1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Birinci yılım iki Defa Kür yaptım Yorumlarınız.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve aleks tarafından 24 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. star_gate

star_gate Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    supersport iyi söylemiş ya aslında sporu bırakıp tekrar alkole başlasan sağlığın acısından cok daha doğru bi karar olur....ya yazmiim bişi dedim ama yaptığın kürleri okuyumca inan kendi kendime neeee diye bağırmışım şok olmamak imkansız ve burda sana yazılan hiç bir şeye kızma millet şok durumunda şu an yani steroit bölümüne gir ve bak senin gibi kür yapmış olan bir kişi daha bulabilecekmisin?

ve daha da önemlisi sen bilinçsizce kur yaptığına göre eminim kendini nasıl koruyacağını gerek kur esnasında gerek kur sonu tedavisinde ne yapman gerektiğini bilmediğini düşünüyorum zaten sana 1 yıllıkken kur öneren hemde bu kadar ilaç yukleyen vicdansız biri hiç sanmamki pct-mct falan bahsetmiş olsun...haaa eğer onlarıda satacaksa mutlaka bahsetmiş olmalı...dostum inan üzüldüm bu okuduklarıma yani vücut benim sağlık benim demişsin ama böyle gidersen bi vucudun kalmayacak...

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    senin bu yadıklarını görünce aklıma birden greg valentino gledi..o da steroid bagımlısı olmuştu ve şu an yaptıgı o kadar synthol, steroid igneleri + enjektör igneleri onu hastalıga sürükledi ve şu an 68 kg ve rezil bir durumda..anlaşılan sende ne azim var ne de hırs, sadece bir an önce özendigin film artistleri gibi vücuda sahip olmak bu anlamsız kürlerin yardımıyla..evet istedigin vücudu belki elde edeceksin, orası dogru , ama o vücutla ne kadar yaşayacaksın orası meçhul işte , hayatın geri kalanını hastanede ve bunun yanında steroid bagımlısı olarak psikolojik tedaviler seni bekleyecek...bence hiç kasma paran da var nasıl olsa , bas IGF kürünü olsun bitsin:)...

Bozo-Baku bunu beğendi.
  3. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    "growth genotropin kullanıcam asıl siz o zaman görün" demişsin ya. İnan çok güldüm bu yazına. Seni bir kobaymışsın gibi izlemekten başka yapabileceğimiz hiçbir şeyimiz yok anlaşılan. Nacizane eleştirilerimize de adeta 33 değil de 13 yaşında bir çocuk gibi tepki verip daha sonra da bunu "siz kürümü paramı değil, vücudumu yorumlayın" deme gafletinde bulunabiliyor ve bunun arkasına sığınabiliyorsan, burada tek derdimizin senin sağlığın olduğunu anlayamamışsın ya da anlayamıyorsun demektir.

kezahakeza1 ve lkmn bunu beğendi.
  4. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bombayı doğal çalışarak da patlatabilirsin..Bu acele niye onu anlamadım.Kürün yan etkileri tabii ki yadsınamaz ama hadi diyelim ne olursa olsun iyi vücuda çabucak kısa yoldan ulaşmak istiyorum dediğini varsayalım..Kürler çok çok düzenli ve yeterli bir diyet ile desteklenmezse kalıcı olamaz.Düşüş yaşaman psikolojik olarak kötü etkilenmene sebep olabilir..Her anlamda yıkıcı olur kısacası, hem bedenen, hem mental anlamda..
    Gelişimin genel olarak iyi ama sanırım idman disiplininde eksiklik var, ya da programında..Daha iyi olabilirdi, yine de olabilir..Başarılar

5. cawa

cawa Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    dostum sen bu kadar ilaca ragmen böyleysen sana söylim bugünün kötü kişisi ben olim sen growhtun kralını kullansanda bi cacık olmaz dostum kusura bakma

kezahakeza1, lkmn, WolfSoN ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. glory

glory Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    birşey yazmayacaktım ama dayanamadım.

hayatımda 2 kürle bu kadar kötü vucudu olan kimse görmedim.
    hele bu boyda biri 2 kürle hala hiçbir kas grubundaa doluluk gösteremiyorsa yazık derim sadece.

doğal çalışan herkes bundan çok çok daha iyisini yapar üzerine de kalıbımı basarım.

belli ki ne antreman ne beslenme hiçbir bilgin yok . istiyorsan git mr. olympiaların kürünü yap sonuç koskoca bir sıfır olacak.

kezahakeza1, lkmn, WolfSoN ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. UUtkucaNN

UUtkucaNN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    gördüğün gibi kimse senin vücuduna yorum yapmıyor. daha doğrusu yapamıyor niye? çünkü herkes senin görünüşünden önce sağlığını düşünüyor ama sen hala bomba patlatacam felan diyon... zaten bu başlığı açmakla bombayı patlattın merak etme. bir bomba daha patlatırsan mazallah biz bile uçarız burda...

8. NBA

NBA Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    __ NBA ACTİONS__
    bnce normal 2 küre göre iyi bi vücut yapmak için bnce en az 5 kür gerekir.bu bnim görüşüm...

9. luciano

luciano Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım herhalde bu kadar kaliteli ilaçla yarışmalık olmuşsundur. Son halini görmek isteriz. Kollar 50 oldu mu mesela ??

10. saygın

saygın Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yarısmacı
    Yer:
    istanbul
    Kendine Vucuduna Yazik Etme Vucut Sabir Ve Azimle Olur Stroidle Degil Ne Alt Yapin Varki Kur Yapiyosun Iyi Beslen Ve Iyi Antreman Yap Sana Tavsiyem

11. glory

glory Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar böylelikle kür için sağlam bir altyapının neden gerektiğinin en güzel örneğini canlı bir biçimde görüyoruz.

Güzel bir laf vardır kür yapmanın zamanıyla ilgili. "Zaten kür yaptığın düşünülüyorsa o zaman kür yapmaya başlayabilirsin"

belki biraz abartı ama gereken altyapıyla ilgili kafada örnek oluşturur.

o kadar bekleyemiyor musun?? hiç olmazsa vücut çatını oturt belirli bir kas kütlesi ekle ondan sonra başla.

o kadar da mı bekleyemiyorsun?? o zaman yapıyorsan hiç olmazsa bir sonuç al ki değsin.

NBA nickli arkadaşımıza istinaden yazıyorum. görüşüne saygı duyuyorum ama 2 küre göre gerçekten berbat bir vucut. kür yapıldığı vakit vücut bunu haykırmalı. burada değil kür yapmış, spora yakın bir zamanda başladığını düşüneceğimiz bir vücut var.

iyi bir vucut herkese göre farklıdır ama 2 bilinçli kür yapıldıktan sonra herkesin iyi diyebileceği bir vucuda sahip olunmalıdır

12. NBA

NBA Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    __ NBA ACTİONS__
    kürden önce ve sonra çekilmiş resimleri olan arkadaşlarda resimlerini eklerse daha sağlıklı bir yorum yapabiliriz...glory arkadşım kür yapan vücut haykırmalıdemişsin bnce bu kürle deil tecrübe ile alakalı.yıllarca emek werilmeli ki vücut o zamn haykırır.bu bnim görüşüm.ama en doğrusu da steroid kullanmamak...

13. _Fırat_

_Fırat_ Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    arkadaşın hedefi ne bilemem ama bence bu kadar hırsa gerek yoyk. hem vücudunu hem paranı boşa harcamış olursun.tabi bu benim kişisel görüşüm arkadaş kafasına koymuşsa yapacağımız bi şey yok maalesef.başarılar dilerim.Saygılar...

14. glory

glory Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    NBA,

son yazdıklarınla benim dediklerim zaten aynı kapıya çıkıyor. ilk yazdığımı dikkatle okursan görürsün.

son mesajına göre kürden önce harcanması gereken sürede hem fikiriz.
    bu mantığına göre de zaten 2 kürle çok iyi bir vucut olması gerekiyor. hatta kürsüz bile iyi olması gerekiyor.

her neyse daha fazla uzatmanın anlamı yok. bu mesajlardan sonra arkadaşın foruma ugrayacağını sanmıyorum.

2 sene sonra bomba patlattım GH+insulin+tiroid+test+tren+halo kullandım deyip gene anlamsız bir vucutla gelir.

15. VENOMS

VENOMS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Kullandığın steroidlerin miktarlarını gözönüne alarak bir değerlendirme yapmak gerekirse kullandıklarının sonunda ortaya çıkması gereken vucudun çok az gerisindesin. Kulandığın miktarlar normal miktarlar, şimdi kimseyle kürü falan tartışacak değilim, arkadaş bir dürüstlük örneği gösterip kullandıklarını yazmış, en azından ben hiç kür yapmadım diye dolaşıpta 52 kollar ile dolaşan obsesifller gibi bir tavır takınmamış. Kür içinde kullandığın steroidleri ne şekilde kullandığını bilmiyorum, fakat şunu söyleyebilirim ki yanlış birşey yaptığın düşüncesinde değilim. bu topicteki hemen hemen bütün yorumları okudum, kimisi bu kür için bu vucut az demiş, kimisi öleceksin demiş..vs.. öncelikle insanların terminolojilerinde kürün ne anlama geldiğini çok merak etmekteyim, kür yapınca bir anda hulk şekline bürünülebileceği mi düşlünülmekte? Kür yapmadığı halde, kürün etkilerini kendi vücudunda deneyimlemediği halde uzman bir hoca silüetine bürünüp yorum yapan kişiler bu sporda en uzak durlması gereken kişilerdir, bu spora 11 yılını vermiş, hemen hemen tüm kürleri denemiş biri olarak şunu rahatlıkla belirtebilirim ki böyle kişiler ağızlarında bir cesetle yorum yapmaktan öteye gitmemekteler, bunu bir sitem olarak değil, bir eleştiri olarak değerlendirirseniz yazı amacına ulaşmış olacak. Para sizin paranız, vucut sizin vücudunuz, zaman sizin zamanınız,sağlık sizin sağlığınız...kimsenin mülkiyetinde değilsiniz, yapın yada yapmayı karar sizin, yapan kişiyede onur kırıcı değerlendirmelerde bulunmayınız, bu büyük terbiyesizlik olur. Kürler hakkında bilgisi olan kişilerin bu tarz ortamlarda bilgi ve tecrubelerini paylaşmaları herkes açısından bir şans, bu şanslı grup içime kendimide dahil ediyorum, bilmediğim şeylerde öğrendim, kimilerini dendim, kimileri aklıma yatmadı denemedim. Bu kişilerin deneyimlerini doğru şekilde tabula rasaya monte etmek gerekmekte, bir çok kişide mütevaziliğin eksi olduğu kanısındayım, herkesin kür hakkında bilgisi olması gerekmemekte, bu tarz bilgiler konusunda eksiğiniz varsa bilenlerden öğrenmek akıllıca bir tutum olur, ama bilgisi olmadığı halde kür yapanlarla ilgili kulaktan duyma su üstüne yazılı bilgi aktarımı yapmak benim için bir anlam ifade etmemekte. Sakın kimse benim herkes kür yapsın diye düşündüğümü düşünmesin, elbette kür yapan kişiye kür yapmayanın sağlık konusunda bir takım önerilerde bulunması son derece makul bir tutum olacaktır, ama bu kürü ben yapsam çok daha ii olurdum, sen growth kullansan bile senden birşeyler olmaz ..şeklindeki itham ve değerlendirmeler çok çocukça.

Arkadaşlar adam gibi bir vücut inşaa etmek kolay bir süreç değil, hedeflerinizin ne olduğuyla kesişmesi gerekn bir süreç, devasa omuzlar,devasa bir göğüs, devsa kollar istiyorsanız eninde sonunda steroidler mozaiğini tadımsamak durumundasınız. ben bu mozaiği sonuna kadar zorluyorum,bu benim insiyatifimde olan bir durum. Sizlrden ricam kür yapan kişilere dair ithamlarınızda saygıyı elden bırakmamanız. Bu arkadaşın vücudu yaptığı kürün yoğunluğuyla değerlendirildiğinde başarıya ulaşmış bir vucüt, daha iyisi elbette olabilirdi, fakat şu haliylede kötü değil.

erol ve fitnessist bunu beğendi.
  16. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Birçok arkadaşın demek istediği şu;
    Kürsüz de bu vucüt yapılırdı.
    Yolun başındayken kullanması yanlış,
    İşi bilen adam kürsüz sonuna kadar zorlar sınırlarını,
    Kolay yolu seçen küre gider ,
    Çok basit mantık ,en başta temeli atarsın,
    Temelin kuvvetli olursa kürden de max faydayı alırsın,
    En agır şekilde eleştiren arkadaşlarada sonuna kadar katılıyorum,
    Hızlı yükselen hızlı düşer.

17. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    6 yumurta ve 2 çay kaşığı polen ile yazılmış bir kürün içinde ayrıcada hemen hemen 12 hafta üzerinden uygulanan bir primo-susta ve enanthat küründen bahsediliyorsa ve vucudun zaten gelişim süreci içeriisnde uygulanan gereksız bir kür söz konusu ise tabiki alay konusu olur.bu vucut suplamentler ile olmazdı zaten diyen varsa ben buradayım.6 ay çalıştırdığım adamın resimleri yerel bir gazetede salonu temsil olarak basıldı.onunla başlayıp iradesizliğinden bırakanlar ise tanımakta zorlandılar.genetik üstünlük gibi bir durumda söz konusu değildi.bu kürle kimsenin arnold olması beklenmiyor fakat olması gereken bir ölçü vardı ve olamadı ki buda bir gerçek.birde şu var.daha bu safhada ilacı yiyen vucut daha sonra naturel anlamda ne artı görecek.

18. VENOMS

VENOMS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle buradaki ikilemi netleştirmek gerekiyor. sizler4in üzerinde yoğunlaştığınız nokta bu arkadaşın daha ilk senesinde kür yapmaya başlamasının yanlış olduğu düşüncesiyse bu konuda sizlere katılmam mümkün değil, günümüz modern body anlayışında hadefi olan sporculara 6.aydan itibaren steroid takvilerine başlanmakta, kendi tecrube ve deneyimlerim in ışığında olayı değerlendirirsem size şu şekilde örnekler verebilirim. Abd ve almanyada benim yazmış olduğum tezin birebir olguya dönüşmüş halini gözlemleyebilirsiniz, abd deki spor salonlarında kullanılan steroidin haddi hesabı yok, 6.aydan sonra kür yapmaya başlıyorlar. Bu kesinlikle yanlış bir uygulama değil, eğer bulabilirsem lee priestin 2001 de yazmış olduğu bir makaleyi sizlerle paylaşmak isterim, lee bodye başlamasından 4 ay sonra steroid kullanmaya başladığını totolojik bir dil ile ifşa ediyor,benim yabancı arkadaşlarımla yaptığım muhabbetlerde çoğunun başladıktan 5 yada 6 ay sonra steroid kullanmaya başladıklarını gözlemledim. bu ortak bir kanı , steroide başlamak için 3 yada 4 sene yapmak gereklidir tezi benim pek rağbet etmediğim bir tez. bir örnek vermek istiyorum, boston da yaşayan 33 yaşında litvanya asıllı bir arkadaşım var, kendisi pro seviyesine yakın bir vücudav sahip, boston da bankacılık sektöründe çalışıyor, maddi olarak rahat bir yaşam sürüyor,her neyse çok fazla anektoda gerek yok, bodye 19 yaşında başlamış ve başladıktan 7ay sonra steroid takviyelerine başlamış, onun tezine göre bu yöntem doğru bir yöntem,zaten sonuçlarınıda onun üzerinde doğrulamak mümkün.

Türkiye deki algının yurtdışından çok farklı olduğu kanısındayım,dışarı daki salonlarda steroid çok korkulan ve sakınılan bir olay değil,.Lütfen bu yazdıklarımdan kimse steroide özendirici bir tavırı benimsediğimi düşünmesin, çünkü böyle bir tavır benimsemem mümkün değil, bu iş şakaya gelmez, bilgisiz bir şekilde yapılan kürler sonucunda kalıcı hasarları bırakın,ölüme kadar yolu var bu işin. Anımsadığım kadarıyla 1995-2005 yılları arasında steroid kullanımı yüzünden türkiye de 180 nin üzerinde kişinin öldüğünü okumuştum, bu ne kadar doğru bir bilgi bunu bilmem ama bu olabilecek bir durum. ki 2004 yılında çok yakın bir arkadaşım spor salonunda ölmüştü. ayrıca en son olarak veteriner bir arkadaşta vefat etti. örnekleri çoğaltmak mümkün. asıl gelmek istediğim nokta bu işe gerçekten baş koyduysanız lütfen bu işi bilen insanlarla yapın,önerilerini dikkate alın,belki sizlere çok klişe gelecek ama yinede yazmak istiyorum;bu iş şakaya gelmez.

evet ikilemin bir yönü bu,diğer yönüyse arkadaşın kullandığı miktarlar, tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki susta miktarı hariç diğer kullandıklarının miktarları ürkütücü değil, normal bir kür. 4 ay içinde 150 deca kullananları gördüğüm için bana hiçte ürkütücü gelmemekte. diğer yazımdada belirttiğim gibi bu kürden daha iyi sonuçlar alınabilirdi, ama şu haliylede tatmin edici diye düşünüyorum.

bu vücut sup. ile yapılabilir mi? kesinlikle evet, zamanın biraz daha uzayabilir ama yapılır,zaman uzar derken 3 yada 5 yıldan bahsetmiyorum,daha kısa bir süre içinde olabileceği aşikar. ama alkolden sıyrılmak için başlamış bir bünyenin ne halde olduğu gözönünde tutulursa ortaya çıkan sonuç yargıyı haketmemekte. Tekrar belirtmek istiyorum bu arkadaşın 1 sene içinde kullandıkları ürkütücü dozlr değil, hatta kimi bodyci için çerez olarak tabir edilebilecek dozlar. ama tabi kullanmamak en iyisi,buda iradenize bağlı bir durum.

19. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    3- 4 ay mı beklemek gerekiyor? evet kalp atışların bile daha alışmamışken bu sporun gidişatına , sen 3-4 aydan sonra kürden bahsedyrsn... o vücut için sürekli kür gerekir ve ömür boyuu kürü bıraksada genç yaşında yapacagı doğal beslenme ile hiçbir büyüme sağlayamayacak, kür için 3 yıl gerekli en az bu benim görüşüm...

Bozo-Baku bunu beğendi.
  20. VENOMS

VENOMS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    3 yılda abd juniorslarda şampiyon olacak seviyeye geliyorlar. 2002 yılının atlanta şampiyonası fotolarına bakarsanız 18 ile 20 yaşları arasındaki çocukların nasıl devasa vücutlar inşaa ettiklerini görürsünüz. Kürün sürekliliği konusunda tartışılacak birşey var mı bilmiyorum, bildiğim birşey varsa vücudu aynı formda tutabilmek için bu zaten bir zorunluluk.

Bu topic altında birçok kişinin büyük yanılgılar içerisinde olduğu düşüncesindeyim, kür için 3 yıl beklemek gerek şeklindeki bir tezi benimsemem mümkün değil, ayrıca benim merak ettiğim bu tezlerin hangi verilerden yola çıkılarak bir sistematiğe oturtulmuş olduğu!
    bunlar birebir yaşanımın ortaya çıkardığı tecrübe paylaşımlarımı,duyum mu, çevremizdeki insanlara dair yapılan gözlemler mi..vs... ben yazdıklarımda ironik düşüncelerden bahsetmiyorum, birebir yaşanmışlıklar,tecrubeler ve görmüş olduklarımdan yola çıkarak bu yorumları yazıyorum. evet dediğim gibi dışarıda 6.aydan sonra steroid almaya başlıyorlar,bu hiçte garipsenmeyen bir tutum. Türkiye deki ele alış tarzını eleştirdiğim düşünülmesin, ben sadece dışarıdaki gözlemlerimi paylaşıyorum. başınızda adam akıllı bilgili bir hoca varsa 6.aydan sonra steroid almaya başlamanın yanlış bir tavır olmadığı düşüncesindeyim. ben 14.aydan sonra kullanmaya başladım, halada kullanmaktayım, bunu bir marifet olarak algıladığımı düşünmeyin,aksine kimi zaman bunun pişmanlıklarını yaşıyorum, çünkü biliyorum ki 3 tane susta bile vurulsan ilerde bunun olumsuzlukları karşına çıkacakk,ama birde şöyle bir durum varki büyük oynamak ve o podyumda kalmak için bunu yapmak zorundasın. evet itiraf etmeliyim ki bu zorunluluğun kısmen esiri olmuş durumdayız. Benim nacizane tavsiyem kullanılmaması gerektiğidir, hedefiniz yoksa bu işe hiç girmeyin.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş