bilgilerinize ihtiyacım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Defne dağ tarafından 23 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Defne dağ

Defne dağ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gençler haftanın 6 günü spor salonuna gidiyorum önce 30 dakikalık cardio yapıp ardından 1 saat kadar full kalça ve bacak çalışıyorum çünkü bu bölgelerde sıkıntılarım size sorum ise 6 gün boyunca aynı yerleri çalıştırmak sakıncalı mıdır

2. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    6 gün üstüste sakıncalı olur. Öncelikle hedefin ne sıkılaşmakmı, yağ yakmakmı, kaslı bir bacağa dik bir kalçaya sahip olmakmı vs. vs. ??? İllaki çalışacağım diyorsan kardiyo/bacak,kardiyo,kardiyo/bacak,off,kardiyo/bacak,kardiyo,kardiyo/bacakşeklinde önerebilirim. Bence bu bile fazla gibi ama bi seçenek tabi.

3. Defne dağ

Defne dağ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Amacım daha hacimli dik bir kalçaya ve kaslı bacaklara sahip olmak peki size göre en iyi çalışma programı nedir

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Sakincali tabi. Bacak kasini (antreman tipinize gore degismekle beraber) haftada 3ten fazla calismaniz dogru olmaz. 6gun calisabiliyorsaniz aslinda bacak antremanindan ziyade hiit denilen hareketli kardiyo gibi birsey yapiyorsunuz demektir.

Bacak kaldirma 30 tekrar. Bacak indirme 85 tekrar gibi birsey yapiyorsaniz sikilasmankz zor.

Hareketlere zorluk ve agirlik katmaniz lazim.

Bacaklarinizdaki yaglardan kurtulmak istiyorsaniz tek basina bacak calismanin da yeterli olmayacagini da bildiginizi dusunuyorum .

Vucut fazla yaglari bolgesel eritmiyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

VeciiPanda bunu beğendi.
  5. Defne dağ

Defne dağ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şöyle 3 gün gidip 1 güm ara veriyorum her gün yaptığım program aynı 30 dakka yürüyüş+koşu daha sonra 1 saat full bacak ve kalça dumbell lar ile squat,lunge,deadlift gibi ben sadece kalçaya ve bacağa yoğunlaşmak istiyorum oyüznden bu tarz ıyguluyorum yanlış mıdır? @Emre DALGIC

6. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Hocamız gerekli açıklamayı yapmış. Kilo sorunu varsa bacak basen ve kalçada bölgesel olarak incelme yoktur total olarak çalışmak gerekir.Kas eklemek için dinlenme ve beslenmene özen göstermen gerekir. Vücudunu en iyi sen tanıyorsun herkes birşeyler der ama sınuçları sen farkedersin dene ve sonuçları gör öyle devam et. Haftada 2 gün dinlendirmeni önerebilirim.

7. Doğukan Avc1

Doğukan Avc1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    K
    Kaslar dinlendiği sürede gelişir 2 gun gidip 1 gun dinlenmeni tavsiye ederim

Sayfayı Paylaş