Bir günde bütün kas gruplarını çalıştırmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve onur_3x tarafından 19 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. onur_3x

onur_3x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar benim arkadaşımın gittiği salonda hocası göğüs,kol(biceps+triceps),omuz felan hepsinin hareketlerini aynı gün yaptırıyormuş.Pazartesi,çarşamba,cuma günleri gidiyo ve aynı programı uyguluyor. Bende göğüs ve kol aynı gün çalışıyodum ama hepsini bir günde çalışmamak için biceps ayrı gün göğüs ile triceps ayrı günde çalışmak üzere programımı değiştirmiştim.Şimdi bütün hareketleri aynı günde yapsak zararı olmaz mı ben ayrı gün yapın diye duymuştum birçok yerde?Varsa tecrübeli arkadalar cevaplarsanız sevinirim...Kafam karıştı[​IMG]

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:06 ----------

Eğer böyle çalışmakta problem yoksa bende bu tarz bir programa göre çalışmayı düşünüyorum.Ama sonrasında dinlenme süresinin fazla olması gerekmiyormu.En azından 3 gün.İlginç olan bu programı hocanın vermiş olması...

2. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    ben tecrübeli ve çok bilgili değilim fakat şunu söyleyebilirim. bence bu alışma programıdır. yani aletlere hareketlere kaslarının alışması için. şöyle anlatayım: bir günde tüm bölgeleri çalıştırcaksın fakat her bölgenin 1-2 hareketi olcak. yani normal programa geçtiğinde bir bölge için 4-5 hareket yaparken şu an alışma programı olduğu için her bölgeni 1 er hareketle çalıştırcaksın.

3. onur_3x

onur_3x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet alışma programı olabilir.Zira yeni yazılmıştı.Peki alışma programı olmadan direk normal bir programla çalışsa ne olur?Bir zararı varmı?

4. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

Var. Alışma programı bütün kas gruplarını çalıştırmak içindir, zira alışmadan normal programa geçildiğinde o adeleye çok fazla yüklenmiş olursun yırtılmaya kadar gider.

5. onur_3x

onur_3x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki alışma programı uygulamadan direk normal programla ve fazla ağırlıklarla girmiş birisi (kas yırtılması felan yok:)) gelişme gösterebilirmi (ki ilerleme var) (yahut bu kişi bilmeden hazırlık programı uygulamış olabilirmi kendine:D ben ilk bu işe giriştiğim zamanlarda sağdan soldan gördüğüm hareketleri yapabildiğim kadarıyla uyguluyordum zamanla araştıra araştıra öğrendik bu işin inceliklerini şimdi belirli programa uygun biçimde beslenmeye ve dinlenmeyede dikkat ederek daha fazla kol ve göğüs ağırlıklı çalışmalar yapıyorum ve ilerleme var yani bu hazırlık aşamasının uygulanmayışı gelişim açısından büyük bir etki yapar mı benim için??)

6. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Bu başlangıç aşamasıdır ilerde gelişimini etkilemesi söz konusu değil yani tek amaç body antrenmanlarına vücudunu alıştırması neden gelişme göstermeyesinki gösterirsin tabikide. Şuan adelelerinde bir sıkıntı yoksa sorunda yok demektir :)

7. onur_3x

onur_3x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    o zaman sana bir soru daha sorayım vücut altyapını bilmiyorum ama senin vücut yaşa göre felan baya iyi gelişmiş tahminen 1 senedir felan yapıyosundur.Protein tozu felan kullanmadan bu süre içerisinde bizde bu kadar ilerleme gösterebilirmiyiz (tabiki vücut yapısına göre değişir ama gelişmeye müsait vücudum var çabuk tepki verio)

8. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Dediğin gibi, vücut yapısına göre değişir. Ben hiçbirşey kullanmadan yaptım sayılır bu vücudu. Çok sıkı bir idman ve düzenli beslenmeyle kimsenin natural olduğuna inanmayacağı bir vücuda sahip olabilirsin bunu tüm içtenliğimle söylüyorum :) Bu arada 8 kilo verdim ve eski iri halimden uzaklaştım şimdi bu koyduğum resimdeki son halim ve benim çok daha fazla hoşuma gidiyor böyle olmak. Artık büyüme değil bunu koruma ve derinleştirme yönünde çalışıyorum.

9. onur_3x

onur_3x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    En doğrusunu yapmıssın emin ol.Dafa fazla şişme zaten. Dediğin gibi şu andaki vücudu korursan ve çalışıp dahada sıkı bir vücuda sahip olursan tam ideal vücut ölçülerine ulaşırsın.Benimde istediğim aynen öyle bişey.Bide şu hiçbirşey kullanmadan yaptım -sayılır-:D kısmı dikkatimi çekti.Benim çok kafama takılıyo suplement kullanmadan o kadar gelişirmi diye.Kullanmak istemiyorumda pek neyse Allah kolaylık versin çalışmalarında başarılar....

10. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    :D ben ilk senemde şuanki halimi yakaladıktan sonra aylarca ölçü alamadım, suplement kullandım son dönemimde ve baya irileştim özellikle kollarım epey hacim kazandı. Yani uzun lafın kısası suplement olmadan bu kadar olmasada çok çok iyi olur ama suplement kadar olmaz ki zaten öyle bir niyetimde yok artık. Saolasın kardeşim Allah sanada kolaylık versin:) başarılar.

Sayfayı Paylaş