Birkaç soruda benden arkadaşlar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve tribes tarafından 15 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. tribes

tribes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle tüm arkadaşlara merhaba. Vücut geliştirme sporuna oluşan ilgimle birlikte internette yaptığım araştırmalar sonucunda en içerikli ve faydalı siteyi bulduğumu sanıyorum. Forumun epey diyebileceğim bir kısmını inceledim. Özellikle FleXoR hocamın yazdıkları benim için çok faydalı olduki yeni başlayan arkadaşlar içinde bulunmaz bir fırsat olduğunu düşünmekteyim.
    Ben 1.80 boyunda 70 kg ve 30 yaşındayım. İnce bir kemik yapısına sahibim ve yine forumda bulduğum vücut tipini gösteren teste göre yapım "Ectomorph ile Mesomorph arasında " çıktı. Aslında dışarıdan bakıldığında zayıf bir görüntüye sahibim. Vücudumun en ilginç olan tarafı ise sadece ve sadece göbek bölgesinden kilo alıyor olmam. Bunun dışında hiç bir tarafımda yağ bulamazsınız. Şimdi işin komik tarafıda burda başlıyor 75 kg olduğumda sadece göbekli biri oluyorum ve bunu eritmek için rejim yaptığımda insanlar hayrete düşüyor.
    FleXoR hocamın yazdığı programın 2. ayını uygulamaktayım. Zaman sıkıntısı yüzünden çok disiplinli çalışamasamda elimden geldiği kadar dikkat etmeye çalışıyorum. Beslenme konusuna dikkat çekmektesiniz ve imkanlarım elverdiği için buna dikkat ediyorum. Ancak sizlerin yazılarınızı okumadan önce göbeğimi eritmek için yemeği keserek bu işi yapmaktaydım. Şimdi acaba bu yemekle bu göbek nezaman eriyecek :) Bunun dışında yapmam gerekenler konusunda önerileriniz varmıdır?
    Biraz uzun oldu ama şimdiden hepinize teşekkürlerimi sunarım.

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    tam olarak istediğin yağsız kas yapmak..kas kütlesi değilde toplam kütlen önemliyse senin için yağ yakımı için özel diyetlere girmene gerek yok...kütlen daha fazla artmadan diete girmeni tavsiye etmem..hem hacim hem yağ yakma beraber çok verimli gitmiyor..yapman gereken basit karbonhidratlardan uzak durmak ve kompleks karb. oranını artırmak..Şekerli gıdaları (kola,reçel,çikolata,vs.) beyaz unu rafine gıdaları beslenmenden mümkün olduğunca uzak tutarak beslen..esmer prinç,yulaf ezmesi,baklagiller,hayvansal besinler özellikle tavuk göğsü,light ton, tatlı patates (beyaz olan basit kompleks sınıfında değil), tam buğday ekmeği,kepek ekmeği,tam buğday makarnası kullanabileceğin besinlerden yağlanmadan..

kas çalıştıkça mevcut yağlarda gidecektir zamanla beslenmeni şekillendirirsen..yoksa 1.80 için 70kg sorun değil..

Sayfayı Paylaş