Birçok Hareketi Hissetmiyorum?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve aaalperalperrr tarafından 23 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Dumbell Bench Press yaparken yüksek kilo ile 12 tekrarlık bir sette 6-7 tekrarı kendim çıkarıp gerisini yardımlı yapınca iyi hissediyorum ama tüm seti kendim yapabileceğim ağırlıkla 12 hafta 15 tekrar yapınca çok az hissediyorum. Dumbell fly ve butterfly ı yok denecek kadar az hissediyorum. Koldaki kan aldıkları bölgeyi çok hissediyorum

Sırtımı hiç hissetmiyorum. One arm dumbell row hareketini hiç hissetmiyorum. Omzumu ve arka kolumu hissediyorum. Cable rowda da kollarımı hissediyorum.

Çözümü nedir?

2. Taylan3

Taylan3 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Kendimden örnek verirsem dedigin sırt hareketlerinde çok hissetme olmuyor zaten ordaki kas oranı yükselince hissetmeye başlıyorsun benim en çok gelişen yerim sırt tarafı oldu en az hissettigim yerde orasıydı ilk başldıgımda ve hareketlerin doğru yapılışı çok önemli ona dikkat et dumbll fly da göğüs hizanda yaptıgında göğüsünü gayet iyi hissedersin mesela sen kafa hizanda yapıyorsan daha çk kollarını hissediyorsundur vs vs

3. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Fly ı göğüs hizamda yapıyorum. Dirseklerime Çok yük bindiğini hissediyorum. Diğer insanlar fly yapınca göğsünün cok kasildigini söylerken benim kollarım yanıyor

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    kolların yanıyorsa yanlış yapıyorsun demektir. Dirseklerine yük bindiğine göre paralale yakın hale getiriyorsun sanırım. Dirsekler dip seviyedeyken yere dik kalsın bir de öyle dene.

jeff abi de öyle diyor :) Bu videosunda da bench fly yerine floor fly yapmanın neden daha mantıklı olduğunu anlatmış.
    Diğer hareketlere gelince çalışması gereken kası hissetmediğin hareketlerde pause versiyonlarını dene. Daha düşük ağırlıkta dipte 3-4sn bekle. Bu sayede formda yada yapış şeklinde hata olup olmadığını daha iyi kavrayabilirsin.

5. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    dostum sırt çalışırken forma çok dikkat etmelisin ben de senin gibi hem sırt çalışmayı sevmediğimden hem de beceremediğimden uzun süre çok boşladım , sırtta özellikle biceps ve çekişlerde de omuz devreye girince sırta binen yükü azaltıp , azaltmakla da kalmayıp hissetmemene neden oluyor. bence hafif kiloyla hareketi yavaşça vücuduna alıştır ondan sonra devam et. yeni başladıysan yeni başlayanlarda ağır kaldırma isteğiyle hareketten de çalma oluyor genelde.

6. aaalperalperrr

aaalperalperrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Dirsekler 90 dereceye yakın olmalı peki ama kolları iyice acabildigim kadar açmam daha mantıklı olmaz mı?
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Ekim 2018 ---
    Evet, sırt çalışmaktan nefret ediyorum. Bacağı bile daha cok seviyorum sırttan :)
    Dediğin gibi ağırlıkları gerekirse yarıya indirip yapicam hareketleri

7. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    o şekilde yaptığında fizik kuralları gereği dirseğe ve omuza gereğinden fazla yük biniyor bu da ağrılara ve hatta sakatlığa dahi sebep olabilir.

8. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Sırt için, bu sporda yeni olanlara önerdiğim çok rahat bir şekilde hissedebilecekleri ve nizami şeklini kolayca yapabilecekleri bir hareket var :
    Chest Supported Dumbell Row (Tabi bir Barbell Row değil ama bir süreliğine veya ek olarak yapılabilir)

9. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Benim sırt için favorim ayakta cable row. Makineyi en üste ayarlayıp, yukarıdan aşağı çekiş şeklinde oluyor. Hem harika bir esneme hissi var hemde çekiş sırasında kaslar biz buradayız müdür sen naptın modunda oluyor :) compound olacaksa tabiki bentover barbell row :)

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş