Bilimi bi tarafa bırakırsak eğer

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mma- tarafından 25 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    -Uyku saatinin degil de onemli olanin uyku suresi oldugu

-Besinlerin kalitesinden ziyade alinan makrolarin onemli oldugunu (proteinin hayvansal gidalardan gelmesi sartiyla, karbonhidratlarin hangi gidadan geldiginin oneminin olmamasi.)

-Guc arttirimi icin karbonhidratin gereksiz oldugunu

-Yuksek sivi aliminin odem yaptigini

-Haftada 6 gun cift splitin, hem FB hem de 3 gunluk cift splite nazaran cok daha verimli oldugunu

-Kreatin ve nox disinda butun supplementlerin gereksiz oldugunu

Dusunuyorum.

2. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    cinsel dürtüler insanın doğada sahip olduğu ilk ve en ilkel reflexlerden biridir. insanın hayatı tehlikede değil ve karnı aç değilse içgüdüsel olarak ilk önce cinsel dürtülerine göre hareket eder doğada, bu çok normal bir davranıştır, insanın doğasında vardır, kadın veya erke değil, insanın doğada cinsel dürtüleriyle hareket eder, insanın 1. görevi içgüdüsel olarak üremektir. dişi erkeği erkek dişiyi etkilemek ister hareketlerini istemeseler, inkar bile etseler bu şekilde şekillendirirler.

3. ScarlettFox

ScarlettFox Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık
    Bunu inkar etmiyorum zaten :) bunun esiri olup bilinçsiz tutum ve tercih sergileyenleri eleştirdim ben .
    Her seyin zamanı ve sırası olmali

Fırında_Sütlaç bunu beğendi.
  4. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    uzun sayılabilecek zamandır fitness yapıyorum. 15-16 yaşında ilk salona girdiğim dönemdir sonrasında aralıklarla bir çok kez çalıştım salonda. son 5 senedir amatör lisanslı musabık sporcuyum. bilimsel kelimesini bir yana bırakırsak. Türkiye'nin temel sorunu olan "okumama" her alanda olduğu gibi fitness sporunda da var. salona gelen %70 15-25 yaş arası gençlerin hiç biri bu sporla ilgili hiçbir şey okumuyor. en iyi ihtimalle yaptıkları şey youtube dan jay cuttler antrenmanlarını izleyip aynı hareketleri yapmaya çalışmak oluyor. beslenme deseniz salondaki çoğu hoca diye geçinen besyo mezunu yada stajyerlerin bir haber olduğu bir ortam var. bazı arkadaşlar ilaçları söylemiş o kadar çok hoca ile konuştum ki yıllarca ilaçtan dahi anlayan %10 geçmez çoğu adını bile söylemiyor. ama cesurca 20 yaşındaki cocuğa kür yazabiliyor. evet ben son 3-4 senede 15 kg kas kütlesi kazandım hemde 36 yaşından sonra ama başladığım günden bugüne hala okuyorum beslenmeyi - antrenmanı - ilaçları - takviye besinleri sürekli okuyorum yeni makaleleri takip ediyorum. şu son 3-4 yılda bile doğru bilinen o kadar çok şey değişti ki. bugün düşük karbonhidrat diyetlerinin definasyonda tamamen terk edildiğini mesela kaç kişi biliyor...özetlemek gerekirse herkes hazır balığın peşinde , kimse balık tutmayı öğrenmek istemiyor. ben çevremde o kadar çok yanlış yapan kişi görüyorum artık işin ucunu bıraktım o yüzden. sizde tavsiyem okuyun , bol bol okuyun, bol bol araştırın özellikle yabancı makaleleri.

ScarlettFox bunu beğendi.
  5. ScarlettFox

ScarlettFox Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık
    madmax bey çok güzel anlatmış :))

Sayfayı Paylaş