Body Building'e başlamak istiyorum ama utangacım :(

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Y4kupp tarafından 12 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Y4kupp

Y4kupp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Başlıkta'da belirttiğim gibi Body'e başlamak istiyorum ama hiç bir bilgim olmadığından dolayı çekimser yaklaşıyorum; yani şöyle anlatıyım hareketleri bilmiyorum hocalar ilgilenmiyormuş gidipte orayaya utanılacak bir hale girmek istemiyorum ama gerçekten çok başlamak istiyorum ve spor salonuda evimizin altında olmasına rağmen bu utangaçlığımdan dolayı bir türlü başlayamıyorum herhangi bir öneriniz var mı ? :(

2. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Sosyal birisi olmak, öz güveni geliştirmek adına spora başlamanı tavsiye ediyorum. VG'nin ilk senesi zaten öğrenme sürecidir. Sabredersen çok şey kazanırsın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diye bir laf vardır.Sonuçta hepimiz bir arnold gibi başlamadık.Sana laf edecek olan insanlar eminim kendileride bir şey bilmiyordur ;)

4. Y4kupp

Y4kupp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boşa çalışmak istemiyorum adamlar ilgilenmiyormuş ilk 3 ay Flexor un verdiği şu programı yapsam olur mu ? :( :(

1. ay (bu programda 1 gün gelinip 1 gün dinlenilecek proğram süresi 1 ay )

etki bölgesi göğüs

1-Bench Press

2-Butterfly

etki bölgesi omuz

3-Military Pres

4-Lateral

etki bölgesi ö.kol a.kol

5-Barbell Curl

6- Triceps Pushdowns

etki bölgesi sırt

7-Wide-Grip Lat Pulldown

8-Seated (Cable) Row

etki bölgesi ö.bacak a.bacak

9-Leg Extension

10-Leg Curl

Evet, yapmış olduğumuz programda kişiyi genel olarak çalıştırdık. Kullanılan hareketlerde bar ve makineye ağırlık verilerek kişinin vücudu hareketleri daha dengeli yapılmasını ve tekniğini öğrenmesini sağladık

1.ay programının ilk günü her hareketi 2x8 2. antrenmanda normal olan 3x8 e kademeli olarak ulaşın ki ağrı oluşmasın

Yaptığınız programın maksimum süresi 45 dakikadır bu süreyi geçerseniz çok oyalanmışınız demektir ya da erken biterse çok hızlı yapmışsınız demektir set ve sayılar dinlenme suresi hesaplanırsa 10 hareket 45 dakikada bitmelidir

Her bölge 1 ayda 12 antremanı tamamlamalıdır (örnek 12 göğüs antremanı)

Verilen hareket sırası önemlidir göğüs ve omuza öncelik tanınmasının sebebi ilk kuvvetinizi yorucu hareketlerde harcamanızdır

Omuz hareketinde enseye pres ilk programda verilmemiştir sebebi ilerlemişler bile bu hareketten sakatlanabiliyorlar öne presle risk alınmıştır

2 . ay proğramı (bu proğramda 2 gelinip 1 gün dinlenilecek program süresi 2 ay)

1.Gün

GÖĞÜS

1-Incline Bench Press

2-Incline Dumbbell Flyes

3-Dumbbell Bench Press (FLAT)

ÖN KOL

1-Dumbbell Curls

2-Concentration Curls

KANAT

1-Wide-Grip Front Lat Pulldown

2-Straight Arm Pulldown

3-One Arm Dumbbell Rowing

2.Gün

OMUZ

1-Dumbell Press

2-Bent-Over Dumbbell Lateral Raises

3-Front Dumbbell Raises

ARKA KOL

1-Triceps Pushdowns With Rope Attachment

2-Dumbbell French

BACAK

1-Leg Press

2-Lying Leg Curl (Hamstring Curl)

3-Leg Extension
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ağustos 2015 ---
    Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için de ne bileyim ya hiç bir şey bilmiyorum ki off :(

5. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    İlk gittiğinde ordaki hocaya sor hareketleri göstersin o göstermezse orda çalışanlar yine gösterir sıkma canını :)

6. Y4kupp

Y4kupp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim kardeşim ya ama hareketleri felan youtube den izlerim sorun değil benim size sormak istediğim şu Flexor un Programı nasıl ilk 3 ay onla takılsam olur mu ?

7. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Dostum hareketleri de oradakiler tarif etsin sen 3 ay sonra izle eğer yanlış ve eksiğin var ise zaten düzeltirsin. Şimdilik oradakileri dinlemeni tavsiye ederim.

8. Y4kupp

Y4kupp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki ben gidiyim bana verdikleri programı da size fotoğraf olarak atıyım yorum yapın iyi mi değil mi diye olur mu birde bu flexor un programı çok uygun geldi bana neden onun kini yapmıyayım ki ?

9. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Önce başla gerisi zaten gelecektir.

10. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    At yine biz fikirlerimizi paylaşırız

11. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Bende flexor hocanın verdiği 4 aylık programla spora başlayanlardanım, iyidir yap, ister kendi hocanınkini ister flexor hocanınkini yap sana kalmış, hareketleri salondakilere sorma yapılışlarını falan, kime soracağını bilemiyorum ama büyük ihtimalle gençlerden ergenlerden oluşan bir yerdir, malesef artist gençlerle doldu salonlar, onlar zaten bişi bilmez, bide sen sorunca bilmese bile "neyse havada kalmasın sorusu, bişi biliyomuş gibi havada olayım göstereyim üçbeş bişeler" diyip bi tarafları kalkar, sonra sen yavaş yavaş bu işi öğrenmeye başlayınca sana hocalık taslarlar daha dün yanımızda gezip hareket öğreniyodun falan derler, ben 1.5 yıldır bu forumdayım ve bu sporla ilgileniyorum, 1 kere bile gerçek reel hayatta birisine bi hareketin yapılışını sormadım, hep youtube'da videolardan baktım, sonra onları izledim, bide kendimi videoya çektim doğru yapıyormuyum diye karşılaştırdım, artık bilgiler elimizin altında, gittiğin salonu bilemediğimden böyle bi yorum yaptım, bence youtube'tan hareketlerin formuna (yapılış şekillerine) bakıp başlasan daha iyi olur, ve bu forumu çok iyi oku, birçok konuda püf noktalar var, acele etme..

12. Y4kupp

Y4kupp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle çok teşekkür ederim zaman ayırıp yorum yaptığınız için;aynen hocam haklısınız youtube elimin altında spor salonundaki programa bakarım bide felxorunkine hangisi mantıklıysa onu yaparım zaten dediğiniz gibi ben çok kasıyorum kendimi gidip orda 3 4 ay öğrenme aşaması zaten ne diye bu kadar tantana yaptıysam tekrar tekrar hepinizden allah razı olsun söylediklerinizin hepsini dikkate alacağım çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için :)

13. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    youtubela ilgilendiğine göre ağırsağlam ve savaş cebeci yi takip etmeni öneririm

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş