Bilgilerinize ihtiyacım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Emre Coskun tarafından 17 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Emre Coskun

Emre Coskun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar.

Boyum 180 Kilom 110 Yaşım 21
    Ben haftada 3 gün amatör kickboks ve kardiyo yapıyorum.
    Yani programım şöyle :
    Isınmak için 10 dakika hızlı tempoda yürüyorum
    Ardından 10-15 dakika kum torbasına set yumruklar atıyorum hocanın dediği şekillerde ( örn: sol kroşe sag direk sol kroşe 10 tekrar = 1 set , sol direk sag direk sol direk sag direk 10 tekrar = 1 set vb. ) en az 3 kere 10 set vurmadan bi kombinasyonu bırakmıyorum.
    Ardından 10 dakika airwalk ortalamanın üstünde bi hızla
    Tekrar 10-15 dakika kum torbasına yumruk
    Tekrardan airwalk yada bisiklet 15 dakika.
    Pazartesi ve perşembeleri programım böyle
    Salıları iste yumruk attıgım şeyleri tekmeyle değiştirin low kick atıyorum. 2 haftalık diz sakatlıgımdan dolayı son 2 haftada başladım buna :)

Amacım maçlara çıkmak falan değil kilo vermem gerekiyordu ama sadece cardio yaparak çok fazla sıkılıyodum hem bişeyler ögreniyim hem kilo veriyim diye kickboks a başaldım. Hocayada bu durumumu anlattığım için kum torbasından başka bişey yaptırmadı hiç daha çok yeni olduğum için belki ileride yaptırıcaktır bilmiyorum.
    Bu antremanlardan önce zeroshot l-carnitine kullanıyorum 1 tüp. Diyet yapmaktayım ama harfi harfine uyamıyorum diyete ögrenciyim ve ailemden ayrı yaşıyorum bazen ugraşmak zor geliyor bazen ders yogunlugundan uyulamıyor ama daha önceleri günde 1-2 litre arası Cola zero içerken şimdi haftada 2-3 kutu ya düşürdüm ve bu konuda kendimi takdir ediyorum. Bu durum böyle 1 aydır gidiyor ve 5 kilo verebildim. Başladığımda 115 klioydum şuan 110. Sizce kilo verim hızım iyi mi ? Yanlış bişeyler yapıyomuyum yada yardımcı olucak ne gibi önerileriniz var. Şimdiden teşekkür ediyorum.

2. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    1-Kilo verim hızı ne kadar ortalama olursa o kadar iyi, neden? Çok hızlı kilo verirsen vücuttan su-yağ ve kas atmışsın demektir.Yavaş yavaş yağları yakacaksın ne kadar hızlı verdiğine takılma o yüzden yavaşça dikkatlice ver.
    2-Eğer kasları yırtmadan "ağırlık çalışmadan" kardiyo yaparsan kasların da erir.Şimdi sadece kalp ritmini hızlandır belirli bir süre sonra iyice düzene sokarsın.Yani düşünme kas kaybını.
    3-L-carnitine miligramlık değerleri değiştirir, bir şey fark etmez kullansan da.
    4-Kola konusuna gelirsek, hiç içme.Kola gerçekten 1 ay içmeyince neden içiyordum ki diyorsun.İğrenç bir tadı var bence, ama içme kilo vereceksen.

3. Emre Coskun

Emre Coskun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok agır bi kardiyo yaptığımı düşünmüyorum kalp ritmim kum torbasını yumrukladıktan sonra 160larda falan oluyor airwalk yaparkende 170lerde oluyor fazla ara vermiyorum ve öyle canımı acıtcak kadar yani atıyorum bacaklarımda yanma hissetcek kadar çok yapmıyorum ama çok iyi ter atıyorum. Kas olayını kafama takmıyorum hiç ilk amacım yaza kadar 90-85 arası bi kiloya ulaşmak ondan sonrası için sizden detaylı bi destek isteyeceğim programlar konusunda :)
    L-carnitine miligramlık değerleri değiştir demişsin. Bu konuya çok yabancı olduğum için anlamadım. Spor salonundaki hocanın önerisiyle zeroshot 3000 kullanıyorum
    Kola konusunda 15 yıldır litrelerce içen biri olarak öyle bam diye bırakamadım ilk amacım oydu tabiki ama sigaradan kötü bi alışkanlık sürekli içmek istiyodum 1 hafta hiç içmesemde sonra dayanamadım şimdi haftada 2 yada 3 kutu içiyorum zamanla onuda bırakıp şu lanet şeyden kurtulmak en büyük hayalim diyebilirim.

4. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Ağır kardiyo yapıyorsun demedim, önce kondisyonunu ayarlaman gerek dedim.Yani zaten yapıyorsun, iyi bir şey bu.
    Zeroshot vs. kullansan kullanmasan da pek etki etmez beslenmeni düzeltmezsen.Normalde de o kadar etki ettiğini düşünmüyorum ya neyse :D
    Bol bol su iç bir gün için o zaman, kolayı unutmanı sağlar susuzluk hissetmezsin.

5. Emre Coskun

Emre Coskun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beslenmeme dikkat ediyorum ama işte bazen sabahın 7 bucugunda sınav oluyor istanbulda otuyuroum yıl zaten 1 saat sürüyor 6 bucukta evden çıkıyorum ne zaman kalkıcamda kendime dogru düzgün kahvaltı hazırlıcam. Böyle durumlarda falan tabi diyet falan kaçıyor düzen bozuluyor. Su içmekte benim için sorundu daha önceleri haftada 1 lite su içmeyen biriydim onun yerini cola ve icetea ile dolduruyodum. Şimdi 2 bucuk 3 litre en az içiyorum. Şekeri tuzu bıraktım. Elimden geldiğince köfte ve tavukla besleniyorum öglen ve akşamları yada sebze yemekleri. Bi kaç diyet listesinde sınırsız sebze yemegi yenebilir tarzı şeyler gördüm bunun hakkında ne düşünüyosun bana biraz yanlış geldi ama tabi çok yabancıyım bu konulara.

6. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Sebzesine bağlı, mesela çok havuç yersen kilo alırsın çünkü havuç da şeker var.Besin değerlerine bak sebzelerin, mesela salata en iyi sebzelerden biri bol sulu vitaminli,çiğ ye sebzeleri, brokoli de güzel bir alternatif.

7. Emre Coskun

Emre Coskun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bilgilerini yaplaştığın için teşekkür ederim.

Farklı yorumlar yapabilcek arkadaşları bekliyorum konuya

Sayfayı Paylaş