Bir iki bişey ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MertSelcuk tarafından 1 Ocak 2005 başlatılmıştır.

1. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle Herkeze Mutlu Seneler Diliyorum...
    Kafama takılan bir iki problemi sizinle paylaşmak tartışmak istedim okuyup yorum yapıcak yardımda bulunabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...
    Programlı olarak BB yapmaya başlayalı 2.5 sene oldu olucak, ilk başladığım sıralarda vücudumda bolca hamlık yağ vardı 85 kilo civarlarındaydım zaman geçti vücudum çok hızlı gelişti omuzlar göğüsler yerini buldu. Sonra kilo vermek bacaklarımı inceleştirmek birazdan yağ oranımı azaltmak amaçlı her yaptığım antremandan sonra 50dk. sağlam tempo bisiklet yapmaya başladım. Bu yazın başında güçlenmek vs. amaçlı amino acid kullanmaya başladım şuan kilom 72 civarında yağ oranım çok düştü boyum 1,78 antremandan sonra zero carb. ısopure kullanıyorum ama yinede her öğünümde protein besleniyorum.. Fakat zayıfladığım için psikolojik oalrak kendimi kötü hissediyorum biraz hacim yapmak vede yağlanmadan büyümek dahada kaslanmak istiyorum normal yiyerek içerek bunları yapmam mümkün mü önerilerinizi bekliyorum.. Bisiklet yapmayı bırakmalımıyım zamanla kaslarımdan götürür mü?

2. Guest

Guest Guest

Bence 2.5 yıldır vücut geliştirme yapan biri için yağsız da olsan kilon az gibi.

Bence normal bir antreman 45 dakkayı geçmemeli ve kas tutabilmek için bu 45 dakkada gerçekten ağır ve setlerde en fazla 10 tekrarı geçmeden çalışmalısın (ideali 6-8 tekrar: hypertrophy). Antremanın hemen sonrasında kardiyo yapmak zaten bir katobolik etkide olan vücudu olumsuz etkileyebilir. Sadece antreman başında max 10 dk kan akışını ve kalp ritmini artırmak için idealdir.

Pekiyi zayıflamak için uzun bir kardiyoyu ne zaman yapayım dersen, tavsiyem bu iş için ayrı bir gün ayırman olacaktır. Örneğin haftada 3 gün hardcore training ve 1 gün 45 dak kardiyo gibi.

Son ve en önemlisi beslenme. Ağırlık çalıştığın günler antreman sonrası yarım saat içerisinde vakit kaybetmeden protein tozunu (25-30gr) süt yerine meyve suyu (tercihen üzüm yada elma) ile karıştırarak içmen vücuduna optimum faydayı sağlayabilir. Kardiyo sonrasında ise karbonhidratı sıfırlamalı ve sadece protein almalısın. Ama bunun için whey gibi pahalı proteinler yerine tavuk ton balığı falan kullanabirsin. Ama yanında kesinlikle karbo almamalısın. Örneğin "tonbalıklı salata" gibi.

Umarım tavsiyelerim işine yarar.

3. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    ASA öncelikle yazımı okuyup zaman ayırdığım için teşekkür ederim..
    Dediklerinin neredeyse hepsini yerine getiriyorum demekki cardio olayında yanlış yapıyorum, artık antremandan sonra cardioyu bırakmalıyım demek oluyor bu galiba haftada bir güne indireceğim.

4. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Bekliyorum beyler hani yorumlarınız nerde?

5. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    dostum anladıhım kadarı ile hacim almak ve kuvetlenmek istiyosun bunun için sana gulutamin ve creatin kulanmanı tavsiye edebilirim daha iyi bir kas yapısına sahib olabilirsin..

6. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Anladım coleman uzun zamandır yapıyorum artık protein tozları fln gelişmeyi bi yere kadar etkiliyoda creatin fln kullanim diyorsun ne önerirsiniz peki ?

7. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    allstar,ultimate,hardline derim bunların 3 de iyi :)

8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben creatınde ultımate bır numaradır derım herzaman.antrenman seklı olarakta 5*6 onerırım.benım bır zamanlar guzel ısıme yaramıstı.tabıı sectıgın hareketlerde onemlı.

9. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Ultimate almayı düşünüyorum creatine kullanmaya ilk defa başlıyorum nasıl ne zmn alınması en iyi sonucu verir görüşlerinizi yeniden bekliyorum...

Sayfayı Paylaş