biricik günlüğüm :)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve su tarafından 1 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    SÜT

Evet, söyledigin seyi biliyorum. Bu konuda arastirmalar var zaten. Dünya insanlarinin bölgelere göre sütü sindirme yetenekleri ile ilgili istatistikler yapilmis. Bunu daha önce bircok kez, bircok yerde okumustum. Avrupa ülkeleri bu konuda 1.ler. En kötüleri ise asyalilar ve afrikalilar. Nedenleri cok basit. Fakir ekonomiden dolayi insanlar süt alamiyor ve cocukken süte karsi aliskanlik kazanmiyor vücut. Yanlis hatirlamiyorsam (olabilirim de) söyle bir hikayesi vardi: Sütün icindeki yararli bakterilere karsi bagisiklik kazanmayinca, süt icildigi zaman problemler oluyor bagirsaklarda.

Ben Türkiye'deyken laktozsuz sütler marketlerde bayagi vardi, cok modaydi. Hani su karin sisirmeyen, gaz yapmayan sütler. Sonra Almanya'ya gittim, oradaki süt raflarinda hic öyle seyler yoktu. Cok sasirmistim dogrusu. Ihtiyaclari yok demekki böyle sütlere.

Ben de sütü sevmezdim, cok rahatsiz ederdi. Ama günde 1 bardak süt icebilmeliyiz diyerek basladim bu ise. Simdi icebiliyorum. Belki sIk icirilirse sütü sindirebilme yetenegi gelistirilebilir. Sadece bir fikir.

P.S. Bu arada verdigin linkte yazilan sey VATAN gazetesinden alinmis!!!???

su ve ZeusS_ bunu beğendi.
  2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel bilgiler Sevgili donkişot :)

Seninde dediğin gibi bu konuda toleransı kişinin kendisi belirleyecektir :) Dokunmayan adam tabi ki içsin ;) Ben sadece su arkadaşımızı yanlış yönlendirmemek adına fermente edilmişi tüketmek daha garantici olur diye tavsiye ettim :)

Bizim forumda da çok daha bilimsel makalelerle anlatan başlıklarda varda ben flexor hocamızı çok beğendiğim için onun linkini verdim yoksa vatana rağbet ettiğim için değil yani ;)

Ama konunun özü senin dediğin gibidir.
    Hatta yanlış hatırlamıyorsam benzer bir araştırma sanırım alkol konusunda da yapılmıştı, onda da sanırım midelerindeki bir bakteri yüzünden mi ne avrupalı milletler alkol konusunda çok daha zorlanmadan ve sarhoş olmadan yüksek miktarlarda alabiliyorlar diye bir sonuç çıkmıştı... :)

3. su

su Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    merhaba gençlik!
    acaip yoğun bi hafta sonuydu. sevgilim geldi. diyet miyet yalan oldu. daha cicim aylarımızda olduğumuzdan biraz romantik bişeyler yapalım dedik:D şarap marap içtik. yanında ıvır zıvırlar hırla gitti valla:S
    çok güzel ve çok eğlenceliydi her şey :) gül gül öldüm :) bol bol kedimle oynadık. hamaratlığımı göstericem diye yemek filan yaptım:D beğendim dedi tabak tabak yedi yemeklerden ama hadi hayırlısı :D beni kırmamak için de öyle demiş olabilir emin değilim:D
    habire bulaşık çıktı. bulaşık yıkamaktan nefret ediyorum. bir de ben 1 kez kullandığım bardağı 2.kez kullanamadığımdan.. siz düşünün halimi:S
    bi de rüyamda eski sevgilimi gördüm. aniden kapıyı açıyorum bi bakıyorum ki karşımda... sarılıyorum ağlıyorum seni bekliyodum diye. o da sarılıyo çok özledim seni bilmem ne diyo. elimi tutuyo dışarı çıkıyoruz filan.. aradan zaman geçiyo biraz... ''elif diye bi sevgilim var'' diyo... rüya müya ama zınk diye kalakalıyorum.. :D
    ah şu bilinçaltım!

cuma akşamı sinemaya gittim ''tehlikeli yol'' diye bi filme. ırak savaşında amerikan askerlerinin tutumundan filan bahsediyordu. işkencelerden vs... sinirlerim bozuldu ya. gerçek savaş görüntüleri filan vardı. acaip gerildim.

kitap aldım dün d&r dan. son günlerde çok isim yapmış bi kitap bilirsiniz. canan karatay'ın karatay diyeti diye bi kitabı var. merak ettim bakalım ne yazmış kadın kitabında. bu tip kitaplar ciddi ciddi bunaltıyor beni. çünkü asıl konuya girmeden önce iki saat ''bu kitapta....'' diye başlayan kendi yöntemini öven sayfalar dolusu cümleler var...

havalar acaip soğuk burda. ve geçen gün spordan sonra epey bir hapşurdum. kesin soğuğu yedim ben spordan gelirken. böyle havalarda spora gitmek cidden işkence gibi geliyor bana ya... evimde oturup kahvemle keyif yapmak varken... pef!
    pilates topu almak istiyorum. çok eğlenceli bişey. kullanır mıyım kullanmaz mıyım orası meçhul de... ne bileyim hoşuma gidiyor işte. pembe olsun mümkünse! =))
    bu arada.. şu yan tarafta ''mesut yar'ın antakya biberi hapı''ndan bahsediyor reklamlarda filan. kullanan var mı işe yarar mı alıyım mı gerek yok mu bişeyler söylerseniz çok sevinicem vallahi.

yılbaşı bahanesiyle mağazalar inanılmaz indirim yapmışlar her şeyi süslemişler. hepsini almak istiyorum! hepsini! hepsini! hepsini!
    ama para konusunda dikkatli olmak lazım. 2012 de inanılmaz bi kriz bekliyo. imf'nin açıklamalarına göre iyi halde 10 yılda ancak çıkılabilirmiş bu krizden. bu durum da bizim gibi gelişmekte olan ülkelerin ayvayı yemesine sebep olacak :confused:

her neyse....
    bugün spora gidicem yine. yazarken bile midem bulanıyor gerçekten. ama gitmek zorundayım. :mad:dumbelllls
    saat 13:00 da okulda uluslar arası finansman dersim
    akşama da tango dersim var..

ne desem boş weightlifter

bişeyler yazın da geldiğimde okuyayım weightlifterweightlifterweightlifterweightlifter

4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ohoooo daha ilk dk dan diyeti delmiş ;) Senin sevgilin diyete zararlı arkadaşım, hazır yol yakınken sen o işi bir daha düşün bence :D
    Şaka yapıyorum tabi ki, senin iyi olmanı sağladığı sürece kim sallar diyeti :)

Mesut yara zaten maşşalah su da yarıyor, antakyanın biberide :D
    Evet baharatların acıların bir çoğu metabolizma hızlandırır, yağ yakımına yardımcıdır ama tek başına kesinlikle bir işe yaramaz ;)

su bunu beğendi.
  5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    herekzin emsajını tek tek okuyamadım ara öğünlerde süt içiyormussun süt teki kalsiyum tam emilmiyır kemikler tarafından öyle biliyorum süt sabah yulaf ezmesiyle kullana bilirsin yoğurt sütten daha iyi sindirilir ayrıca ara öğünlerde meyve tüketebilirsin aşırıya kaçmadan :)

yanlış yazdığım birşey varsa düzeltirseniz sevinirim.

su bunu beğendi.
  6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    su, soğuk havalardan bende şikayetçiyim. Şu an Stuttgartta hava 3 derece ve yağmurlu. 15 dakika sonra salona gideceğim ama metro durağına kadar 10dakika açık havada yürümem lazım ama olsun buna değer. Birde buranın kışı var. 50cm karda da spor çantamı alıp botlarımı gidip gideceğim.
    Karatay diyetine gelince tam Türk işi. Genetik olarak yüzyıllardır gelen göçebe kültürümüzü göz önüne alınca tam bize göre. Tabii daha okuma fırsatım olmadı bir arkadaşım okuyordu o anlattı birazını.
    Yemek konusunda da helal olsun:) Annem bana bir hafta önce türk yemekleri ile ilgili bir kitap yollamış daha elime ulaşmadı ama elime geçsin bende biraz pişirme yeteneğimi geliştireceğim. Hatta 2 hafta önce kaldığım yurttaki arkadaşlarla bir akşam herkes kendi ülkesinin yemeğini yaptığı bir yemek düzenledik. Bir Mersinli olarak, ayrıca diyetine de dikkat eden biri olarak bayaa fazla miktarda gavurdağ yaptım hastası oldular:)

su ve Azi bunu beğendi.
  7. su

su Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir

ooof ooof süper ya :)
    ben bugün spora gidemedim. sorun çıktı. ama tango dersine gittim ve 1 saat yürüdüm. eve gelirken de yoğurt ve marul aldım salata malata yaparım.

