Bilgili Abilerimi Bekliyorum.!! supplement hakkında.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve atilla3131 tarafından 4 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. atilla3131

atilla3131 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    öncelikle merhaba
    1.85 - 1.90 boy , ortalama 80 kiloya sahibim. 18 yaşındayım. fitness'a yeni başladım. amacım fitness a başlayarak depresyondan cıkma çabası ve daha fazla özgüven kazanmak. düzenli olarak yapabileceğim bi aktivite istememden kaynaklanıyor. tabiki fitleşmek ve kaslı olmayı saymıyorum bile :) cok fazla kilolu değilim göbek ve baldır biraz fazla ve en hızlı şekilde kendimi nasıl geliştiririm. whey protein tozu almayı düşünüyorum ama içimden bi ses yanına enerji vericek kan akışını hızlandırcak tarzda supplementler de istiyor. kafamda arjinin veya bcaa alma fikri var fakat duyduğum kadarıyla bcaa whey proteinde zaten mevcutmuş ,ne önerirsiniz bu kardeşinize ? her türlü bilgiye açığım alakalı olsun yada olmasın. fazla bilgi göz cıkarmaz.!

2. Taylan3

Taylan3 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    herşeyden önce beslenme geliyor oyüzden ilk sırana beslenme ve ağırlık antremanını koy ilk ay gelişimini tamamla baktın günlük protein alımında sıkıntı yaşıyorsun bu nasıl olabilir
    spor öncesi ve sonrası yemen gereken 100-150 gr tavuk et vs yiyemiyorsan en azından günlük ihtiyacını karşılamak için whey kullanabilirsin bcaa yerinede 2ci aya geçerken creatin almanı öneririm

atilla3131 bunu beğendi.
  3. atilla3131

atilla3131 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam cevap verdiğin için teşekkürler. kreatin kilo almak için alınıyor diye biliyorum hacim kazanmak için mi almalıyım sence ?

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Kreatin kasların daha fazla su tutmasını sağladığından daha hacimli gözükmesine sebep oluyor. Kilo alma ile bir alakası yok. Antreman öncesi alınca %2-3 civarı güç artışı sağladığını da söylüyor çalışmalar.

Günlük protein ihtiyacını karşılıyorsan (1.5-2g/kg), yada if tarzı uzun açlık sonrası spor yapmıyorsan bcaa ya gerek yok.

Daha yeni başlamışsın supplement yerine yemek yemeyi öğrenirsen senin için daha iyi olur.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atilla3131 bunu beğendi.
  5. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Satın alacağın bütün supplementler seni sadece ambalajlarıyla kandıran saçma sapan işler. HİÇBİRİ bir işe yaramaz + içinde ne olduğu belli değil.
    Eğer üniversitede okuyorsan vs yemek pişirecek durumun yoksa, whey protein alabilirsin denemek için çöp ama yine de hevesin geçsin.
    Ama kendi evinde yaşıyorsan, bir ölçek protein tozuna verilen parayla hesapla ne kadar tavuk göğsü alınıyor bak bakalım. Aban gitsin tavuğa, tavuk da ne olduğu belli değil ama yine de biyolojik değeri bir süt tozundan daha iyidir.
    Paranı bunlara harca derim. Hem de vücuduna gereksiz bir şey sokmamış olursun.
    Hepsi reklam, hepsi balon işler.
    Daha yenisin zamanla hiç bir sporcunun bu boş şeylere reklamcılık dışında vakit ayırmadığını göreceksin.

atilla3131 bunu beğendi.
  6. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bazı önemli suplementler harici çoğu çöp gibi zaten doğru , wheyin içinde hepsi var gösteriyor herif üşenmeden arjinin alıyor glutamin alıyor taurin alıyor :D la zaten var wheyin içinde hepsi yeteri kadar, pre workoutlar etkili bence, onlarda yüksek fiyat, antreman anında performans yükseltiyor denedim bizzat ( sıradan bir marka birde) bide yağ yakıcılar etkili olabilir oda en kalitelileri, hardlineden nutrichten bir etki alamadım ben, grande kullanmıştım önceden o iyiydi whey alıyorsanda kaliteli birşey al , önüne gelen yer whey çıkartır oldu al optimum yada scitec filan

atilla3131 bunu beğendi.
  7. atilla3131

atilla3131 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam hardline whey 3matrix almayı düşünüyorum ? sizce gereksiz bi seçim mi olur optimumla değerleri hemen hemen aynı ?
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Ekim 2018 ---
    hocam eve doğru düzgün et tavuk girmiyor zaten gün içinde yemek bile yiyemiyorum doğru düzgün o yüzden protein tozu tercih ediyorum teşekkürler zaman ayırdığınız için .!

8. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Ben kullandım , sindirim olarak da kötü, daha önce daha ucuz kalitesiz wheylerde kullandım onlar bile daha iyiydi, 10 20 tl fark için optimum al

9. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    supplementleri öyle bir karalamışsınızki görende zehir içiyoruz falan sanır...bu kadar karşı olduğunuza göre formunuzu paylaşında natürel yiyecekler sizde ne kadar kas yapmış görelim. supplement demek adı üstünde gıda takviyesi eğer maddi imkanlarda varsa tabiki beslenmeyide çok iyi yapacak şekilde supplementlerden faydalanabilir. mesela antreman öncesi nox gibi arginin gibi ateşlleyiciler oldukça faydalı pump açısından...kreatin direk 10-20 güç artışı demek, bcaa kas lifleri onarımını hızlandırmak demek bunları çöp olarak görmek bu sporu yapanlara biraz hakaret olur. lütfen bilginiz yoksa yanlış yönlendirmeyin kimseyi.

emre erdem bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş