Bir sporcunun günlüğü [ektomorf]

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve yalnızkurt55 tarafından 13 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. yalnızkurt55

yalnızkurt55 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar merhaba.
    Adım Batuhan ve bu ay bu sporda 3.ayım, kendimi tanıtayım.

Boyum 1.80 civarı ve 56 kg yim.Bu spora adım atmadan önce 51,5 kiloydum çok şükür az buz kilo aldık ama hala zayıfım.Aramızda birçoğumuzun sorunudur zayıflık. Kalıbımız olmadığı için ortamlardan Dışlanma ve insan yerine konulmama, eziklenme, sürekli sen zayıfsın vs. şeyler yaşıyoruz. Bu işte çok hırslıyım ve başaracağıma inanıyorum. Benim gibi zayıf olanlar beraber başlayabiliriz ve zayıflıktan kurtulabiliriz. İlk önce size burda motivasyon kaynağım olarak kullandığım sözleri paylaşıcam.

"Acı geçer, vazgeçmek sonsuza dek sürer."

"Bir hayalin var onu korumalısın, insanlar yapamadıkları şeyleri sanada yapamayıcağını söyler.Bir şeyi istiyorsan git ve al onu."

"Sahip oluncaya kadar imkansız görünür."

Arkadaşlar kimse eli cebinde zirveye tırmanmamıştır. No pain no gain metodunu kullanacağız. 1 sene acı çek ömrün boyunca keyfini sür.

Söylediğim gibi bugün 3.ayım bu zamana kadar fazla düzenli beslenemedim. Bugün 13.05.2016 Cuma günü. Geçen hafta sonu kendime bol karbon ve proteinli bir beslenme planı hazırladım. Pazartesiden beri uyguluyorum. Amacım yaz tatilinden sonra(okulların açıldığı zaman) 65 kilo olmak. Buda demek mi haftada 0,5 kg yani ayda 2 kg yapıyor. Supplement olarak "Hardline progainer 5000 ve L-Arginin kapsül" 2 haftadır kullanıyorum. Hergün size ne yaptığımı günlük olarak yazıcam buraya.
    Beslenme planım ve ölçülerim;

Sabah
    3 Yumurta (200kcal) (20gr.pro)
    100 gr. Kaşar (350 kcal) (25gr.pro)
    Yarım ekmek (380 kcal) (80grkarb,10pro
    Bal (90 kcal) (20gr.karbonhidrat)
    2 Ölçek Toz(300 kcal) (78gr.kar,20gr.pro)

Sabah Besin Değeri
    1300 kcal, 75gr. Protein, 178 gr. Karbon

(Kısa bi not bırakmak istiyorum. Ben öğlenciyim 12 de evden çıkıyorum akşam 8.30 da evde oluyorum ona göre yani planım.)

Öğle
    1 Tabak Makarna (700 kcal) (143gr.karb)
    2 ölçek toz (300 kcal) (78gr.kar,20gr.pro

Öğle Besin Değeri
    1000 kcal, 40 gr. protein, 221 gr. Karbon

Okul
    Eti Gong 2 tane (Pirinç mısır patlağı)
    460 kcal, 70 gr. Karbon, 5 gr. Protein

Akşam(20.30)
    1 Tabak makarna kesin yiyorum sonrası annem ne yaptıysa

Akşam 21.00 idman gidiyorum yanımda shakerla birlikte 4 ölçek toz götürüyorum. İdman sonrası hemen içiyorum. ( İdmandan 15 dk önce 2 arginin kapsül, yatarken 2 kapsül)

Planım bu şekilde.

Vücut ölçülerimi atayım;

Boy 180
    Kilo 56
    Omuz 104
    Göğüs 84
    Kol 28.5
    Bel 76
    Sağ Bacak 43
    Sol Bacak 43
    Sağ Baldır 31
    Sol Baldır 33
    Sağ Ayak Bilek 21
    Sol Ayak Bilek 23

(Sağ bacağımdan uzatma ameliyatı geçirdim bu yüzden zayıf güçlendirmeye çalışıyorum.)

Bugünlük bu kadar şimdi mutfağa girip atıştırıcam bugün antrenmana gitmedik. Yarın gidicem ve günümü anlatıcam.
    Sorulara ve eleştirilere açığım.
    Görüşmek üzere...

2. aykutaydinn

aykutaydinn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Girdiğin bu yolda başarılar dilerim kardeşim :)

yalnızkurt55 bunu beğendi.
  3. yalnızkurt55

yalnızkurt55 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkürler :)

4. Yamui-zz

Yamui-zz Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    iki bacak arasi esitsizlik mi vardi merak ettim dostum

5. yalnızkurt55

yalnızkurt55 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Aynen eşitsizlik vardı uzatma ameliyatı geçirdim şuan hâlâ var ayakkabıma tabanlık kullanıyorum

SM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. yalnızkurt55

yalnızkurt55 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Bugün 14 Mayıs Cumartesi tekrardan merhaba. Bugün erken kalktım sayılır sağlam bi kahvaltı yaptım programım gibi. Öğlen pilav yiyip 2 kapsül arg aldıktan sonra spor salonuna gittim. Bugün göğüs ve sırt çalıştım. 10 kg. Dumbbel Bench Press bastım 4x10 (başarım olarak söylüyorum).

Gittiğim spor salonun ortamı çok iyi. Selim hocam var. Diğer hoca arkadaşlarıyla iddaaya girmiş herkesin kol ölçüsünü görüntüye bakarak tahmin etmeye çalışıyo. Ben 28,5 biliyodum hocam 29 diye tahmin etti ve 29 çıktı.

YANİ KOL ÖLÇÜM 29!!! :D

Neyse göğüs ve sırt idmanım bitti 4 ölçek karbon tozumu içtim. Ordan alışveriş merkezine uğrayıp Dijital Tartı aldım. Kilomu takip etmek için. Eve geldim. Birde bugün öğleden sonrası olarak meyveyle beslendim maalesef hafta sonları böyle oluyo. Herneyse eve geldim ve tartıldım.

KİLOM 57,5 OLMUŞŞ!!!!

Geçen hafta ölçüldüğümde 56 kgdim toza başlamadan önce ise 54,5 kgdim. Yani buda demek oluyo ki haftada 1,5 kg.

Bugünüm de böyle geçti yarın da Bacak - Omuz idmanım var. Şu anda tozum Ramazan'a kadar yetcek gibi görünüyo. Ramazan'da bi 5000lik daha alıcam ve kabataslak planım şöyle;

Sağlam bir iftar
    Teravih ve çıkış, idman, beslenme
    Gece boyu beslenme

Umarım kolay geçer kilo kaybetmeden hayırlısıyla. Ramazan'dan sonra maalesef memlekete gidicem kendi vücut ağırlığımla kas kütlemi korumaya çalışıcam. Dumbbel belki alabilirim.

Bugünlük bu kadar. Gelecek için planlarımı ve bugünümü anlattım.
    Sorulara ve eleştirilere açığım.
    Sağlıcakla kalın görüşmek üzere.

sergen turaman bunu beğendi.
  7. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : Dertleşme

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

8. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Takip ediyorum 178 56 kg bende .yağlanma durumun nasıl ?

9. yalnızkurt55

yalnızkurt55 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Zor yağlanan bir tipim önceden kaburgalarım sayılıyodu şuan yağ bağladığı için sayılmıyo. En fazla yağ bağlayan yerim sırtım şuan heralde.

10. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    aynnıı sorun bendede var kuranı yırtan kız gibi kaburgalarım.çok kötü ya :D karın kasları nası

11. yalnızkurt55

yalnızkurt55 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    :D karın kasları önceden daha belirgindi biraz yağ bağladı belli oluyo yine ama eskisi gibi değil. Programımda mekik yok zaten.

12. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    karın kasları halledilir ektomorflarda zaten 1 gün az beslen direk çıkıyor :D önce üst vucut hallolmalı bence :Dyaş kaçtı senin

13. yalnızkurt55

yalnızkurt55 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    9.sınıf öğrencisiyim 15 heralde

14. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    bende dostum :D memnum oldum ya kendi yaşıdman birini görünce :D bu arada protein tozu veya herhangi bir supplementi ailen nasıl kabul etti benimkiler aldırtmıyor ya :(

15. yalnızkurt55

yalnızkurt55 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum ilk başta bizimkilerde izin vermiyordu ikna etmeye çalıştım powerpointte sunum yaptım ama (çık çık) nafile. Neyseki kardeşimin sınıfından birinin annesinin oğlu spor ile uğraşıyomuş. Oğlu'da protein tozu kullanıyomuş. Annem gitti sordu konuştu onla. Hiçbir zararı olmadığını söyledi. Böylelikle ikna oldu. Bu arada oğluyla da aynı spor salonundaymışız ama baya büyük 20'li yaşlarda heralde. Facebook vs. sosyal medya hesabın var mı seninle birebir konuşmak isterim :D
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Mayıs 2016 ---
    Tekrardan merhaba. Bugünüm çok güzel geçti diyemem. İdmana gidemedim, kahvaltı hariç düzgün beslenemedim. Sabah yine aynı programı uyguladım. Öğle 2 ölçek toz içtim, ikindiye doğru pilav ve fırında patates yedim. Hafta içi yine tam gaz devam edicem. Bacak-Omuz idmanı Yarın'a(Pazartesi) kaldı artık. Yazılılarda yaklaşıyor Eat + Train + Study + Sleep dörtlemini kullanıcaz artık. Forumda dolaşıp bilgi edinmeye devam ediyorum. Aklımda yemek planına dair şöyle bir değişiklik yapma fikri geldi.

Bu beslenme planımda hiç hayvansal protein alamıyorum. Okuldan geldiğimde akşam yemekleri Tavuk but veya göğüs yiyebilirim. Sadece şuanlık aklımda ne zaman uygularım bilemiyorum.

Bugünlük bu kadar. En sıkıcı ve kötü haftasonumu yaşadım. Neyse moral bozmaya gerek yok tam gaz devam.Sağlıcakla kalın görüşmek üzere iyi forumlar.

Son düzenleme: 15 Mayıs 2016
  16. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Supe
    Süper dostum!tam gaz beslenip calismaya devam. Bende bugün bozdum ya:( sadece sabah ve akşam yemeği yiyebildim.az öncede pasta gomdum :(neye pazartesi tam gaz devam özelden linkini atabilirsin konuşuruz bende memnuyetle isterim

17. yalnızkurt55

yalnızkurt55 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Tekrardan Merhaba. Bu haftam çok kötü geçti ne spor ne beslenme hepsi berbat. Bugün 22 Mayıs Pazar Sabahı. Kendime yeni bir düzen hazırladım. Bu hafta sınavlar başlıyo ve çok zorlanıcam. Bu haftayı atlatınca herşey çok kolay olacak. Ramazan'a 2 hafta kaldı. Şuan ki planım 2 hafta boyunca. Kendime çizelge hazırladım ve günlük görevler koydum. Hergün için yanına tik koyuyorum. Şimdilik bu kadar görüşmek üzere.

18. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    pes etmek yok her yeni gün yeni umutlar ..

19. yalnızkurt55

yalnızkurt55 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    23-24 Mayıs Pazartesi-Salı

Yazılılar başladı. Beslenmem şuan çok iyi antrenmanları aksatmadım.

Güncel kilom : 58 kg

Dediğim gibi bu hafta zorlu geçecek. Bu haftadan sonra tam 3 ayım var. Büyük bir dövüşe hazırlanıyomuşum gibi çalışıcam. Hafta sonları yok, izin günleri yok, aksatma yok. Bunu ben yaşam stili olarak aklıma kazıdım. Nasıl su içmek bir ihtiyaçsa yapma zorunluluğum varsa bunuda böyle yapıcam. Sizde takipte kalın, eleştirin, önerin.

Bugünlük bu kadar, kendimi motive ediş şeklimde böyle. Sizde motivenizi eksik etmeyin sağlıcakla kalın.

20. yalnızkurt55

yalnızkurt55 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    25-26 Mayıs Çarşamba-Perşembe

Öncelikle selamun aleykum. Bugünlerim iyi geçti çok iyi geçti diyemem. Normalde 1 öğün makarna yiyodum ve yaklaşık 1 tabağı 700 kcal falan zannediyodum. Pişmemiş 200 gr bişince 600 gr falan oluyo. Yani tabak başı 200 gr civarı. Aslında 1 tabaktan 300 kalori alıyomuşum. Kısa süre içinde bu yüzden kendime yeni bi düzen yapıcam. Birde dirty bulk yapmaya karar verdim. Okulda 4 Canga yiyorum. Bu yaklaşık 1000 kalori yapıyor.

25 Mayıs Çarşamba

Beslenmem iyiydi. Bugün bacak-omuz antrenmanım vardı. En verimli omuz idmanına girdim diyebilirim. Birde piramit set kullanıyorum. 10-8-8-6 yapıyorum(ağırlık arttırarak).

Bugünlük bu kadar. Görüşmek üzere. İlginizi eksik etmeyin. Eleştiride bulunabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş