bir ara squat bırakmıştım arada yapmaya başladım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve berkay7743 tarafından 16 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    squatta 190 kg yaptım bir dahada denemedim çok zorladı 180 kg rahat yapıyorum bench gibi bunu nasıl arttırım benchte rekor deneyerek artırıyordum bu hareket sakat bir hareket o yüzden rekor deneyerek ilerleyemem bana bunu hızlı bir şekilde arttırmak için ileri seviye bir program lazım hedefim 320 kg squat sebebi daha fazla yapamam çünkü bar 300 kg taşıyor kendiside 20 kg elimdede 377.5 kg flanş var 12 25 lik 2 20 lik 2 10 luk 2 5 lik 2 2.5 luk 2 de 1.25 lik var
    bench gibi 2 haftada bir falan 2.5 koysam süper olur mesela ama 180 üstü zor o yüzden 5x5 önermeyin

2. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    wendler 5-3-1 in powerlifting varyasyonu var. Deneyebilirsin. Yaşar abi ye sor bi de.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    berkay'a özelden yazmıştım buraya da yazıyorum sorun yaşayanlar görebilsin diye.
    öncelikle low bar squat'ı öğren. powerlifter'lar high bar squat yapmaz ,barı arka omuzla trapez arasına yerleştirirler (buna low bar denir). sen trapez üstüne yerleştiriyorsun yani high bar yapıyorsun. low bar squat'ta %10-%20 arası daha fazla ağırlık kaldırabilirsin. artı olarak son videonda en aşağıda pause yapmıştın,o şekilde daha az ağırlık kaldırırsın. pause yapmadan paralele ulaşınca ya da biraz altına inince kaldır. formunu düzeltirsen ve low bar squat'ı öğrenirsen birkaç ayda 230 kiloya çıkabilirsin , şu an yapabilecek kuvvete zaten sahipsin ama formun kötü malesef. şu an ki formla fazla kaldıramazsın düzeltmen gerekiyor.
    low bar squat için bu videoyu izleyebilirsiniz.

berkay7743, technical1967 ve mali67 bunu beğendi.
  4. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Videonu hatırlıyorumda o formla kilo arttırman çok zor bence form üzerinde çalış

Sayfayı Paylaş