Bilinçli Eğitmen ve Salon

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Katre-i Matem tarafından 14 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Katre-i Matem

Katre-i Matem Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar.
    Eski bir üye olmama rağmen, bazı sebeplerden dolayı uzun bir zamandır foruma uğrayamadım ve bu süre zarfında spordan uzak kaldım.
    Şimdi tekrardan siz değerli bodyforumtr üyelerinin fikirlerini ve tavsiyelerini almak için buradayım.
    Öncelikle kısaca kendimden ve spor geçmişimden bahsetmek istiyorum.
    24 yaşında ektomorf yapıda ve mody tipi şeker hastalığına (ilaç tedavisi yok HbA1c seviyesi 5.3-6.0 arasında seyrediyor) sahip bir kişiyim.
    Bu spora 2009-2010 sezonunda başladım ve 8 ay kadar devam ettim. Daha sonra yaşamış olduğum sağlık sorunları nedeniyle ara vermek zorunda kaldım.
    2012 senesinde tekrar bu spora başladım ve çok verimli 4 ay geçirdim. Maalesef ki 5. ayın içinde talihsiz bir şekilde bel ve boyun sakatlığı yaşadım ve spordan bu zamana kadar -her ne kadar istemesem de- uzak kaldım. Bu süre zarfında hafif antrenman yapmayı denesem de spor sonrasındaki bel ağrıları devam etmeme engel oldu.
    Kısaca belimde ve boynumda fıtık başlangıcı var. Ancak şu an için o ciddi ağrıların olduğu dönemden kurtuldum.

Başlangıçtan bu yana sürekli okuyup, araştırdım. Zaten okumayı ve araştırmayı sevdiğimden dolayı teorik olarak oldukça bilgi sahibiyim. Fakat ektomorf yapı, mody tipi şeker ve özellikle bel ve boyun hassaslığından dolayı bu spora tekrar yalnız başlamak istemiyorum.

Bu spora başlarken ki hedefim kütle kazanmaktı. Ancan ektomorf yapımın yanında mody tipi şeker kütle kazanmamı oldukça zorlaştırıyor. Bu konularda uzman, sahip olduğum rahatsızlara karşı bilinçli ve bu doğrultuda eğitim verebilecek, personal trainer ve spor salonu arıyorum. Gerekirse kamp şeklinde programlar da olabilir. Kısacası ciddi bir sürece girebileceğim ve bu süreçte bana ciddi bir yol gösterebilecek bilinçli bir kişiye ihtiyacım var. Tony ve Karen Hill adlı kişilerin ismini duydum bu konu hakkında. Ancak yine de siz değerli üyelerin de fikirlerini almak isterim.

Zaman ayırıp bana yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkürler.

2. tolga93

tolga93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Spora tekrar başlama konusunda bir uzman doktorla görüştünüzmü acaba, Tehlikeli bölgelerde fıtık çünkü sağlıklı yaşamak için spor yapayım derken kendinize daha fazla zarar vermeyin sonra. Eğitim verebilecek bir hoca varmıdır hiçbir fikrim yok ama gideceğiniz spor salonunun machine ağırlıklı antrenman yaptıran salon olmasını sizin sağlığınız açısından tavsiye ederim çünkü diğer makinesiz salonlara göre zorlanma durumunuz daha az olacaktır.Büyük geçmiş olsun Umarım sağlığınız düzelir

3. Katre-i Matem

Katre-i Matem Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Tabii ki bu konu hakkında uzman doktorlarla görüştüm.
    Fıtık çok ciddi bir bölgede değil ve daha başlangıç aşamasında.
    Bazı doktorlar bu spordan uzak kalmamın daha iyi olacağını söylediler bazıları da bilinçli olarak yaptığım sürece bir sıkıntı olmayacağını.
    Zaten genellikle vücut geliştirme vb. sporlar hekimler tarafından önerilmiyor. Genel olarak önerdikleri şey yüzme.
    Ancak söylediğim gibi bilinçli bir şekilde yapıldığı taktirde herhangi bir sorun söz konusu olmayacaktır.

4. tolga93

tolga93 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Ozamansa kendini çok zorlamadan ve daha deminde dediğim gibi makine ağırlıklı ortamda çalışmanı tavsiye ederim. Tabiki önemli olan bilinçli bir çalışma ve bunun içinde iyi bir hoca bulmak önemli

Sayfayı Paylaş