Bir endemorf, dönüşüm başlangıcında ki soruları..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Akubulk tarafından 10 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Akubulk

Akubulk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar;

Forumunuzu misafir olarak yaklaşık 1 haftadır takip ediyorum. Ve az çok ya da yarım yamalak bir çok bilgi beynimde toplandı. Ama dediğim gibi tam değil yavaş yavaş şekillenecek..

Geçmişte 1 aylık bir body building yaşantım oldu ama saçma sapan. Gir çıktan ibaretti. Aman setleri çabuk bitireyim aman çıkayımda bi rahatlayım..
    (Yani kısacası sadece arkadaşlarım gidiyor diye gittim.)

Yazım biraz uzun olacak canınız sıkılmaz okur iseniz ne kadar kararlı olduğumu görürsünüz bu sefer sanırım :)

Öncelikle kendimi tanıtayım.
    28 yaşında 1.70 boyunda ve 88 kilo ağırlığında belkide BB için biraz geç kalmış bir arkaşınızım. Ama aynaya baktıkça ve kendi enkazımı gördükçe iyiden iyiye hırslanıyorum..

Bir çok yerde özellikle malum arama motorunda sorularıma cevap aradım ama pek bulamadım. Çünkü çok spesifik sorularla dolu beynim.

İlk olarak anladığım kadarı ile belirli bir yerden sonra doğal testosteron içeren katkılar alıyoruz, hatta bir kısım arkadaşlar (forumdan demiyorum genelliyorum BB yapanlar arasında) kendinden ve sağlığından feragat ederek bu hormonlar için steroid bile kullanıyorlar..
    Şimdi bende ki durum biraz değişik. Vucudumda aşırı kıllanma var (kemer üstü bölgelerde göbek göğüs omuz ve sırt bölgelerinde) ve bu büyük ihtimalle aşırı testesteron hormonu ile alakalı bir durum.
    Bu bende extradan bir artı sağlarmı BB sporu için bilmiyorum ama konuya hakim arkadaşlar var ise cevaplarsa sevinirim.
    Aslında bulunduğum bölgede bu hormon miktarını ölçebilen bir mecra var ise zaten araştırıp gideceğim.

ikinci olarak etim biraz sıkı olduğundan biraz kazancım var gibi düşünüyorum dediğim gibi sadece yan ve göbek kısmı aşırı yağlı (Ee birazda göğüs kısmında var)

Önümüzdeki ay ortası ya da sonu komple lazer epilasyona girip önce o fazlalık görüntüden kurtulmayı düşünüyorum. Ve pazartesiden itibaren belkide ağır bir diyet olan dukan diyetine başlayacağım. Ve günde 6 km orta tempoda yürümeyi düşünüyorum.

Çalışma hayatında 12 saat boyunca bazen yoğun bazen ise normal tempoda çalışıyorum (Tezgah ve kasiyer)

Dukan diyetinden sonra ise (istediğim kiloya geldiğimde, ki bu sizin bilgili görüşleriniz sonucunda bi orta yolu bulunarak karar verilecek bir konu. Sonrasında antrenmanlara başlayacağım.

protein tozu ya da diğer supp lara karşı bi önyargım yok. Gerekirse kullanacağız zamanı geldiğinde. Ama yediklerime de dikkat ederek sürekli formu korumak istiyorum. (Gerekirse ürün ürün protein ve karbonhidrat hesaplarım. Yetti gari böyle hımbıl dolaşmak :D)

Ve sakarya da bu spor ile cidden profesyonel olarak ilgilenen bir dostumuz var ise fikir olarak kendimi ona bırakabilirim. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise hem mental hem fikren pmlere açığım. Gerekirse yüzyüze görüşebiliriz. Cidden bi değişim istiyorum.

Sonuç olarak bir kaç sorumu toparlayıp madde halinde sorayım size.

1- Vucudumda ki bu fazla testosteron benim yararıma mı yoksa zararıma mı
    2- Dukan diyeti ile başlayıp günde 6 ila 8 km yürüme ilk etapta kas kaybı fazla yaşamadan yağları eritmeme yardımcı olur mu?
    3- 1.70 boyunda ki bir kişi için BB çok kötü durur mu (Tam BB bir vücuttan ziyade fitness ile BB arasında bir vucud istiyorum. Yani aşşırı derecede kendimi şişirip yürüyen üçgen peynir gibi olmayı düşünmüyorum.)
    4- Bulk işlemi sanırım benim için pek yararlı deil yani büyük ihtimalle gerekmez diye düşünüyorum. vucudu belirli bir kiloya getirip o şekilde başlayıp tekrar şişirmeme gerek var mı?

Extra dipnot: Fotoğrafını koymadın ya da unuttun mu diyen arkadaşlara şimdiden diyeyim. Üst kısım çıplak foto cidden yollayamıyorum çünkü kıllanma durumundan dolayı. ikinci olarak enkaz çok vahim arkadaşlar.

şimdiden çok teşekkür ederim.

2. Akubulk

Akubulk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş