Body Buildingden sokakta vücut geliştirmeye geçmek olan hacmi azaltır mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve vandammegkhn_53 tarafından 19 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. vandammegkhn_53

vandammegkhn_53 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    BB yapıyordum ve vücudum fit hacmide iyiydi. Şimdi kendim açık havada koşu şınav dips barfiks tarzında çalışıcam. Olan vücutta hacim azalışı olur mu?

2. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Hacim azalması Olur.BB de birçok küçük kas Grubu da aktif olarak çalıştırılır.Her kas iyi şekilde çalıştırıldığından kaslar daha iri olurlar.

3. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Body de bir kasa farklı farklı gerilimleri kısa sürelerde yüklersin. Ve uyguladığın gerilimlerde kan akışı da enerji de kas üzerinde yoğunlaşır. Mesela bir süre ağır az tekrar çalışırsın bir ara normal çok tekrar. Aynı şekilde çok fazla eklem, hareket ve yer değiştirme işin içine katmazsın. Örnek olarak şınav çekerken kemiklerine kadar hissedersin. Başın dahi ileri bakmak için havada düz sabit kalır. Tüm vücut havalanır ve iner. Fakat bench press için kol ve omuz eklemin dışında başka eklemler devrede olmaz. Göğüs omuz ve triceps dışında başka kaslar devreye girmez. Kan resmen vücudunda göğüs hizasından yukarıda toplanır. Bu da enerjinin de oraya akmasını sağlar. Şınavda ise bacakların parmak uçların dahi bir enerji akışına sahiptir. Bu da vücudun genel olarak kas büyümesinden değil de strese karşı gelişmesi ve güçlenmesi demektir. Tabii ki kaslar da gelişir ve güçlenir. Fakat hacim olarak değil. Muazzam atletik olabilirsin. Fakat hacim için o bölgeye yoğun kan dolaşımı gerekir. Ki besinlerin taşınma önceliği de o kaslar olsun. İyi beslensin.

4. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Arkadaşın dediklerine katılmakla beraber Street Workout ile esnetik diye nitelendirdiğimiz fiziğe ulaşabilirsin. Belki bir vücut gelistirmeci kadar hacimlenemezsin ama.. Kasın buyumesi için kasın tamir edebileceği kadar strese maruz kalması lazım sonra da onarması lazım ki kas hipertrofiye uğrasın. Street workout'da bunu bir noktaya kadar sağlayabilirsin örneğin sınav kolay gelince ayaklar üstte sınav o da kolay gelince elmas sınav o da kolay gelince tek el sınava geçerek kaslarını gerekli strese sokabilirsin. Kolay gelmekten kastım 20+'yı rahat çıkarmak. Hacim kaybetme konusunda da ben çok fazla bir hacim kaybedecegini zannetmiyorum. Belki spesifik kas gruplarını spor salonu gibi çalıştıramayacağın için o kas gruplarında hacim kaybedebilirsin ama genel anlamda belirgin bir hacim kaybı olacağını zannetmiyorum.
    Saygılar

Sayfayı Paylaş