Body Başladım Yardıma Ihtiyacım Var

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BlackCat88 tarafından 25 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BlackCat88

BlackCat88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar Cuma salona yeniden üye oldum geçen sene 6 ay gittiğim yere yeniden gittim.hocam kardiyo yerine yukarı aletlerde 1 hafta yap sonra program yazacam dedi. Sizce 8 ayda nasil bir yol izlemeliyim gelişim olur mu ?
    Yemek konusunda sabahları yumurta,yulaf,lor peyniri,zeytin vs. Yiyorum. Arada okulda yanıma çavdar ekmeğinin arasına kıvırcık+ piliç janbon +süt koyarak ara öğün yapıyorum. Öğlen okul yemeğindeyim. Antrenmandan önce meyve yada kuruyemiş yiyiyorum. Ancak protein tozunu şuan daha almadım ama protein ihtiyacımı karşılamıyorum. Sizce ne zaman alayım ? Her gün karın ve 2-3günde bir 15 dakika koşuyorum.
    Boy:189
    Kilo:82
    Günlük aldığım karbo:130
    Protein:120
    Yağ:40

Ekli Dosyalar:

2. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Az çok neyin ne olduğunu biliyor gibisin kimisi protein neymiş yağ oranı neymiş bunları bile araştırmıyor. Daha ayrıntılı bilgi için:
    https://www.agirsaglam.com/fitness-beslenme/
    Aldığın protein miktarı hiçte az değil, içimde şüphe kalmasın istiyorsan maksimum 20-30 gr. daha eklesen yeterli.

Protein tozu bir mucize değildir illa kullanılmasına gerek yoktur tabi protein ihtiyacını karşılayabiliyorsan. Basit karbonhidratlarını (Pirinç pilavı misal [Glikoz çerçevesinde basit karb. olacak ama]) antrenmandan hemen sonra alabilirsin.

Antrenmanda içecek olarak ben şundan faydalanıyorum gayette iyi oluyor :
    https://www.fitekran.com/sporcu-icecegi-rehberi/

Antrenman programını aldığında muhakkak ilk 1-2 hafta ağırlığı önemseme hareketleri formunu düzgün yapmayı öğren, ısınma nasıl yapılır, küçük esnetmeler nasıl yapılır bunları öğren.

3. BlackCat88

BlackCat88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim evet bilgim oldu geçen sene ve aradaki sürede bilgi edinmeye çalıştım. Bakalım programdan sonra çalışacağım haftada 2 gün gitmemeyi düşünüyorum inşallah güzel bir şeyler olur. :)

4. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Hipotonik olan tariften mi yoksa izotonik olan tariften mi yararlanıyorsunuz? İzotonik daha mantıklı gibi. Antrenman sırasında mı kullanıyorsunuz yoksa antrenman sonrası mı?

5. BlackCat88

BlackCat88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Büyük ihtimalle antrenman sırasıdır hangisi oldugunu kendine göre seçeceksin

Despa bunu beğendi.
  6. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Arkadaşın dediği gibi antrenman sırasında. Genelde İzotonik olan tarifi kullanıyorum ama eğer salona çok kalabalık bir saatte gideceksem(haliyle içerisi baya sıcak oluyor) Hipertonik olanı kullanıyorum.
    Yalnız burada unutulmaması gereken bir şey var bu tarif 1.5 Litre baz alınarak hazırlanmış eğer siz 0.5 Litre su içiyorsanız üçte biri oranında katmalısınız içeriği.

Sayfayı Paylaş