Bitter Çikolatada Şeker Varmı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve KaanScaletta tarafından 19 Eylül 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    spor yapan ve şeker tüketmek istemyen biri için (yemek ve meyve hariç) aburcubur yemiyoruz zaten lakin bitter çikolatada şeker varmıdır 0 şekerse ara sıra alıp yemeyi düşünüyorum

2. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
  3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    %70-80 kakaolu olanlardan tercih et. Yada lindt markasının %99 luğu var biraz pahalı tabi. Kalp sağlığı için de faydası olan bir besin.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    bugun baktımda içlerinde şeker var almam ben bitter çikolatalarını şekersiz bişey sanıyodum

5. istemihan1

istemihan1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    şahsen ben ara sıra yemek için protein barları daha mantıklı buluyorum

6. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Az miktarda tüketilecek bitter çikolatanın vücuda faydası olduğunu biliyorum. Aslında tüketilebilir. Şahsen kendim her gün 30 gram olmak üzere %60 bitter içeriklisini kahveye şeker atmadığım için onla tüketiyorum. %80 likleri marketlerde satılıyor ama kahveyle zevk verdiğini söyleyemem. Bendeki bir ritüel gerçi bu durum. Kısacası az miktarfa tüketilenin şu zamana kadar herhangi bir zararını görememekle birlikte kendimce faydasını görmüşüm denilebilir.

7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Lindt %99 var kahve yada süt ile muhteşem gidiyor (en azından bence öyle) zaten normal bir şekilde yemek imkansıza yakın boğazdan aşağı inmiyor :)

Alincoln bunu beğendi.
  8. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    %99 çok şekersiz olmuyor mu :) Daha önce duymamıştım bu markayı. İsviçre markası gözüküyor. Üretim yerinden ötürü merağım arttı. Muhtemelen deneyeceğim. Şu türk kahvesi ve bitter olayı biraz meslekten gelen bir durum bende. Günde sanırım zararlı deseler de 2-3 kupa tüketiyorum. Ondan yanında tüketeceğim bittere de önem gösteriyorum. :)

9. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Bundan yedikten sonra diğer bitterlere bakış açın değişiyor. Gerçi yemek denmez ağzına bir parça atıp kahve ile birlikte eriterek tüketiyosun :D İlk ağzıma attığımda yapıştı resmen gitmedi sonra internetten baktım onun da ayrı yeme raconu varmış

10. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Mutlaka deneyeceğim. Madem bunu bir ritüel olarak her gün yapıyorum. Yanına güzel bir bitter denerim. Tavsiyenizi dikkate alacağım :D

11. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Geçen gün soracaktım ama bugün aklıma geldi. Bu konuda bilginizde var olduğunu düşünüyorum. Şimdi ben bir program uyguluyorum. Pandemi sürecinden ötürü uzun bir ara verdim. Geri döndüğümde ağırlıklar baya düştü doğal olarak. İlk defa 5*5la başlamayı düşündğö ama buradaki yazınızı görünce balkaya texas modeli daha bir mantıklı geldi. En azından 2 ay bu modeli uygulayacağım. Sorum şu ki şimdi bu balkaya texas modelin excel dosyası var
    O dosyada 1*5 ağırlıkları girince yeni haftanın maxları ve 1. 2. 3. Gün kaldıracağın ağırlıklar yazıyor. İlk haftayı atlattım ve şu an ikinci haftadayım. Yalnız bu excel dosyasında ki benden beklenilen ağırlıklar geçen haftanın aynısı gibi ama bu haftaki 1*5te daha yüksek ağırlığa çıkacağımı düşünüyorum. Acaba bu oluşturulan ağırlık sistemi bir mantık çizgisinde mi eğer öyleyse programa bağlı kalayım diyorum. Ne düşündüğünüzü merak ediyorum. Olay basit ama biraz karmaşık anlatmış olabilirim.
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Eylül 2020 ---
    Örneğin ilk haftanın 3. Gününün 1*5 setini 55 olarak girmişim. Yeni haftanın maxi de 70 olarak gözüküyor. Yeni haftanın 1. Günü benchte 51 kg 5*5 2. Günü 46 kg 5*7 3. Günü 55 kg 1*5 gir diyor. Programa bağlı kalırsam önümüzdeki hafta yine 70 kg max verir. Bir diğer husussa demiş ki 3. Gün daha yüksek ağırlık kaldırabilirsiniz. O ihtimalde yeni ağırlığı girmeniz gerekir. Ama 1. Ve 2. Günde bu ağırlıklarla bağlı kalmam gerektiği sonucuna ulaştım. Daha önce rpe sistemiyle hiç çalışmadığımdan buna ayak uydurana kadar programa %100 riayet etmek daha mı mantıklı

Son düzenleme: 23 Eylül 2020
  12. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Yeni haftanın maksimumunu hesaplatınca çıkan değerleri sol üstteki sütuna yazıyorsun. Diğer sayfalar otomatik değişiyor. Yeterli tecrüben yoksa programda tavsiye edilen ağırlıklar etrafında çalışman daha mantıklı.
    Ağırlıklar belli bir hesap ile belirleniyor ama kendi tecrübem genel olarak mantıklı değerler oluyor. 1x5 günü ağırlık artışına dikkat et. O günkü lift diğer hareketleri de etkilediği için o gün formunda olursun arttıkça artar, sonraki hafta tıkanırsın. Salondaki en hafif plakalar ile arttır her hafta.
    Rpe için aslında etrafında sistemi bilen bir gözlemci olmasında fayda var. Dışardan görünen ve senin hissettiğin çok farklı olabiliyor.

Son düzenleme: 23 Eylül 2020
  13. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Evet öyle olunca değişti de bir mantıksızlık var sanki yeni belirlenen ağırlıklarda. Yeni haftanın maxi 70 gözükmesine rağmen bana üçüncü gün 55 kg ağırlık öngörmüş. Anlam veremedim.

14. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    O hesapladığı 70kg tahmini 1rm değeri. 55 ile başlarsın, baktın rahat çıktı 57.5 denersin böylece yeni maksimum belirlenmiş olur.

Alincoln bunu beğendi.
  15. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    O zaman ölçü değerler olarak baz alıyorum bunu ben çok sağol :)

16. GainMuscle_

GainMuscle_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bitter çikolataların %90nında şeker var. Zaten 0 şeker olsa tüketmek isteyeceğini sanmıyorum acı oluyor zira. Tatlandırıcılı bulabilirsen alabilirsin. Yada tatlandırıcı, kakao falan alıp evde kendin bir şeyler yapabilirsin.

Sayfayı Paylaş