Bisiklet bacak kası gelistirir mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve turkeyis tarafından 9 Ağustos 2022 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. turkeyis

turkeyis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bacak kası calismak su hayatta en nefret ettigim sey olabilir, elimde degil istesem de çalışamıyorum. Bunun sonucu tabi vucuda gore orantisiz incecik bacaklar oluyor. Spor salonlarindaki bisikletleri denedim dag tırmanışı modunu açtım, yaklasik 1 dakika sonra bacaklarim da öyle bir yanma oldu ki squat yaparken bu kadar yanma hissetmiyordum. Ara vere vere 10 dk falan pedal cevirdim sonra bildiginiz ayaga kalkamadim bacaklarimi hissetmedim. Ama bacaklari gelistirir mi emin olamadim cunku daha once bacak gelistirmek icin bisiklet suren kimseyi görmedim. Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim. Öyle devasa bacaklar istemiyorum zaten hafif erkeksi olsun yeterli benim icin

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Google a bisikletçi yazıp görsellere bak :) onlar gibi olabilirsin. Normal fit bir vücut için sorun olmaz ama hacim kazandıkça alt - üst vücut oransızlığı belli olmaya başlar. (Ağırlığı sürekli arttırabilirsen mantıken kas gelişimi de devam eder ancak salondaki aletlerin onun için yeterli olacağını sanmıyorum)

3. turkeyis

turkeyis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam onlarin hepsi ekstra bacak calisiyordur diye dusunuyorum yoksa o bacaklar sadece pedal cevirmeyle imkansiz gibi :)

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Bisikletçilerin bacak kasları vücut geliştirmecilere nazaran zayıf anlamında söylemiştim :D Dayanıklılık üzerine çalıştıkları için kas kütleleri çok olmuyor. Bisiklet yarışmaları uzun mesafeli olduğundan ağırlık çalışmalarına da pek yer verilmiyor. Tabi her gün uzun mesafeler ve eğimli yollarda çalışmalar yapınca bir noktaya kadar kaslar gelişiyor. Yani fazlasında gözünüz yoksa pedal çevirmeye devam edin, elbet gelişirsiniz :)

5. turkeyis

turkeyis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Anladim hocam tesekkur ederim

abseto bunu beğendi.
  6. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Yüksek eğimde elbette bacaklar kaslanır. Dağ bisikletçileri ile yol bisikletçilerine bakarsan aradaki farkı anlarsın. Yol bisikletçilerinin bacakları daha ince kaslıyken. Dağ bisikletçileri yokuş çıktıkları için hacimli ve kaslıdır

7. turkeyis

turkeyis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bu bilgi benim icin cok iyi oldu, hem sıkılmıyorum yaparken hem bacak antrenmani ve kardiyoyu birlestirmis oluyorum

8. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Benim evde var spin bike. 3 yıldır çalışıyorum yüksek direnç ile Hiit yapıyorum. 10 dakikayı geçmiyor antremanım ama squat yapıyormuş gibi bacak kaslarım var

Sayfayı Paylaş