Bioxcin

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Despo tarafından 13 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 50 üye.
  1. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    www.hepsiamerikadan.com

arkadaslar bu siteden kellik ilaclari vs seler satin alabilirsiniz suan sitenin sahibi gittigidiyor ve ebayda satici imis hala we sonunda site acmis direk buradan satin alabilirsiniz rogaine cevremdeki bi kac kisi bu kisi den satin aliyolarmis.bilginize sorunu olupta ilac almak isteyenlere gusel bi paylasim

2. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Bizimkiler Bioxcin'in şampuan ve ampül setini aldılar, bende arada bir şampuanını kullanıyordum, Saçları gayet parlak ve yumuşak yapıyordu yani saç köklerinin temizlenip havalandığını farkedebiliyordum,bizimkiler şampuanın azaldığını farkedince ampül setini sakladılar yani onu kullanmak nasip olmadı,ama yinede düzenli kullanımda faydalı olacağına inanıyorum fiyatı pahalı ama değer bence....

3. blondman

blondman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    beslenme ve sağlık
    Yer:
    afyon
    arkadaşlar temel promle yeterli ve dengeli beslenememe. eğeryeterli ve dengeli beslenirseniz hiç bir şekilde ne cilt problemi ne de saç probleminiz olur. yeterli ve dengeli beslenmeniz içinde 21 yy insanı ek gıda takviyesi almak zorunda

4. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçek sorun birçok hastalıkta da olduğu gibi genetik kodlarda saklı. Saç köklerinin testosteronun bir türevi olan DHT den etkilenmesinden kaynaklanıyor. Testosteron hormonu 5-alfa reduktase enzimleri tarafından DHT denilen başka bir erkeklik hormonuna çevriliyor. Eğer genetik olarak saç dökülmesine yatkınsanız DHT saç folikülünü minyatürize ederek sağlıklı saç uzamasını engelliyor.

Bildiğim kadarıyla saç dökülmesini engelleyici özelliği olan FDA tarafından onaylı tek ilaç Propecia. Tablet olarak alınıyor ve 5-alfa reduktase enzimini bloke ederek kandaki DHT oranlarının düşmesini sağlıyor.

16-17 yaşında saçları dökülmeye başlayan bir kişi olarak özellikle öss den sonra bu konu ile ilgili kitaplardan ve internetten baya bir bilgi edindim. Doktora gittiğimde bana önereceği şeyi(propecia) adım gibi biliyordum. Yaklaşık 1 yıl kadar propecia kullandıktan sonra propecianın bir öğrenciye göre pahalı( aylık 60 ytl civarıydı) bir ilaç olduğuna ve de yan etkilerinin verebileceği daha ciddi zararları düşünerekten ilacı almayı bıraktım. Ayrıca ilacı hayatınız boyunca kullanmanız gerekmekte eğer bırakırsanız diğer saç dökülmeyi engelleyen ürünlerde olduğu gibi etkisi yok oluyor. Yani saç dökülmesinin kesin tedavisi değil. İlacı alırken gerçekten vichy gibi uyduruk ürünlerden kat kat etkili olduğunu gördüm. Ölmek üzere olan saç hücrelerini tekrar canlandırıp saç çıkartmalarını sağladı ve mevcut saçlarıda oldukça güçlendirip kalınlaştırdı.

Şimdilik saç konusunda tek umudum genetik biliminin ileride yapabileceği atılımlar. Bunlardan en yakın gözüken enseye yakın kısımdaki ve dht den etkilenmeyen saç hücrelerinin clonelanarak dökülen bölgelere yetecek kadar çoğaltılıp dökülen bölgelere ekilmesi.

Propecia ve kısmen genetik saç dökülmesi hakkında geniş bilgi içeren bir alıntı:

5. nasri

nasri Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bu bioxin mevcut sakalı kuvvetlendirmek ve yeni sakal olussumu için ortam sağlamak için kullanilabilinirmi_?

6. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    arkadaşım dünya literatüründe kabul edilmiş ve saç dökülmesini durduran tek bir tedavi var saçlarının durumu nasıl bilmiyorum ama bilirsem bu tedavinin sana uygun olup olmadığını söylerim finasteride minoxidil ancak yinede bana danışırsan sana bir yol gösterebillirim

Son düzenleyen: Moderatör: 16 Mayıs 2008
  7. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    eğer dökülme sadece tepe bölgende ise kullanman gereken rogaine foam artı proscar tablet ancak önlerde dökülme varsa rogaine işe yaramaz spectral dnc artı proscar artı revita şampuan tek çare ve yol ama masraflı biraz aylı bunun maliyeti 100 ytl saçlarınız çıkar 6 ay sonra ancak bırakamassınız ilacı surekli kullanmanız lazım bırakırsanız 1 ay sonra dökulur saçlar eski hale 2 ayda gelir yani ömur boyu her ay yuz ytl vermek isteyenler kullansın

8. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    eğer sakallarının güçlenmesini istiyorsan spectral dnc al ama dikkatli ve az kullan

9. jannissary

jannissary Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    anladığım kadarıyla kişiden kişiye göre değişiyor. bazıları yarıyor bazıları yaramıyor dediğine göre. bendede dökülme başladı bu aralar. saçlarımı uzattım sırtımdaydı saçlarım sonra aşırı bi dökülme başladı şimdi kestirdim fakat hala devam ediyor dökülme çam terebentin badem yağı felan kullandım sadece biraz rengi koyulaştırdı gerisi hikaye saç felan çıktığı yok kafanızdaki yağı temizlemek için boşa giden onca vakit cabası. finallerim bitince iyi bir doktora gideceğim bakalım o ne diyecek bioxinide onun söyledikleri doğrultusunda kullanmayı düşünüyorum.

10. blondman

blondman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    beslenme ve sağlık
    Yer:
    afyon
    arkadaşlar. bo sorun tamame genetik olduğu kadar beslenmeylede lakalı. bioxinin faydasını tartışcak deilim yada onu kötüleyecek değilim.sonuç ortada ama insanımızda şu kanı var süreyim hemen sihirli asa gibi beni sonsuza dek sorunsuz yaşattsın isteği var ve çok saçma bir istek.hal böle iken ne kullandığınızdan ziyade siiznbde kendinize ne kadar dikkat ettiğiniz ve nasıl beslendiğiniz çpok önemli.eğer gerekli besinleri almıorsanız ve gerekli eşklide saçınıza özen göstermiorsanız size hiç bir çare fayda etmez.bazı saçlar dışardan müdahale ile düzelior. bioxinin yapotığı gibi ama bazıları da ne kadar dışardan müdahale yaparsn yap düzelmez. bunun için iç.ten müdahale gerekli vitamin ve gerekli diğer takviyeleri şart. hem içtem dıştan beslenilşirse ve dikkat edilirse( eğer çok ciddi, tıbbi bir sorun yoksa) 100 de 100 sonuç garantisi veren ürünler var. bunları denyebilirsiniz.benim saç dökülmem vardı ve aşırı kepekliyidi 1 ay son8nda düzeldi ve şimdi çok sağlıklı saçlarım var.

11. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Vallahi arkadaşlar çok dertli olduğum bir konu bu, ben 18 yaşındayım, saçlarım acayip bir biçimde dökülüyor. Babam kel, yani genlerde var malesef :( Kendisinin 22-23 yaşlarında dökülmeye başlamış saçları. Ben daha 18'im.
    Bioxcin şampuanı 5-6 aydan beri kullanıyorum.
    Ama şu son 2 aydır dökülme çok fena, ampüllerinden de var evde ama kullanmayı çok aksatıyorum, onları haftada veya 2 haftada bir aklıma gelirse kullanıyorum. Saw palmetto da kullanıyorum ama pek bir faydasını gördüğümü söyleyemem. 1 ay sonrasında öss'ye gireceğim, dilaprost kullanmıştım, etken maddesi finasterid, 4 parçaya bölüp kullanıyordum 1 sene öncesinde. Şu anda kullansam, MT yazmış, konsantrasyon eksikliğine yol açıyor diye. Zaten bu benim için büyük bir sorun, dikkatim acayip dağınık. Hatta ritalin kullanacak kadar dağınık dersem belki ne derecede olduğunu anlarsınız :D
    Ve saçlarım 1 günde acayip yağlanıyor,
    her sabah duş alıyorum, duşta ve yatağımda çarşafın üstündeki o saç telleri cidden sinir bozucu.
    Bu dönem içinde tavsiye edeceğiniz birşey var mı? Bioxcin ve finasterid etken maddeli ilaç dışında ?

12. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    valla arkadaşım finasteridin böyle bir yan etkisi yok aksine yan etkilerindense daha faydalıdır prostat kanseri riskini minumuma indirir... sen bana göre daha şanslısın ki bu yaşta bu problemin farkındasın sana yine tavsiye edebileceğim tek bir tedavi var oda minoxidil artı finasterid... yaşın ve resimde göründüğün halin gereği eğer finasterid içerikli ( propecia pahalı gelirse proscar al başka marka değil) proscarı 4 e böl minoxidil içeren bir ilaçta maddi durumuna göre rogaine (%5 minoxidil) yada spectral dnc( daha pahalıdır) kullanırsan dökülmen tamamen durur hatta kaybettiğin butun saçların yerine gelir ancak spor yapmayı nasıl alışkanlık haline getiriyorsak bu ilaclarıda alışkanlık haline getirirsek ve devamlı kullanırsak (saç dökülmenin ve çıkarmanın çaresi tamamen bulunana kadar) ki sen çok şanslısın yasın çok musait boyle bir sorunun kalmaz ancak dediğim gibi sabah kalktığında rogaineyi yuzunu yıkadıktan sonra sacına sureceksin kahvaltıdan sonra proscarını içeceksin ve güne başlıcaksın inan ailedeki tek kel kalmayan sen olursun eğer bu durumu aksatırsan yada bırakırsan çıkan saçların 2 ay içinde tekrar dökülür bu arada cinsellik ölür falan derler yalan inanma külliyen yalan tamamen psikolojik... bu işin başka tedavisi yok başka tedavilere para harcıcak isen bence parayı çöpe at bilimin tek kabul ettiği saç ve kellik tedavisi budur...

13. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Nasıl bukadar emin konuşabiliyorsun? Bırak bu ilaç gibi insanın hormonal düzeniyle oynayan ilaçları, hiç bir yan etkisi keşfedilememiş ilaçlar için dahi kimse bu kadar kesin konuşamaz. Belki bu yan etkileri yaşayanlar %1 gibi önemsiz bir orandadır ama bunun böyle olması demek kimsenin başına gelmez demek değildir. Bu etkiler firmanın yaptığı araştırmalara göre genelde ilaç bırakılınca yok oluyor ama bazı deneklerde etkiler yok olmamış. Yani hiçbirşeyin garantisi yok. Sonuçta hormonal dengenle oynuyorsun... Benim bu ilacı kullanmayı düşünenlere önerim bir cildiye uzmanına görünüp onun onayını aldıktan sonra kullanmasıdır.

14. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    eğer ki yan etkiden bahsediliyorsa yediğimiz domatesinde yan etkisi var ancak saçla ilgili tedavilerin içinde benim yazdıüım tedavinin bir tek fda onayı var buda kozmetik ve sağlıkla ilgilenenler bilir dünyanın tek bilimsel tarafsız kuruluşudur ki fda onayı almamış hiçbir hastalığın veya kozmetik bulgunun geçerliliği ve keinliği yoktur... tabiki yan etkileri iyi araştırıp ona göre adım atmalıyız haklısın bana yan etkkisi olmayan herhangi bir tedavi gösterirmisin? dediğim gibi bilimin tek kabul ettiği ve kanıtlanmış tedavi finasteride artı minoxidil tedavisidir... 8 senedir bu konuda çıkmış yerli yabancı bir çok makaleyi okudum saç dökülmesi ile ilgili bilimsel araştırmaları yakından incelemektiyim... yine tekrar ediyorum yan etkileri göz ardı etmeyelim ancak bilimin kabul ettiği tek tedavi finasteride artı minoxidildir... inşallah yanılıyorumdur ve saç kaybının tedavisi çıkar bende utanıp o tedaviye başlarım ;)

15. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Şuan için benim sorunum dikkat dağınıklığına sebep olması, eğer böyle bir şey var ise 1 aylık süreç içinde kullanmam. Sonrasında kullanırım.

16. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    En Doğrusu!!!

tabikide senin içinde en doğrusu bu zaten :) sınavların önce gelir zaten yaşında küçük anladığım kadarıyla ancak ilaca başlamayı 23 24 e bırakma 21 yaşında başlaman yada 20 yeterli bu yaşta başlayıp hayatına düzen getirebilirsen kel kalmassın :) ama bioxin falan hikaye... finasteride(propecia yada proscar(1/4) ) + minoxidil %5( sabah ve gece yatarken tercihen spectral dnc yada rogaine foam) başka bir şeye para harcamayın sadece para tuzağa :)

17. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Bende saç dökülmesi sorunu yok sadece saçlarımı daha güçlendirmek için bioxin şampuan ve ampullerini kullanıyorum, 1 kutu ampül bitmek üzere. Eskiden saçımı yıkadığımda 5-10 tutam bişi dökülürdü, şimdi bu çok daha az ve saçlarımda artış oldu. Daha canlı duruyorlar. B vit. ve çinko da kullanıyorum.

18. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Bioxcin'den gelen yazı...

Bioxcin şampuan ve serum olmak üzere 2 ayrı formumuz bulunmaktadır. Saçta dökülme yoksa ve koruma amaçlı kullanım isteniyorsa sadece şampuan kullanımı yeterli gelmektedir. Fakat yoğun bir dökülme, seyrelme problemi varsa ve hızlı saç artışı sağlanmak isteniyorsa şampuan ve serum birlikte kullanılmasını öneriyoruz.
    Bioxcin bakım programı süresince en iyi sonuç için 3 kutu serum kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Bunun birinci kutusu 2 günde 1 ampul, ikinci kutusu haftada 2 ampul,, üçüncü kutusu haftada 1 ampul kullanılıyor ve toplamında 10,5 aylık bir süreç gerektiriyor. Şampuan ve serum birlikte kullanıldığında 2.ayın sonundan itibaren sonuç verdiği gözlenmiştir.
    Katılımcılarımızın % 90'nda saç dökülmesinde önleme % 80'nde saç miktarında artış gözlenmiştir. Fakat bu bünye ve kıl yapısına göre değişiklik gösterebilir. Ürünün prospektüsünde de belirtildiği gibi günde 100 tele saça kadar saç dökülmesi normaldir Saçın büyüme periyotları birbirini izleyen döngüsel dönemler halindedir. saçın büyüme döngüsü anajen,katajen ve telojen olarak adlandırılan 3 fazdan oluşur.aktif büyüme dönemini(anagen faz) takiben kısa bir gerileme dönemi(katajen faz) ve hemen arkasındanda dinlenme dönemi (telojen faz) görülür.ömürlerini tamamlamış olan saçlar dökülür ve dökülen saçların yerine yeni sağlıklı saçlar çıkar.bu saç döngüsünün neticesinde günde ortalama 100'e kadar saç telinin dökülmesi normal karşılanmalıdır. Bioxcin saç artışını ölmemiş kıl köklerini harekete geçirerek sağlamaktadır.
    Bunların haricinde dökülmeler vardır ki; başta genetik faktörler, metabolizma, salgı sistemi ve besinsel etkilere bağlı saç dökülmeleri, stres, kozmetik uygulamalarda ortaya çıkan saç problemleri, ilaçlara bağlı saç dökülmeleri, bazı hastalıklar, hamilelik, cerrahi müdaheleler, demir eksikliği, protein eksikliği v.s. Bioxcin bunların oluşturmuş olduğu olumsuz etkileri kıl kökünden uzaklaştırarak saç dökülmesini önlemektedir.
    Dikkat edilmesi gereken Bioxcin serumun yağlı saçlarda en az 8 saat en fazla
    24 saat, kuru/normal saçlarda en az 8 saat en fazla 48 saat kaldıktan sonra saçtan arındırılması gerekmektedir.
    Bioxcin bakım programından alınan olumlu sonuçları sürdürebilmek için sadece haftada 1 ampul kullanımına devam edilmesi önerilir.

19. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    bıoxcin mıs vıchy mıs hepsı hıkaye kullandıgın surce ehh ıste ıse yarayan bıraktıktan sonra hemen etkısını yıtıren duzenlı kullanılamayacak kadar pahalı ve gereksız urunler. yukarda arkadas bahsetmıs finasterid+%5 minoxidil pıyasakı en revacta ve encok tercıh edılen tedavıdır. buna genellıkle medabiotin(yarım tablet)+tretin(rogaineden once gecırgenlıgı arttırsın dıye) eklenerek kombıne ederler. cınko+yesıl cay vs yıde besınlere eklerler. bu ıs zahmetlı ıstır ve sac belkı cıkar ama ole tum dokulenler degıl sadece kökü hala canlı olanlar, yoksa avuc ıcı halını almıs bolgelerde oyle bır ıhtımal yoktur. genelde olan sacı koruma ve guclendırme etkılerı vardır. cevremde bırcok ınsanın yaptıgı kombınasyon budur nette arastırırsanızda bu iş e cıddı kafa yoran adamların hemen her ürünü denedıklerını ama donup dolasıp bu kombıneye devam ettıklerını gorursunuz. sunu unutmayın; olan sacı korumak cok daha kolaydır yenısını cıkarmak cok cok zor ve sans işidir.
    aslında benım sorum farklıydıda yukardakı yazılanlara da katkım olsun ıstedım. ben 15 gundur proscar kullanıyorum(1/4). sankı gucum azaldı gıbı gelıyor yanı ıdaman sıddetımde dusme var gıbı, ve benim antrenmandan sonra vucudum kutle gıbı olur sert ve sıkı dururdu bu 2 gun devam ederdı sımdı bu etkıler azaldı. acaba proscardannı dıye suphelenıyorum. ama yaz geldı havalar son 10-15 gundur cok sıcak, yemek dengem sıcaklarla bıraz bozuldu vs de olabılır yanı olay tamamen zamanlama acısından tesaduf olmus proscarla hıc alakasıda olmayabılır. o yuzden bunu ogrenmemın tek yolu proscar yada propecıa kullanan bır body cınınde aynı etkılerı gorup gormedıgıdır....

saygılar...........

20. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    bende propecia kullanıyordum ancak spectral dnc+revita şampuan+ nizoral şampuan+propecia ayda bana epey bir maliyetli oldu spectralden vazgecemem eğer minoxidil kullanıyorsn spectrali tavsiye ediyorum gerçekten minoxidilllerin içinde en iyisi işe yarıyor 3. aya girdim ve saçlarımın gürleştiği kesim diplerden ufak saçlar çıkıyor tavsiye ediyorum ANCAK biraz pahalı he bide yarın propecia kullanımımı bitirip onun yerine proscara başlıcam... senin sorunun (güçsüzlük) belden aşşağıda olsydı evet proscar yapıyr derdim ki oda 3 aydan sonra cinsel istek azaltmasını yitiriyor yani herşey normale dönüyor... ama spor da güçsüzlük yapmaz aksine diye düşünüyorum....

therion bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş