediğini yemek gibi bir özgürlük yok. Forumda biraz araştırma yaparsan her yiyeceğin kalorisini, karbonhidrat, protein ve yağ oranlarını kolayca bulabilir beslenme düzenini buna göre yeniden düzenleyebilirsin. Baştan yağlanmadan temiz kilo almak, ileride aldığın yağları yakmak için harcayacağın çabayı da azaltacaktır.

6. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    tamda tamın ettıgım gıbı duzensız ve karbonhıdrat agırlıklı bır program su andayapmanız gereken forumu arastırmanız ve kendınıze duzenlı bır beslenme programı hazırlamanız bıde ogunlerınız bu kadar buyuk olmasın daha kucuk ama sık 2 saatte bır olsun bıde merak ettım sabah kavaltıda 1 kalıp peynır demıssınız benım bıldıgım 1 kalıp ya yarım kılodur yada 1 kılo yoksa bır yanlıs anlasılma mı var

Son düzenleme: 4 Mayıs 2009
  7. zergo

zergo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir kalıp derken kibrit kutusu kadar beyaz peynir!
    bu arada yorumlarını esirgemeyen herkese çok teşekkürler bunları değerlendireceğim!ya bu yemek programımı hocam önermişti tam ayrıntılı değil ama kilo almak istiodum pilav makarna kaliteli protein ve karbonhidrat ye bol bol dedi yumurtada ye dedi.ben de zorlana zorlana yiyordum meğer yanlış yapıyormuşum.o zaman üstadlar ben 76 kilo boy 1.82 boyunda 23 yaşında bi gencim forumda yazanları da elbet okuyacam ama onlar genel olabilir hani sizin daha özel şahsi beslenme önerileriniz varsa benim gibi biri için paylaşırsanız çok sevinirim kendi yemek programlarınızı

8. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Anladığım kadarıyla amacın kilo almak ama yağlanmadan almak. Açıkçası bu biraz zor kilo alırken illaki bir miktar yağlanma olacaktır. Önemli olan bunu minimumda tutmak. Bunun içinde iyi hesap yapman gerekir. Günlük ihtiyacın olan kalori değerinin - yani ne kilo aldığın ne de verdiğin kalori değeri- 500 kalori üzerine çık. Böylece ayda 2 kg civarı alırsın ki bu idealdir. Karbonhidratı kompleks olanlardan seç, basit şekerler toplam karbonhidrat miktarının yüzde 15 ni geçmesin. Kısaca iş biraz hesap kitaba kalıyor. Kendin için doğru değerleri bulunca istediğin gelişmeyi elde edersin.

9. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bak benım sna oneılerım aslında basıt ve kolay kılonun 2 katı proteını kasın al bır kere buda senın ıcın 76*2:152gr yapar ve olabldıgınce yagsız beslen karbonhıdratlarıda kesınlıkle komplex al basıt karbonhıdrat mumkunse hıc alma (koplex karbonhıdratlar:pılav-makarna-bulgur v.b)
    ve ıyı antrenman yap cunku kılo almak demk asla yaglanmak demek degıldır zaten amac yagsız kas kutlesı kazanmaktır a tabııkı bu surecte bır mıktar yaglanma olucaktır ma bu mıktar asla senı zor durumda bırakıcak sonra senı dıyet yapmaya zorlayacak bır mıktar olmamalıdır mumkunse 2 saattte bır olsun ogunlerın ve bır seferde 25-30gr dan fazla proteın alma

10. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    cardio olayına kimse değinmemiş?

11. Andr0

Andr0 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bende seninle Aynı durumdayım hayatımın hiç bir evresinde göbeğim olmamıştı hep zayıftım.

Bu sporada sırf kilo alabilmek için başladım zaten 1 senelik bi süreçte 63 kg dan 80 kg çıktım 63 74 arası göbek yoktu ama 74 80 arası göbek çıktı ama yağ gibi değil sıkı bi göbek ama ileride sağa sola gitmiyor sadece ileri doğru :D ilginç bişi .

Şuan bunu sorun etmiyorum böyle devam edicem mart ayına kadar daha sonra beslenme şeklimi değiştiricem.

Sayfayı Paylaş