bir türlü güçlenemiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hurkanyy tarafından 14 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    merhaba yaklaşık 6 aydır antreman yapıyorum kaslarım belli bir noktaya geldi, ağırlıkları arttırmam lazım ama en ufak bir arttırmada hareketi yapamıyorum, arttırmayınca ise hareket çok hafif geliyor bu yüzden bir türlü güçlenemiyorum, durum şınav çekme kapasitemdede aynı her gün 40x3 çekerken 3. setin 21. tekrarında tamamen yoruluyorum (kesin ve net) bu durum neyden kaynaklanabilir? nasıl güç arttırabilirim ?

2. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Benım salonda 0.5 kg lar var 1 kg ler var iyi oluyor onun haricinde compound egzersizlere ağırlık verirsen gücün artar ve olay birazda beyinde bitiyor sınırı koyan beyindir

3. Yobaz Ateist

Yobaz Ateist Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Tekrar sayılarını iyice düşürmeni öneririm. 3 set 6 tekrar 8 sektrar gibi. Yanlışım varsa düzeltin. 3 ay kuvvet antrenmanı yapabilirsin bu şekilde. gelişme kesinlikle olacaktır diye düşünüyorum tabi beslenme kısmını hallettiğini kabul ederek diyorum.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Daha çok ye. Programın nasıl? Squat, deadlift, bench press kaç kilo kaç tekrar? Squatta en az paralele iniyorsan, bench presste de barı yardımsız ve göğsüne değdirerek çalışıyorsan yaz, yoksa önemi yok.

5. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    moral beslenme uyku bunlara dikkat etmen lazım hareketlerin formuna da dikkat etmen lazım birleşik egzersizler yapmanı tavsiye ederim izole hareketlerle enerjini harcama kolay gelsin.

6. WHQSX

WHQSX Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Darıca, Kocaeli, Turkey
    Öncelikle programını belirt, Bench Press gibi hareketleri de 3 set yapıyorsan hatalı 4 olmalı.

7. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    PROGRAM ---> antreman haftada 3 gün
    1. gün pazartesi 2. gün çarşamba 3. cuma
    1. gün = 45 dk spor salonuna kadar yürüme
    Leg raise 20x3
    mekik 40x3 ( 10 kg sağlık topuyla)
    ters mekik 40x3
    diz çekme 40x3
    merdivende 9 tur koşu (aşşağı inme ve çıkma, merdiven yaklaşık 20 metre)
    40x3 şınav
    BENCH PRESS 12X3
    DUMBBELL BENCH PRESS 10X9
    INCLINE BENCH PRESS 12X3
    ÇIFT DUMBBELL YANA AÇIŞ 10X3
    2 saat eve dönüş yürüyerek
    2. gün = 45 dk spor salonuna kadar yürüme
    Leg raise 20x3
    ters mekik 40x3
    diz çekme 40x3
    40x3 şınav
    makinayla omuz press 12,10,8
    çeneye çekiş 10x3
    lateral raise 10x3
    front raise 10x3
    push downs 10x3
    lying triceps extensions 10x9x8
    triceps kickback 10x3
    3. gün = 45 dk spor salonuna kadar yürüme
    Leg raise 20x3
    ters mekik 40x3
    diz çekme 40x3
    40x3 şınav
    SQUAT 12X3
    LEG PRESS 12X10X8
    LEG CURL 10X3
    LEG RAISE 30X3
    LAT PULL DOWN : ÖNE ÇEKİŞ 10X3 ARKAYA ÇEKİŞ 10X3
    T-BAR 12X3

NOT : HAREKETLERDE PARTNER KULLANMIYORUM ŞINAV DAHİL TÜR HAREKETLERİ GÖĞÜSE DEYDİREREK YAPIYORUM..
    UYKU: GÜNDE 6-7 MAX 8 SAAT GECE
    BESLENME : ANTREMAN GÜNLERİ 2500 KALORI DINLENME GÜNLERİ 2000 KALORI
    PRE WORKOUT ÖĞÜNÜ : YÜKSEK KARBONHİDRAT VE PROTEİNLİ (YULAF ,YUMURTALI BULGUR) YADA KIZARMIŞ FISTIK TARZINDA YAĞ VE PROTEİN KAYNAĞI BESIN ( FISTIK YEDIĞİM GÜNLER DAHA GÜÇLÜYÜM)
    ANTREMANDANDAN HEMEN SONRA POTASYUM KAYNAĞI MEYVE ILE PROTEIN KAYNAĞI ÖZELLIKLE MUZ +FISTIK EZMESI
    ANTREMANDAN IKI SAAT SONRA PROTEIN VE BOLBESIN DEĞERİNE SAHİP KAS BESLEYİCİLER ( YEŞİL MERCİMEK,TATLI PATATES,SOMON)

VÜCUT BİLGİLERİ : BOY :170 KİLO :60-63 ( SIK SIK DEĞİŞİYOR :D ) YAĞ ORANI %8 -%10 (SIK SIK DEĞİŞİYOR :D )
    HASTANE SONUCU GENETIK BILGILER : D3 Vitamini : 0 ( cilt sorunu nedeni ile vücudum güneşışıklarından D vitamini üretemiyor bu yüzden kalsiyum metabolizması sağlam değil ) , t3 hormonu ( tiroit hastalığı nedeni ile düşük bu yüzden metabolizma hızım yavaş bu yüzden telafi için yürüyorum ) testesteron : normalin üstünde çinko : normalin üstünde omega3-6-9 : normalin üstünde demir : normalin üstünde ,selenyum : aşırı derece normalin üstünde

Son düzenleme: 14 Nisan 2015
  8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    2000-2500 kaloriyle güçlenememen normal. Hem antrenman hem antrenman dışı günlerde kalori miktarını 2800'e yükselt. Eğer 2 hafta içinde kullandığın ağırlıklar artmaya başlamazsa 3000'e yükselt. Bu şekilde güçlenebileceğin kalori miktarını bul.

Antrenman programın çok kötü, kendin mi hazırladın? Her gün karın çalışmana gerek yok, haftada 1 yeterli. Onu da programın sonunda yap ki önden enerjini karın için harcama, sana güç verecek hareketler bench press, overhed press, row, deadlift, squattır. Enerjini bu hareketler için harca. Split yerine fulbody çalışman daha iyi olur. Splite devam edeceksen de profesyonel birilerinin hazırladığı bir programı kullan. Bu programda doğru dürüst sırt yok, arka omuz yok.

En önemlisi yediklerini arttır, kilo alman lazım.

9. hurkanyy

hurkanyy Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Programı salon koçu hazırladı , dinlenme zamanlarından şikayetçiydim ama "çok dinlenme lazım büyümek istiyorsan "dedi.2500 ü geçtiğimiz zaman kilo alıyorum ama yağ oranı artarak ve hipotiroid nedeni ile çok hızlı kilo alıyorum .6ayda 84 kilodan 60 kiloya ağırlık antrenmanı, yürüme ve step Hiit cardio yaparak düştüm ama arada şeker krizine girdiğim günler çok hızlı kilo aldığım zamanlarda oldu yaklaşık 4 kilo 1 günde bu yüzden dolayı ve troid hastalığından dolayı yağ oranını korumaya çalışıyorum. Eğer 2800 kalori alır isem 2 gün sonra 1 kilo alırım.amacım bulk yapmadan güçlenmesine ve kas yapma bana başka bir tavsiyemiz var mı ?

10. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Fullbody workout deneyin. Kesinlikle kucumsemeyin. Splitler daha çok izole hareketlerden oluşur

11. Embriyo

Embriyo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Antrenman programın çok kötü hocam. o kiloyla bu kardiyo bile çok. aldığın kaloriyi artır önce ısınma yapıp ağırlık gir çıkışta kardiyo yap. Ve mümkünse programını 4güne çıkarıp 4.gün ağır kardiyo+karın yap. Her gün karınla başlamak olmaz

Sayfayı Paylaş