1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bir Gelişimin Öyküsü (1.5 Sene) - Pump -

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Pump Forever tarafından 9 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 99 üye.
  1. CENTAUR

CENTAUR Guest

Fevkalade estetik bir vücut, daha ayrıntılı görmek isterdim son güncel resimlerde tam teferruatlı görmek isterdim doğrusu birkaç poz daha verseydin çok hoş olurdu, eleştiri yapmam helede tavsiye vermem ukalalığa kaçacağı için susuyorum.

Benimde 1.5 sene oldu boy 170 cm olduğu için belki daha hacimli duruyorum kol ise 41 sıcak, bench press 155 kg bana müthiş bir şey gibi geliyor.

2. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaslar olumlu/olumsuz elestiriler icinde tesekkür ederim...
    ama bir itiafta bulunmam gerekirse, ilk koydugum resimlere ben de baksam bu adam o kiloyu basamaz diye yorum yapardım..
    biraz yeni resimler ekleyelim ozaman;
    [​IMG][​IMG]

3. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Pump çok güzel oluyor.Yapacak eleştiri kalmadı böyle devam et başarılar.Yemek düzeninle uyku düzenin nasıl?

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Naim son 2 aydır ii besleniyorum..
    7:00 - protein tozu (40 gr)
    10:00 - 8-10 yumurta (30 gr)
    13:00 - 1 büyük, 1 ufak light konserver ton balıgı (35 gr)
    16:00 - 8 yumurta (30 gr)
    19:00 - 5 amino acid ( 15 gr)
    21:00 - ana yemek (tawuk et veya balık ) (40-45 gr)
    24:00 - 5 amino acid ( 15gr)

günde 200-220 gr arası protein hedefliyorum.. hafta ici bu program, haftasonu alkol ve düzensizlik giriyor isin icine... hafta sonu uyku da bozuluyor... ama hafta ici 6-7 saat

5. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Pump yeni koyduğun fotolara baktım, tam bir kaslı fotomodel olmuşsun, olayı bitirmişsin bana kalırsa; tebrikler, keşke ilk koyduğun fotolar yerine bunları koysaydın, onlar hakkaten uykusuzluğun ve glikojensizliğin etkisiyle olsa gerek kötü fotolarmış...

6. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Saol Blitz .... dün ewe geldim bi kac resim cektim .. sonra gidip gögüs idmanı yaptım.. 145 kg 4 tekrar ( 3 ü yardımsız) bench yaptım.. extra motivasyon oldu yorumlar ;) eklemeye dewam edecem resim

7. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Son fotolar çok çok daha güzel PumpForever...

Resim koymaya devam edeceksen bir de boydan çekilmişini koy bence, alt tarafın fotosu hiç yok...

Bir de, bir iki öğün 40- 45 gr. protein alıyorsun, 35 gr.'dan fazlası gereksiz değil miydi ?

Selamlar...

8. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Tolga, aslıana bakarsan gece vücut ac ve proteinsiz kalıyor... bir de antreman yaptıktan sonra protein ihtiyacı artıyor.. yani bana gore;
    sabah ilk ögün ve antreman sonrası protein alımı 40-45 gr olmalı.. geri kalanı icin 30-35 kafi..
    Boydan cekilmis fotoyu ilk fırsatta koyacam

9. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ön yargıları baştan yazıyorsun Pump, hani ön yargılar vardır, ağır basınca kütle, hafif çalışınca şekil olur.
    Al sana bunları sil baştan düşündüren bir fizik.
    Biliyoruz ki, bu adam çok ağır kilolar basıyor, bu adamın hedefi doğal olarak en az 180 bench press.
    Fiziğine bakıyoruz, göğüs kesilmiş, mide kasları, serratuslar, oblikler ortaya çıkmış.
    Ön omuzlardaki lifler ne kadar belirgin.
    Bel ise incecik...
    Ağır çalışan adamın hali bir başka oluyor gerçekten.
    Kaslarda bir tokluk, doluluk oluyor, ki bu resimlerde hala glikojen depoları tam dolu değil, tahmin ediyorum.
    Sıcak değil, glikojen eksiği var, bunları ilave edince çok daha dolu bir vücut çıkar karşımıza.
    Ne diyordun, az kilo çok tekrar olayına inat, ağır kilo ama temiz beslenmeyle ulaşılan definisyon.
    Hafif kilo çok tekrarla olmuyor, bunu anlamamızı sağlıyor bu resimler.
    HAfif kiloyla definisyon olmaz mı?
    Olur elbette, ama bu kas kütlesi, bu dolulukta bir definisyon olmaz.
    Vücudunu beğendiğimiz Ayaz arkadaşımız, 110 kilo ile bench press yaptığını belirtiyordu.
    Pump bu belirtilenden yüzde 40 daha fazla basıyor.
    Gelmek istediğim nokta, kaliteli vücut yapan iki arkadaşımızında +100 kilo ile bench yaptığı.
    Ayaz'ın kas kütlesi daha düşük oldugu icin bastığı kilo daha düşük ama az değil.
    Bu önemli bir nokta, Pump'ta kas kütlesi, bastığı kiloyla paralel bir hayli daha fazla.
    Ortak noktaları, kaliteli beslenerek, az yağ alarak, ama ağır basarak iyi bir kas kütlesine ulaşarak bunu yağsız bir şekilde sergiliyorlar.
    Pump düşük kilolarla çalıssaydı belki beli dahada ince olurdu, ancak ortada sergileyecek,
    Çok gelişmiş ve ancak o şekilde lifleri gözümüze giren ön omuzlar, kesildiği halde oldukça büyük kalmış göğüs kasları, dolu dolu omuz başları olmayacaktı.
    Sonuç olarak Pump seni tebrik ediyorum, kalın bir kas kütlesi oluşturup bunu yontarak ilerlediğin için.
    Anlıyorum ki, iyi bir heykel için elimizde kaya olması lazım, kayaya ulaşmak için ağır idmanlar çok etkili.
    Çok tekrardan daha etkili bir yağ yakımı ise, ancak sert idmanlar ve çok kaliteli beslenme ile mümkün.
    Az yiyip, az kilo çok tekrar yaparak asla bu kas yoğunluğuna ve şekle ulaşmak mümkün değil.

umutn ve Anaksagoras bunu beğendi.
  11. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    tebrikler , tam süper olmuş azmine ve hırsına hayran olduğum insanlardan birisin.

12. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

pump özellikle 2. resimde süper çikmişsin helal osun tebrikler.azmin ve başarinla örnek alınacak kişisin,başarilarinin devamini dilerim...

13. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Saydam cım teşekkür ederim...

QYPCHAQ bunu beğendi.
  14. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Pump, benim idealimdeki yaz vücudunu yapmışsın.
    Hafiften kendini belli eden six packler, kesik bir göğüs..

Ama kış için bence eski halan daha güzeldi. Daha fazla hacim, heybet benim daha çok hoşuma gidiyor.

Ben ilk başlarda seninki gibi bir hacim istiyordum, kendime göre o yolda da iyi bir gelişme sağladım. Başlayalı 9 ay oldu ve şu an kolum sıcak 41 geliyor. Tartıda ise 95 kiloyu gördüm,yaşım 17. Diğer bölgelerim de iyi omuz hariç. Ama şu ana kadar önemli olan birşeyin farkına vardım, bu spor zaman istiyor. Gün geçtikçe daha iyi olduğumu hissedebiliyorum.

Şu an bende diyet yağ yakma konusunda uğraşıyorum. 5 kilo verdim 1,5 aydan fazla bir süre içinde. Kardio yapamıyorum gut hastalığım var. Protein alımı konusunda da sıkıntım var malum.

Diyet ve kardio hakkında önerilerin nelerdir paylaşırmısın?

15. Private

Private Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    0
    tebrikler kardeşim ideal ve estetik budur.diyet,mide programın ve süreleri hakkında bilgi verirsen sevinirim.

16. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bir tebrikde benden Pump, bu yaptigini basarmak kolay degil - her babayigidin harci degildir. Okursun bilgilenirsin idmana gidersin ama sadece bunlarla olmuyor. Azim ve disciplinli olmak sart ve bunu sen basarmissin.

Sirt nasil ? Birde sirt resmi görelim :)

17. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Pump dostum, tek kelime ile BRAVO !!!

helal olsun sana ve verdiğin emeklere. İmrendim doğrusu... Yakında avatarında ki vucutçu gibi olacaksın ama bence olma ve bunu muhafaza et. SÜPERSİN !!!

18. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    pump,

gögüslerine bayildim (bunu bi erkege söyleyecegim hic aklima gelmezdi :) )
    yani su an fazla vakti ayiramiyorum antremanlari aksatiyorum ama bu son koyudugn resimler bana yine biraz gaz verdi.. sadece gögüs degil tabi.. vücut orantisi süper.. tebrikler, hakkini verdigin icin..

karasan,
    analiz ve degerlendirme yönüne hayranim zaten.. bench-kütle iliskisini cok güzel anlatmissin.
    en son 130 kg ile bench calisiyordum.. ama su an girsem 100 kg bile zor gibi gözüküyor bana..

benim bu spora karsi cok aykiri bir huyum var malesef.. kisin yatiyorum, tembellesiyorum.. bahara dogru basliyorum.. yazi cok iyi cikariyorum.. kisa kadar daha da iyi oluyorum.. sonra yine birakiyorum.. vicious circle yani..

saygilar

19. s1nan

s1nan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    It & Organisation Manager
    Yer:
    Ankara
    fashion tv

vucuda soyleyecek laf yok, ama ilk resimlere bakinca tip de artislesmis sende.
    yani vucut kivama gelirken, karizma, durus, artislik de atmis gordum ben

selamlar

20. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Karasan tespitlerin gercekten onemli... Bu sporda kesin dogrular yok... kisiye ozel, goreceli dogrular var.. Genel kanaatlar gelismis zaman icinde, ama her zaman ise yaramıyor.. Bu sporda benim 1.5-2 senede ogrendim yegane dogru.. antremanın en az 2-3 katı onemli olanın beslenme oldugu.. tamam herkes, bunu bildigini iddia eder, ama tecrübe etmeden isin onemini anlıyamıyorsunuz.. En iyi kiloları su anda basıyorum, ve 5-6 ay onceki halimden en az 9-10 kilo daha asagıdayım.. bu su demek, iyi beslendiginiz zaman, hem yaglanmadan kas kütlenizi arttırabiliyorsunuz, hem de estetigi mutlak surette koruyabiliyorsunuz... Yani benim sırrım beslenme..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş