Bir yıl boyunca yanlış idman yapmak.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve repab tarafından 19 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. repab

repab Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba. Daha evvel iki yıla yakın vg yaptım ve bir seneden fazla spora ara verdim. Şimdiyse tam bir senedir idmanlarımı sektirmiyorum.
    İlk üç aydan sonra haftada 5 gün tek bölge çalışmaya başladım.
    Sorun şu. 179 boy 70 kiloya sahibim. Haliyle bu idman programında ben çılgınlar gibi parçalandım. Karın Kaslarım çıldırdı, adonisim, kolum vesair.
    Lakin şöyle bir problem var kıyafetimi giydiğim anda bildiğin cılız bir görüntüm var. Haliyle benim kilo almam gerekirken 5 gün idman yapmam yanlış mıydı?
    Buna alternatif olarak iki günde bir tüm vücûd çalışılması gerektiğini okudum bir kaç yerde.
    Allah'ını seven defansa gelsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    Çalışma programı olarak bı bılgım yokta beslenmenızı gozden gecırdınızmı.Soyledıgınıze gore vucudunuz parcalanmıs ancak hacimlenmemiş.

3. repab

repab Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    Beslenmem günlük 4000 kalori. Bilhassa 1,5 aydır. Ancak daha evveli için dahi bu kadar hacim kazanma problemim olmamalıydı.

4. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    Allah allah çok garip :D Acaba sporun cokmu hard.Yani cokmu aşırı yapuıyosun sporu ki vucuduna o kalori bile yetmıyor.Bilemıycem acıkcası

5. repab

repab Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    Esasında bir buçuk aydır kilo aldım biraz. Ancak bu kadar çok beslenmek zorunda kalmamam gerekirdi diye düşünüyorum.

6. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Abicim bu spor öyle basit bir spor değil ki, o kadar düşük yağ oranı ile kıyafetin içini doldurabilecek bir vücut yapmak için bir ömür gerekir. :D

Haftada 5 gün antreman yapman yanlış değil, senin şu an yapman gereken şey kilo almak bu kadar basit.

Ayda 1 kilo alarak Bulking yapman faydalı olacaktır, şunu biliyorsun ki kilo yoksa kas da yok, kas geliştirmek için kilo alman lazım, her şey kaloride bitiyor.

"Çok kalori alıyorum yine de kilo alamıyorum" Sorusunun da yine çok basit bir cevabı var, daha fazla yemek.

Vücutta şöyle bir sistem yok, "Ya bu adam kilo alamıyor dur ben buna bir kıyak yapayım da yeterince kalori almadan da kilo alabilsin" demez vücut, o yüzden maalesef patlasak da yemek zorundayız :D

mali67 ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  7. burakua17

burakua17 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Giydiğin beden ölçüsünü bir tık düşürsen bence istediğin olacak gibi :) 74 kiloyum yağ oranım çok az kaslarım hacimli ve parçalı "M" beden gömlek ve tshirtler tam ve güzel oluyor.

8. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Herkesin kişisel tercihi ama ben %14-15 yağ oranı ve hafiften göbekle iri olmayı, %8 yağ oranında cılız olmaya tercih ederim. Hem iri olayım hem parçalı olayım dersen uzun yıllar harcaman gerekiyor.

burakua17 bunu beğendi.
  9. Tiberius

Tiberius Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Benimde hedefim burakbyr arkadaşın dediği gibi ''hem iri hem parçalı olmak''
    Bu arada burak bayır usta sen kgb deki eleman değil miydin yoksa ben mi yanlış hatırladım ?

10. repab

repab Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    Ya herkesin bildiği şeyleri tekrar ederek bir şey söylemiş olmuyorsun azizim. Ne anlattın iki paragraf boyunca sen şimdi?
    İdman programımda problem var diyorum hala gelmişsin yemek ye diyorsun.

11. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Evet, eski ajanlardanım.

12. demir_suvari

demir_suvari Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İdmanın çok ağır haftada beş gün gidiyorsun da bu kaslar ne ara dinleniyor :)

Birkaç sorum olacak ona göre naçizane yardımcı olmaya çalışırım.

1 Uyku düzenin ne alemde melatonin ve diğer hormon salınımların normal değilse, değil 4000 14000 kalori de alsan kendine zulmedersin fazlası olmaz

2 Kandaki çinko değerin ne alemde ya da çinko takviyesi alıyor musun?

3 Su tüketimin nasıl?

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

repab bunu beğendi.
  13. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Sen kıyafet giyince içini dolduramıyorum dedin, ben de sana sebebini anlattım, biliyorsan neden soruyorsun? :)

Ayrıca 10 yaşındaki birisi gibi yazıyı yanlış anlayıp agresifleşmen çok gereksiz oldu, senden daha olgun bir yanıt beklerdim, yok azizim yok bilmem ne. Ben o yazıda sana yanlış bir şey mi söyledim?

14. repab

repab Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    Haklısın, eğer söylediğim yanıt bu şekilde algılandıysa metin halinde söylenen şeylerin hangi tavırla söylendiği belli olmuyor. Bunun için özür dilerim. Smile vesair kullanmadım diye belkide.
    Mevzu şu, ektomorfum. Az çok biliyorum uzun zaman istediğini bu sporun. Lakin ektomorf bir yapıya uygun değil gibi geliyor benim programım. Keza mevzu sadece 5 günlük program yapmak değil. İçeriği de sıkıntılı. Belki başta bunu da yazmalıydım.

Örnek olarak göğüs günümü yazayım.

8 set bench press. Setler şu şekilde; 10-8-6-5-4-4-max ağırlık-max ağırlık.
    Dumbell fly. 5x10
    Incline bench press. 8 set. 10-8-6...
    Vesair.
    Her günkü compound hareketleri aynen bu şekilde ağırlık artırarak 8 set yapıyorum.

Bu tip bir program benim kaslanmama büyük destek oldu. Yaklaşık 7 aydır bu stilin çeşitli varyasyonlarını denedim. Ama şimdi dönüp baktığım zaman benim kilo almamı ve irileşmemi sağlayan bir programdan ziyade plaj vücuduna yönelik olduğunu görüyorum.
    Şu şekilde;

Tüm vücûd idmanından yahut iki bölge çalışmaktan kastım ise şu; setleri yine sağlam ağırlıklarla 3x8, 4x8 gibi setlerle tamamlayarak kilo almak. Parçalanmaktan ziyade var olan kaslarımın büyümesi, gerekirse hafif ölçüde yağlanmasının kolaylaşması.

Söylediğim her şey yanlış olabilir. Bu anlamda program düşüncem hala yanlış mı yanlışsa nasıl yapmamı tavsiye edersin/iz.

mevsres bunu beğendi.
  15. repab

repab Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    Şimdi mesajımı tekrar okudum. Samimane söylüyorum böyle odun gibi söylemek istemedim. Durumu yumuşatmak için söylemiyorum. Sapına kadar haklısın. Tekrar kusura bakma babacan.

16. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Yok önemli değil, senin de dediğin gibi yazıda nasıl bir tavırla konuşulduğu anlaşılmıyor insanın, aslında çok kötü olmayan bir yazıyı yanlış anlayabiliyor bazen insan. :)

repab bunu beğendi.
  17. repab

repab Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    Anlayışın için teşekkür ederim

mevsres bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş