Bir kas grubu haftada kaç kere çalışılmalı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xdogukanx tarafından 22 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. xdogukanx

xdogukanx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba sevgili dostlar. Yaklaşık 1 senedir yapıyorum. Heryerde bi kas grubu en az 2 kez çalışmalı diyor ama bunun icin 6 gun çift bolge yada fullbody yapmamiz lazim. 6 gun cift bolge de 4. Gunden sonra ağırlığı kaldiramadim. Sonra fullbody denedim 3 ay ama fullbody de kas yorulmadan enerjiniz bitiyor yine gelişim az oldu. Son olarak her kasi haftada bir kere sert vurmayı denemek istiyorum ama herkes haftada 2 kez vurulmali diyor .kafam karışıyor sizce haftada bi kere sert vurmak yeterli mi? Kafamdaki ornek su
    Pazartesi : Göğüs Biceps
    Carsamba : Omuz Triceps
    Cuma : Sirt Karin
    Cumartesi Bacak

Lütfen yardimci olun haftada bi kere sert şekilde vurarark kası buyutebilirmiyim. Cok teşekkür ederim hepinize şimdiden

2. Shiacuon

Shiacuon Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Haftada 2 kere kası vurmak istiyorsan İtiş-Çekiş-Bacak Antrenman programı ve Üst-Alt Antrenman Programını öneriyorum.

3. xdogukanx

xdogukanx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam benim merak ettigim haftada 2 vurmak şart mı 1 kere vurmak yetmez mi? Benim sorunum bu

4. Creatine

Creatine Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Her kas grubu şart değil. Geliştirmek istediğin 2 kas grubunu haftada bir kere daha çalıştırmanı öneririm. Ben mesela biceps ve tricepsi haftada 2 kere çalışıyorum. Ama dikkat et arada en az 2 gün boşluk olsun yoksa kas dinlenmediği için büyüyemez.
    Pazartesi Göğüs biceps
    Salı sırt triceps
    Çarşamba boş
    Perşembe bacak omuz
    Cuma biceps triceps
    Cumartesi HIIT kardiyo + karın şeklinde çalışıyorum.
    1 senedir yapıyorsun 5'e çıkartabilirsin antrenman günlerini sorun olmaz senin için. Yorulursan düşürürsün ama bence yormaz.

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Haftada 1 sert antrenmanı ilaçlı veya 5-6 senesini vermiş vatandaşlar tercih ediyor. Optimum gelişim ve dinlenme için haftada 2 tavsiye ediliyor yada fullbody. Yaklaşık 1 sene fullbody yaptım dediğin gibi bir tükeniş yaşamadım belki beslenme, ağırlık yada program seçimi ile ilgili bir sorun da olabilir. Split dersen alt üst tavsiye ederim. İlk iki günü ağır/az tekrar, diğer 2 günü hafif/çok tekrar şeklinde planlama şansın da olur. İtme/çekme de oldukça yaygın kullanılıyor.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. xdogukanx

xdogukanx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Hocam fullbodyde güç artışı yaşadım yalan yok ama kas büyümesi tam facia. Bu arada beslenmem iyi seviyede makro takibi yapiyorum. Yani Fullbodyde bi kasa yuklenemiyosun kastan cok sinir sistemi yoruluyor benim düşüncem. Zaten bu fullbody olayi internetteki youtuberlarin felan dikkat çekmek için uydurmalari diye dusunmeye başladım. Onu gectim bide haftada 2 kere vurulmali olayini söylemeye başladılar. Ben bu hafta basladim. 5 gun tek bolgeye artik deneyerek gorucem tecrübe etmeden çözülmeyecek gibi. Değerli düşüncelerinizi bekliyorum

7. Dracarys17

Dracarys17 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    fullbody'den verim alamamış olabilirsin tabiki bu çok normal ancak onlarca yıldır kullanılan sistemi dikkat çekmek için atılan bir yalan olarak nitelemen çok yanlış dostum. haftada 2 kere deniliyor çünkü protein sentezinin ne zaman başlayıp bittiğini artık bilebiliyoruz. bu sonuçları karşılaştırınca haftada 2 kere vurmak daha mantıklı oluyor tabiki. bilimin ışığında baktığımızda haftada en az 2 kere çalışmak daha mantıklı olmuş oluyor.
    tabi sen 5 gün tek bölgeyi daha çok sevebilirsin, eğlenebilirsin onlar tamamen sana kalmış.

8. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Yeri geldiğinde ileri seviye sporcuların dahi uygulayıp verim aldığı bir sisteme youtuber uydurması demen beni benden aldı... Podyum yada profesyonel hedefi olmayan birisi için ömür boyu kullanılabilecek bir sistem. Tüm vücuda aynı oranda uygulandığı için vücut gelişimi de orantılı oluyor. Bir bölge aşırı gelişirken diğer yerler geride kalmıyor. Bir konu hakkında düşünmeye başlamadan önce o konu hakkında fikir sahibi olmanı tavsiye ederim.

9. xdogukanx

xdogukanx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Hepinize teşekkür ederim değerli fikirleriniz icin

Sayfayı Paylaş