8. su

su Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    günaydın ballı lokmalarım. uyandım sabahın köründe:S

Azi bunu beğendi.
  9. su

su Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    günaydın ballı lokmalarım. kahvaltımı yaptım. ödev teslimi var ayın 8inde. bugün harıl gürül ödev yazacağım.

kahvaltıdan yarım saat önce: 1 kuru incir- bir kaç fındık-badem bol su
    kahvaltı: 1 yumurta(pul biber ve kekik ektim azcık) - bir parça peynir-2 dilim tam tahıllı ekmek-4 zeytin-1 domates- koca bir bardak yeşil çay (şekersiz)
    tükettim

birazdan supradyn energy içicem. yoksa uykum geliyor enerjim düşüyor filan :(
    ayrıca şu mesut yar'ın kullandığı antakya biberi hapından alsam mı yoksa gerek yok mu? bi fikir verin bence bana :( :)

2gündür canerle konuşmadık. çok özledim onu da. sabah osmanla oynadım biraz:D osman kedim bu arada.
    dünkü tango dersi çok eğlenceliydi. bu dansı gerçekten çok seviyorum.

muhtemelen bugün sporu evde yapıcam. çünkü ödevdi şuydu buydu derken zaman geçecek ve bugün saat 16:00dan 22:00a kadar okulum var.
    biraz da kitap okurum.

ayrıca 13 aralıkta teslim edilmesi gereken 40 sayfalık bir araştırma ödevi var. ''bilimsel araştırmalarda etiğin önemi'' konulu. dipnotlar, kaynakça, kapak, içindekiler vs olacak ödevde. kitap gibi bir ödev yani... bakalım hayırlısı.
    vize notları açıklandı sadece 1 tanesi açıklanmadı.
    1 ders dışında 9dersten notlarım sınıf ortalamasının üstünde. geri kalan 1 dersin vizesinde de bütün soruları doğru olarak cevapladığım halde derse 3 kez gitmediğim için i*p*n*elik yapmış hoca sağolsun :) 10 puan vermiş. hiç vermese de olurmuş yani. zaten sınavda kitap açık olarak çözmemize izin vardı. kitabın yazarı kendisi... ve 64tl verdim o sacma kitap için. ama millet zengin olmanın yolunu bulmuş işte. üniversitelerde hep böyle. adam kendi kitabını sattırmak için böyle yöntemler uyguluyor. ''kitabımı almayanı dersten geçirmem. fotokopi çektireni dersten geçirmem'' vırt zırt şeklinde tehditvari sözler :) hiç de adil değil. ama yapacak bir şey yok.

egzersiz olarak :
    45 dk eliptik arkasından da hocamın spor salonunda yaptırdığı minder hareketleri olacak. dambıl yerine 1 buçuk litrelik şişe kullanmayı düşünüyorum. orda da hoca 1kiloyla yaptırıyordu zaten.

bugün hava burda kapalı. kış mevsimine uygun. böyle havaları seviyorum :) evde ketçap mayonez şeker jelibon ne varsa çöpü boyladılar bu sabah:) çünkü kendimi tutamayıp bir kaç tane yiyebiliyorum. çok güzeller lanet olsun ki :(

tivibu üyeliğimiz varmış bizim. gerekli programı kurdum. ama şifremi ve kullanıcı adımı bilmiyorum:S almaya çalıştığımda da daha önce aldığımı söylüyor. nasıl olucak bilemedim=/ eliptik yaparken izlesem iyi olurdu:D

siz de bişeyler yazın da arada girip okurum bana da eğlence çıkar :D uzun yazın ama.
    ayrıca bu şarkıyı da dinleyin.ben çok seviyorum
    https://www.youtube.com/watch?v=UO-3WOCZgHA&feature=related

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:52 ----------

aslında ben açık havada yürümeyi çok seviyorum ya... hele hele elimde kahvemle kulağımda müzikle acaip güzel oluyor :D eskişehir çok güzel bu açıdan. doktorlar caddesinde çok güzel banklar var. oraya kadar gidip oturup insanları izlemeyi filan çok seviyorum:D kulağımda müzikle klip gibi oluyo ahaha :D ayrıca canan karatay hakkat tam türk işi çok sevdim ben. bi çok yabancı yazarın kitabını okumuştum. evet faydalarını görmüştüm ama sürekli kabız oluyodum :D:D:D:D:D duhduhduh ya da sıkılıyodum filan.
    kadın haklı:D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:55 ----------

imla hatası dışında yanlış yazdığın bir şey göremedim ben :D teşekkür ederim:D yoğurt da aldım. süt sevmezdim zaten. 2 küçük paket light süt kaldı. onlar bitince almam sanırım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:57 ----------

puhahaha ilahi zeus be :D hakkat mesut yar'a su içse yarıyor:D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:59 ----------

bu aralar sürekli rüyalarımda eski sevgililerimi görüyorum nedense... rüya yorumlamayı bileniniz varsa bi el atıverin:D

öyle sapık supuk rüyalar değil elbette:D ama sürekli bana geri döndüklerini ve ağladığımı filan görüyorum. çok özlemişim diyip sarılıyorum filan:S böyle duygusal rüyalar:S

Azi bunu beğendi.
  10. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Rüyada eski sevgili’yi görmek ise uzun zamandır ödeyemediği bir borçtan dolayı üzüleceğine; evliler için eski sevgiliyi rüyada görmek, aile içerisine olacak hoşnutsuzluğa işarettir.

11. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Sayın üyemiz Su,

Anlatmıs olduklarınız "Antrenman günlüğü" formatına hic bir sekilde uymayıp, baslıgın kitlenmesini gerektirecek kadar konun disinda seyretmektedir. Bu baslık altında ozel hayatınızdan degil, sadece antrenman ve onunla ilintili konulardan soz etmek zorundasınız. Ancak siz bu antrenman günlüğünü diger tutulan standart günlüklerle karıstırmıs durumdasınız ki, bu da bu forum bölümünün amacıyla tamamen celismektedir.

Tekrar ediyorum, bu baslık altında antrenman ile tamamen alakasız paylasımları surdurdugunuz taktirde baslıgınız kilitlenecektir.

su ve jimraynor bunu beğendi.
  12. su

su Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    daha önceki mesajlara ait edit butonunu bulamıyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:16 ----------

aynı şeyi elli kere yazmanıza gerek yoktu. kısa ve öz bir şekilde yazabilirdiniz.
    kilitlenebilir.

13. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu gün çok gerginsin Su:) Diyetin etkisi olduğunu düşünüyorum.Nasıl gidiyor diyet? Midenle aran nasıl :):) Fazla gurulduyor mu :)

su bunu beğendi.
  14. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    su depresyonda bu aralar içini neresi olursa olsun döküyor yalnız yazılarından sporu hiç sevmediğin belli oluyor dansı hayatını bilmem ama fitness hayatın ve diyetin kısa süreli olacakmış gibi geliyor umarım yanılırım

su bunu beğendi.
  15. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    İlk 10 dakika için mesajınızı "edit" butonuyla değiştirebilir veya silebilirsiniz...

16. su

su Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir

ben de istiyorum yanılmanı :( ne desem boş... haklısın çünkü. sürekli uyumak istiyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:38 ----------

evet ya... diyetten olabilir bilmiyorum. fıstıklı çitos geliyo aklıma. diyetten önce de yemezdim nerden geliyosa artık :D
    açım ben:S

17. su

su Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    günaydın.
    dün gece midemden sesler gelerek yattım. korkunçtu! 3 saat sonra da uyandım zaten. kahvaltı yaptım ama bugün kızacağınız bişey tükettim: 3ü1 arada cafe crown action... hani şu ginsengli olanlardan. başka türlü duramıyorum ben tüm gün uyku halindeyim yoksa. bir de supraydn energy içtim. suda eritilenden. allahım nolur enerji versinler biraz bana yahu! uyu uyu uyu şiştim resmen!
    kahvaltıdan önce de altınçilek yuttum bi tane. babam almıştı zamanında. sonra zararlı bilmem ne diye haberler çıkınca atıcaktı. attırmadım getirdim ben kullanıyorum.
    diyet bahanesiyle nalları dikmezsem iyidir:S
    dünden beri sigara içmedim ayrıca. kutlamak lazım. canım da istemiyor aslında fakat can sıkıntısından yakmak istiyorum 1 tane. özellikle bugün kahve içerken ve sabaha karşı güneş doğarken camdan baktım... ulan dedim 1 sigara olsa ne iyi olurdu. ama yok. içmiycem... pis kokuyo. şaka maka bıraktım sanırım sigarayı oley!
    egzersiz olayına gelince... bugün spor salonuna gitmem gerek artık. zaten hocalar beni görünce muhtemelen dalga geçicek. ''belliydi zaten gelmezdin sen'' vırt zırt diye...
    egzersizim yine önceki gibi olacak. yazmıştım geçen sayfalarda..
    30 dk koşu bandı p5
    10 dk bisiklet p6
    bacaklarım havada ellerim yanda mekik.
    bacaklarım kırık vaziyette ellerim alnımda mekik.
    bacakları karnıma çekme
    bacakları indirip kaldırma
    bridge
    kedi gibi durup geriye tepik atma :D
    yine kedi gibi durup yukarı tepikleme :D
    dambılları alıp kolları yana acıp yukarı kaldırıp indirme
    dambıllarla öne doğru indirip kaldırma
    dambılı yukardan enseme enseme indirip kaldırma
    bütün hareketler 3*15
    bi de şu hareketlerin adlarını öğrensem süper olacak. yazması zor oluyor böyle.
    saunaya girsem mi girmesem mi bilmiyorum. bu kararsızlığım beni öldürecek. çok kızıyorum kendime çoook!

kahvaltıdan yarım saat önce: elma sirkeli su
    altınçilek kapsulu(kötü kokuyor)
    kahvaltı: yumurta-peynir-domates-1 parça ceviz-bol su- 2 dilim tam tahıllı ekmek (biraz çok mu yemişim ne? :S )

öğle ve akşam yemeklerinde ne yerim bilmiyorum. zaten 16:00 ve 22:00 arası okulum var. belki dışarda yerim yemeği belli olmaz. ondan da korkuyorum gerçi. nasıl ve ne kadar yağ tuz koyuyorlar hiç bilmiyorum çünkü.
    eğer ki dışarıda yersem fotoğrafını çekip koyarım sizin için görürsünüz siz de :D
    fiziksel ve duygusal açlıkla ilgili bir kitap okuyorum. kesinlikle haklı ve bana uygun şeyler var.
    istismara uğramış kadınların aynı şeyi yaşamaktan, bilinçaltında fiziksel özellikleriyle kaçabileceklerine dair bir kalkan oluşturdukları yazıyor. bu kesinlikle doğru. yani ne kadar çirkin şişman ve iğrenç olursam o kadar insanlar beni arzulamaz, silik bir insan olurum ve bu durumdan kurtulabilirim inancı. üstelik siz buna ''hayır ben böyle düşünmüyorum'' deseniz de bilinçaltınınız inkar etmiyor sizin gibi işte ve beyin buna göre şekillendiriyor yaşamı ve bedeni.

not: beslenme- egzersiz- ve bunlarla ilgili sağlık durumlarıyla ilgili yazdım. özel hayatımla ilgili değil. hani belki farketmezsiniz diye...
    sevgiler.

Son düzenleme: 7 Aralık 2011
  18. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    silkelensene biraz sigarayi atmissin tebrikler

eger yapma imkanin varsa sekersiz turk kahvesi yap gun icinde diledigin kadar yap ic :)

Menulerin de guzel sporda oyle

Tebrikler

su bunu beğendi.
  19. su

su Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    sevdin mi gerçekten:eek:

20. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    evet begendim menulerini :)

Belki ekmegi ilerde biraz daha indirebilirsin balik yagi almayi denesene :)

Korkma kilo yapmaz seni daha enerjik yapar ve nescafe olayini turk kahvesi ile degistiriyorsun :)

su bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş