Boğazıma dur diyemiyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bilinmeyen tarafından 31 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bilinmeyen

bilinmeyen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar ağlayacam artık ya, boğazıma dur diyemiyorum, ayrıca bildiğin obezim, şişmanım.
    Bunun bi yolu yordamı yok mu :(. Canım sürekli abur cubur türevi şeyler istiyo.

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    zor iş... önce beyni değiştirmek gerekli. ben artık zayıflamak istiyorum fikri oluşursa, iyi bir başlangıç olur. ama şahsen askere gitmezden evvel ben de bi zafıylama dönemine girmek istemiştim. ne yapıyorsam olmuyor, yemeği kesemiyordum. ben de aldım elime Kuranı Kerimi, dedim ki günde çeyrek ekmekten fazla yersem, Allah benim belamı versin. sonra çeyrek ekmekten fazlasını yemedim.

Exacting51 ve onur04 bunu beğendi.
  3. SinirHastasıyım

SinirHastasıyım Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Insülinle alakali diyabet vs ugrasan bir doktora gorun krominyum pikolinat kullanmayi oneririm kullananlar seker abur cubur etkisinin azaldigini soyluyor ve diyabetisyene metformin hcl yide sor onay alirsan kullan derim.

4. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    abi adam obeziteymiş :D kuran-ı kerimi eline alırda senin gibi istakrarlı degilse carpılır filan :D
    konuya gelecek olursak. Bide tam olarak kilonu söyleseydin güzel olurdu
    o miden kocaman olmuştur tabikide şişmanım diyorsan herhalde canın devamlı istyecek yaver abimin dedigi gibi.
    bi hedef belirle kendine yemiyecem etmiyecem de ama şidmi komple kesersen bu seferde sağlıgına zarar gelebilir.
    kilo aldırmayacak şeyler yigebilirsin ör salata yap 7/24 salata ye az olma şartı ile kepekli makarna vs'de yigebilirsin.
    yulaf tercih et tok tutar seni aratmaz. bundan 6 ay önce bende öyle şekerli tuzlu şeyler yiyordum ama alıştıktan sonra
    tuzlu şekerli filan hic birşey yigemiyorum cok iğrenç geliyor. yeterki bi adım at ve hedefine yürü istikrarlı bi şekilde.

SportMyLife ve Yaver27 bunu beğendi.
  5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bu abur cubur bırakılır bırakılmasına da, irade lazım. yaw geçen yıla kadar abur cuburun kitabını yazdım. buzdolabı full kola. dolaplar cipslerle çikolatalarla dolu. üstelik öyle aile boy değil, parti boy cips. çikolatayı da taneyle değil, kiloyla alırdım. gofret bisküvi kraker vs... abartı gelebilir, gece kolayla uyuyup, sabah kolayla uyanırdım. başucumda masanın üzerinde kutu ya da 250 mllik kola bulundururdum. içip yatar, sabah uyanınca da direkt kolayı kafaya dikerdim. alkol bağımlılığından beter.
    ama yaş 32 olup da yaşlılık çanları çalmaya başlayınca iş değişiyor. aha bugün 33 olacağız. ye ye nereye kadar. ..tü göbeği salmak bi yana, iç organları da çürütüyoruz.
    benim tavsiyem, bırakın bunları arkadaşlar. yazık o vücudu kendi ellerimizle öldürüyoruz. hem de maddi kayıp. vücuda zarar verirken, bir de bunun için para ödüyoruz. sonra da sağlık bozulduğunda, bu defa sağlığı kazanmak için para ödeyeceğiz.

6. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Haklısın abi vala benimde akrabam var senin eski halin gibi şeyler yiğen.
    100 kilo ama hep yağ kızartmayı yiyor geceden sabah kalkınca ay kalbim sıkıştı uyuyamadım kolayı içiyor ay böbreklerimin ağrısından uyumadım
    acıyı çekiyor ama onları yemektende vaz geçmiyor dediğimiz gibi irade herşeyden önemli. HZ Yusuf'daki irade lazım bu tür şeyler yiğenlere.

7. Kadir Baba

Kadir Baba Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Herşey irade meselesi güzel kardeşim. Beynine hakim olmaya bak zamanla herşey rayına girer.

Sayfayı Paylaş