Bilmeyip yanlış konuşanlar doğru bilgiye ısrarla karşı çıkanlar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve 2pacist tarafından 8 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Selamlar, şikayetçi olduğum bi konu var;
    Forumda çok fazla yanlış konuşan,bilgisiz insan var. Bu insanlar araştırmadan uzak olduğu gibi ezbere spor yapıp doğru bilgiye saygı duymayıp ısrarla karşı çıkıyorlar. Örneğin; Malum kişinin saçma sapan bulking programına, "kötü bu sadece press var, hiç sırt yok omurganız zarar görür" diyorum vücudu büyüten press hareketleridir, Asıl sırt hareketleri kambur yapar diye tamamen saçma sapan palavra bir cevap geliyor, bunu diyen kişi bilgisiz araştırmaktan aciz bir cahil, sinirleniyorum bu insanlara laf anlatırken. Bilmiyorsanız yazmayın arkadaşlar rica ediyorum yazmayın. Yanlışı ısrarla savunmak kadar anlamsız birşey olamaz. Ağırlık kaldırmak boy kısaltır/durdurur gibi yorumlar okuyorum soruyorum mantıklı bir bilimsel açıklamasını anlatın. (Boy uzamasına falan engel olmaz, Basketbol'da boy uzatmaz) Uzun boylular Basketbol oynar kısa boylular olimpik halter yapar çünkü fiziksel genetikleri o sporlara uygundur. Protein tozuna steroid muamelesi yapanlara ayrı ayar oluyorum, Protein tozu zararlı veya İnanılmaz bir etkisi varmış gibi anlatılması yanlış. Supplement kullanın diyoruz ama iyi bir beslenmeniz var ise ek alın yoksa paranızı çöpe atmayın. Zaten üzerinde de yazar İyi bir diyetle kullanılması önerilir. Kaslarımız sadece büyütmek için bizde değiller, hepsinin ayrı ayrı görevleri vardır; Sinir sistemi - Kaslar - İskelet. Ortak çalışır hareket etmemizi sağlar, bu denge içinde denge demektir hepsi birbirine bağlıdır. Bu denge hakkında bilgi edinmeden saçma sapan tavsiyeler vermeyin. Bilgiye saygı duyun. Maalesef Türkiye'de fitness dediğimizde akla gelen tek şey karın kası vs. Kimse sağlık boyutuyla ilgilenmiyor, bu yüzden kimseye anlatamıyoruz. Forumdan Tecrübeli insanlar bunlar yüzünden kaçmış ortalık söz dinlemeyen velet dolmuş.

Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar.

I believe in Fitness

srktyksl bunu beğendi.
  2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bilmediğini bilse yazmayacak zaten :) hepimiz bir şeyleri yanlış biliyor olabiliriz,yanlışı da başkalarıyla doğrusunu konuşmadan,araştırmadan öğrenemeyiz.olay senin dediğin gibi doğruya ısrarla,bağnazca karşı çıkmakta.bunu yapan insanların da bir çoğu zaten bu sporu karı kız için yapan,göğüs-kol mentalitesinde adamlar.naparsak yapalım alıcıları açık insan olmamız lazım,her konuda.

ayrıca dışarıdaki insanların bu spora bakış açısını zaten artık tartışmaya gerek yok,bir beklentim yok ilgisi olmayan insanın bu sporla ilgili bir şeyler bilmesi yönünde,ilgilenen bizler ne biliyoruz ki...

SoldiersOfGod bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş