Biraz uzun konum ama okursanız bilgi almak istiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Scott Adkins tarafından 20 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Slm.Ben body ile öncedende uğraştım ama düzensiz.Şuan yeniden başladım ve dersler falanda olmayağı için rahatım.Kilo sorunum yok ama göbekdeki yağlardan kurtulamadım.İlk 6 aylık bir program yaptım kendime tabi bu süreyi eksiksiz bitirebilirsem devam etcem inş.
    Şuanda bodye tekrardan başladım.Vücut ölçülerim
    Omuz:119 Göğüs:100 Bel:90 Kol:35

Benim bir hedefim var oda ismimden de anlaşılcağı üzere Scott Adkins hayranıyım onun gibi olunamaz vücut yapısı farklı herkesin tabi ama ona benzer birşey yapmak istiyorum forumda konu da açılmış bununla ilgili.İsteğim ilk 6 ay aşamada Kasım'ın ortasına kadar 1.85 boy var yağsız 85 kilo ve karın kası.Bu mümkün mü ? Şuanda göbek olmasına rağmen karın kaslarım kalın ve baya belli oluyor.Sıkınca tabi :)

180 günlük bir süreçte Allah izin verirse ortalama 140-150 gitmeyi düşünüyorum açıkda okuduğum için zamanım full boş ve bir diyet listem var elimde hocamın verdiği onuda yazayım

Not:Et yemiyorum

Kahvaltı:
    4 haşlanmış yumurta akı
    100gr yağsız peynir
    2-3 dilim kepekli ekmek
    5-10 zeytin
    1 yeşilbiber
    Salata , Domates(Sınırsız)
    Bal ya da reçel isteğe bağlı
    Şekersiz çay ya da light süt

ara öğün:3 saat sonra
    1-2 adet meyve

Öğle yemeği:
    200gr bulgur pilavı
    200gr piyaz
    Mercimekli pilav
    Salata

Ara öğün:
    1-2 adet meyve

Akşam yemeği:
    1 tabak kepekli makarna
    150gr yağsız peynir
    Salata
    Yoğurt

Ve bana Amino BCAA , Whey protein , Creatine veya Glutamine önerdi.Şuanda 4.günümdeyim bunları kaçıncı günümde almaya başlayım ya da başka tavsiyeniz varmı ek besin.

Şimdilik diyeceğim bunlar ilk aşama 180 günlük süreçte yukarda yazdığım isteğime ulaşabilirmiyim ve tavsiyeleriniz ya da eklemek istedikleriniz neler.Napmalıyım weightlifter:)

2. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle bir konuda sana yardımcı olmaya çalışacağım.Scott adkins hayranı olduğunu uzun zamandır forumda belirtiyorsun.Ben de internet te gerek ingilizce gerek almanca yazarak scott adkinsin programları diye belki yabancı sitelerde bulurum diye ama ne yazık ki bulamadım.Sadece youtube'de bir antreman videosu var ama kısa sürüyor.Onun dışında bu konu daha önce de forumda paylaşılmış sana link atacağım bir nebze de olsa yardımı olur belki öncelikle bu konuda msj atmak istedim.https://www.bodyforumtr.com/vbforum/uri-boyka-t29102.html

Scott Adkins bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ilk 3 ay ek besın almanıza gerek yok yanlız et yememenızın bır nedeni varmı? bıtkısel proteınler hayvansal kaynaklı proteınlerın yerını tutmuyor
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlarda-supplement-protein-t8691.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-beslenme-tekni-t8692.html

belınız bırcok ınsana gore normalde olsa guzel vucut ıcın ınce bel onemlıdır hafıf yaglanma var demıssınız belınızde bıraz kalın dduzenlı calısırsanız oda ıncelır yag oranınız dusuk ıse yaglanam yoksa karın bolgenızde kaslar gozukucektır bunun ıcın beslenme ve calısma önemlıdır

Son düzenleme: 20 Mayıs 2011
  4. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Fitnessboy sağol incelicem konuyu

Cabaroy ne yazık ki %70 vejeteryanım.Saçma gelcek size belki ama sucuk köfte falan yiyebiliyorum ama tavuk balık kırmızı et yiyemiyorum

Bide yanlış anlaşılmaması için birdaha yazayım 6 ayda Scott tabiki imkansız ama uzun süreler devam edersem öyle olmak isterim.Tam 6 ay sonunda Kasım ortası böyle yaparım yaparım diyen çok olmuştur ama cidden çok önemli bu konu benim için.çok asılacam hedefim için.1.85 85 kilo yağsız fit vücut için daha ne gibi şeyler söyleyebilirsiniz.Gerekirse body haricinde koşada bilirim ve boks düşünüyorum ?

5. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Bence 180 günlük dilimin 150 gününü kas kütlesi kazanmaya verseniz çok daha iyi olur sizin için yani yaklaşık 30 günde belinizi inceltip, karın kaslarınızı da iyice çıkarabiliceğinizi düşünüyorum. Lakin diyetiniz de neden et olmadığını açıklarsanız daha iyi olur çünkü Cabarov'un dediği gibi bitkisel ve hayvansal proteinler farklı ve önemlidir özellikle kas kütlesi kazanırken çok daha önemlidir.
    Antrenman programınız nasıl peki?
    Düzeltme; Koşma ve boks size kas kütlesi kazanma yolunda ağır bir darbe olur gibi görünüyor çünkü zaten et yemediğinizi söylüyorsunuz fazla fiziksel aktivite gereksiz olur çünkü herkesin bildiği gibi kaslar dinlenirken gelişir ve büyür.

6. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    valla et yiyemiyorsan bence protein tozuna başla çünkü normalde 3 aydan sonra önerirler çünkü kişi doğal beslenmeye alışsın ve kaslar ilk başta çok fazla proteine ihtiyaç duymazlar kas kütlesi arttıkça protein ihtiyacı da artar fakat et yemediğin için senin elinde hayvansal protein olarak yumurta ve süt kalıyor (sucuğu saymıyorum bile böyle sağlıksız şeyleri tamamen çıkar bence hayatından) ve köfte kalıyor tabi ki ama köfteye de çok güvenme çünkü hepsinin et miktarları farklı ve gerçek bir biftek ya da tavuk göğsünün yerini tutmuyor.Kickbox da yapabilirim demişsin bence o tarafa yönel çünkü body bu şartlarda imkansız değil tabi ki ama zorlanırsın şimdi olmasa bile ilerde

7. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
  8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    beslenmen kotu ıse proteın tozu kullanın cunku proteın gerekıyor sıze ve proteın en fazla etlerde bulunuyor sızde et tuketmıyorsunuz.

salam sucuk sosıs bunlar zararlı aslında uzak durmak gerek 7 aydır dılıme surmuyorum bende keşke et yıyebılsenız bu vejetaryanlıgın bır cozumu yokmu

9. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Var cabarov iki kişi vejeteryanların ellerini ayaklarını bağlayıp ağzını zorla açıp basacaksın közde pişmiş biftek hmmm leziz bak bir yesin nasıl alışıyor :D

10. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ya kaç ay önce bi tavuk yiyeyim dedim ama bana haşlanmış yaptılar yani sudan çıktı sadece şekersiz sakız gibi çiğnedim çiğnedim yutamadım.Şimdi evdekilere sordum torbada baharatlı tavuk yemeye çalışacam inş yiyebilirim.Msjların hepsini dikkate alacağım inş şu Kasımda istediğime ulaşırsam fotoda koyarım :)

11. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    İnşallah kardeşim.İkinci bir scott adkins çıkartısrsın ortaya belkide.Hep destek tam destek.Aslında anne'ne söyle bir gün yemek yaparken tavuk ya da et'i blendır da iyice parçalasın ve bir yemeğe eklesin.Ama belli olamasın yemekte et o şekilde belki yersin hani et yok diye düşünüp sallarsın kaşığı bu şekilde de yemiş olursun.Et tadını da değiştirmek için ne yapabilir bilemem ama anneler iyi bilir bu işleri annen ayarlar o et karışımı yemeği.Söylersin bir ara çaktırmadan sana şöyle farkına varmadan bir ziyafet çektirir.İlk olarak elini ısır bir tadına bak nasıl olsa o da et sonuçta:D

Son düzenleme: 21 Mayıs 2011
  12. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Dostum tavuğu, balığı veya eti yeme hakkında eğer haşlanmışı yiyemiyorsan en azından internetten damak tadına uyan tarifleri bulup uygulayabilirsin en azından yemiş olursun.thums:

13. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
  14. R/T

R/T Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    aslında kendinizi et yiyememek doğrultusunda yönlendirmek yerine ulaşmak istediğiniz hedefi sürekli gözünüzün önüne getirerek ve bu hedefe katkı sağlayacak en yararlı yollardan biri olarak görürseniz eti belki birkaç adım daha atmış olunabilir rahatca yiyebilmek konusunda bu gıdaları..Bu dönem içerisinde alışana kadar iyi miktarlarda yumurta tüketmenizi de öneririm en kaliteli protein kaynağı diyebiliriz yumurta için ama sarısını günde max. 1 adet tüketmenizi geri kalanların sadece beyazını tüketmenizi tavsiye ederim sarısının içerdiği yağdan dolayı, yanlış hatırlamıyorsam yağlanmakda istemiyorsunuz çünkü.. Bilindiği üzere en az 1,5 ay ile 3 ay arası supplement kullanımına pek gerek yok ama şuda var ki bu genel bir kural değildir yani şöyle ki altyapısı olan bir sporcunun kas sinir sistemi ortalama çalışma programına göre 1-1,5 ay da uyarılıp toparlanırken bunun tam tersi bir birey için bu süre daha da uzamaktadır ama bu konuda kendinizi en iyi gözlemleyen ve dinleyen yine siz olacaksınız.

15. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolun en azından şu ilk ay programı bitince almayı düşünüyorum protein tozunu.Tavuk yemeye çalışacam ama bide sormak istediğim başka birşey var kardiom iyimi yoksa değiştireyimi.yağsız 85 kilo için 6 ay sonunda
    şuanda 10 dakika bisiklet.biterken 10 dakika koşu yapıyorum.Ama spor salonu uzakta 20+20 40 dakika yürüyorum yeterlimi?

16. R/T

R/T Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    85 kilo yağsız derken aslında hedefiniz güzel bir hedef ama emek ve özveride isteyen bir hedef çünkü 85 kilo vücut ağırlığı ve yağsız demişsiniz, aslında tam olarak sağlıklı birşey söylemek için yağ oranınız, kas oranınız yani vücut ağırlığınızın ne kadarı kas, bazal metabolik hızınız nasıl bu ve buna benzer bilgileri verirseniz daha uygun hareket edilebilir.. Ama her açıdan 79 kilo ve yağsız olduğunuzu varsayarsak ve hedefiniz 6 ayda 6 kg kas almak ise ve bunu yağsız yapmak ise 6 ay kısa bir süre diyebilirim..

bence öncelikle olabildiğince beslenmenize dikkat ederek yani iyi beslenerek kas yağ su kütlesi ayırmadan kilo artışına gitmenizi öneririm..yaklaşık disiplinli bir çalışma doğru destekler ve beslenme ile bunu yapabilirsiniz, şayet normal şartlarda bir bünyenin 1 senelik bir süreçte alabileceği max. kas miktarı 5 kg kadardır ve bu değişkendir.. Bence acele etmeden sakin ve sağlam gitmenizi öneririm.

17. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yağ yakmak için yüksek kalp atış hızında, yavaş tempoda ve sürekli olarak yapılan egzersize kardiyovasküler ya da kısaltılmış olarak kardiyo denir. 30 dakika boyunca durmaksızın yapılan koşu, bisiklet, yüzme ve kürek en popüler kardiyo egzersizlerdir.

Fitness salonlarında kardiyovasküler türdeki egzersizleri kısa sürelerde yapan kişilere sık rastlanır, oysaki bu tür kısa süreliğine yapılan bir egzersiz ısınma dışında pek bir sonuç getirmez. Kardiyovasküler bir çalışmanın istenen hedefe (yağ yakmak gibi) ulaşmada etkisi olması için, 15 dakikadan az olmamak kaydıyla ve mümkünse 25 – 35 dakika süreyle yapılması gerekir.

İnsan vücudunda, yağ yakma enzimleri ilk 10 dakikadan sonra harekete geçer. 10 dakika kadar yapılan kısa ve tempolu bir koşu yalnızca karbonhidrat yakmanızı sağlar. Böylelikle depolanmış yağları yakmadan spor yapmış olursunuz. Egzersizlerin minimum 25–30 dakika yapılması, yağ yakımının sağlanması için şarttır.
    Alıntıdır..http://kaanlazayiflama.blogcu.com/kardiyo-egzersizler/4015232

18. R/T

R/T Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yağ yakımına geçiş zamanı çoğu kaynakda 10-15dk sonrasında diye geçmektedir ama bu antrenman öncesi öğününüz beslenme şekliniz vb. etkenlere bağlıdır.. Karbonhidrat ağırlıklı besleniyorsanız bu size yapacağınız aerobic çalışmalarda (dayanıklılık gerektiren çalışmalardır) fayda sağlar ve vücudun öncelikli harcayacağı ve en ekonomik yakıt olan karbonhidrat tüketiminin süresinin uzamasını ve vücudun daha uzun bir sürenin ardından yağları kullanmasına sebep olur.. Dayanıklılık antrenmanı yapacaksanız ki bu yağ yakımınızıda sağlar, bu çalışmaların içinde benim önerim kas kaybınıda en aza indiren ve daha az süre uygulayabileceğiniz hit koşusu olacaktır..

fitnessboy bunu beğendi.
  19. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Evet programımı yaptım yarın 5.günüm olacak inş salonda ve hedefim yarından itibaren ilk msjda yazdığım diyetle beraber 6 Kasım'a kadar 144 günlük bir çalışma yani 9 ay programı oluyor.İlk hedefim bu tabi sonra devam etcem yine inş.Şuanda 1.85 80 kiloyum.2 hafta sonrada boks yada kickboks yaparak hem güçlenmek hemde yağ yakmak istiyorum ama bu sırada kilo vermemek için ek besinler kullanacam.Şimdi çekildiğim bir resmi koyacam.İnş kısmet olursada 6 Kasım'da yeni resmimi koyarım :)

20. Teddie*

Teddie* Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    Istanbul.
    Yeni resmi merakla bekliyorum dostum umarım başarırsın. :)

Sayfayı Paylaş