Bileklerimi dovmeyle kaplatmak istiyorum.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve mjacksonwithus tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Bıleklerı dovmeyle kaplı vg ciyi gorseydınız ne dusunurdunuz? ( normal ınsan olarak )

1. Yolunu sapıtmıs. Bu uyusturucuda kullanıyordur...

oy sayısı 8
    13,6%
  2. Bos-beles bir kişi...

oy sayısı 26
    44,1%
  3. Renkli bir karaktere sahip insan...

oy sayısı 25
    42,4%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Mugen

Mugen Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Bende bir ara ilgilenmiştim dövmeyle. Dini yönü beni daha çok ilgilendiriyor bu yüzden bir ara internete baktım ve dövenin kişiyi dinden çıkarmayacağı, gusüle engel olmadığı sadece kişinin kendisine zarar vermesinin doğru olmadığı ifade edilmiştir.

NOT: yukarıda yazdıklarım kendi araştırmalarım sonucunda edindiğim bilgiler. bilginin kendisi, kaynağı ve ifade şekli yanlış olabilir, hiç bir sorumluluk kabul etmiyorum.

not2: dini bilgi vermek çok ciddi sorumluluk gerektiri, o sorumluluğu almıyorum.

2. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    ben konuyu gördüm ve bi faydam dokunur diye girdim ve yazdım dikkat ettiysen mesajımı iyi dileklerde bulunarak bitirdim.yazdıklarımı düzgün oku önce.ben cehennemlik olursun veya dinden çıkarsın demedim kişiyi ahirette kurtaracak ameli varsa o kişi cennetliktir yoksa cehennemliktir.Allah nice günahları affeder demişsin(muhakkak sana katılıyorum ALLAH (cc)rahmeti gazabından büyüktür ancak önemli bi konuya değinmeden geçemeyeceğim) affetmeyeceğini kuranda bildirdiği günah da var (şirk koşmak-allaha ortak koşmak) ayrıca 7 büyük günahda var bunlardanda sakınmak lazım bunların affedilip affedilmeyeceği muamma aslında en ufak günahtan en büyüğe kadar da affedilip affedilmeyeceği muammadır(BÜTÜN İSLAM ALİMLERİ SON NEFESLERİNE KADAR HEP UMUT VE KORKU ARASINDA YAŞAMIŞLARDIR NİTEKİM ALLHIN KILICI LAKAPLI HZ.HALİD BİN VELİD ÖLÜM DÖŞEĞİNDE İKEN OĞLUNA:ACABA AHİRETTE HALİM NE OLCAK GÜNAHLARIM YÜZÜNDEN YANACAKMIYIM YOKSA RESULUN ŞEFAATİNE NAİL OLABİLECEKMİYİM DEDİĞİ BİLİNMEKTEDİR AYRICA HZ.MUHAMMEDİNDE(S.A.V.)GÜNDE EN AZ 70 KEZ TEVBE ETTİĞİ EN SAHİH HADİSLERLE GÜNÜMÜZE KADAR GELMİŞKEN BİZLER NEYİMİZE GÜVENİYORUZ O MÜBAREKLERİN HEPSİNE HESAPSIZ BİR ŞEKİLDE CENNETE GİRECEKLERİ MÜJDELENDİĞİ HALDE ONLAR BİLE KENDİLERİNDEN EMİN DEĞİLKEN BİZLERİN BU BOŞVERMİŞLİĞİ NEDEN) ama konunun özüne dönersek şunu belirtmeliyim;abdestin farzlarından biride vücutta suyun değmediği yerin kalmaması kuralıdır,ancak dövmede dövmenin yapıldığı kısım derinin üstünü kaplıyor(bu dövme ister geçici ister kalıcı olsun) ve derinin suyla temasını önlüyor(biçok saç boyasında da aynı durum geçerlidir saç diplerinin suyla temasını önlerler) buda abdesti ENGELLİYOR dolayısıyla ne namaz ne oruç vs.olmuyo bu dini bir kuraldır ve bu konuda ben sonuna kadar kendime güveniyorum.ancak KINADA böyle bir durum söz konusu değil (kına suyu geçirir hatta geçen yaz sol göğsümün üstüne ALLAH lafzını,sağ ön kolumada ATATÜRK imzasını hint kınasıyla yaptırmıştım)ancak hint kınasıda diğer kınalar gibi geçicidir normal kınadan farkı daha kuvvetli ve koyu renkli olmasıdır.
    benim amacım sizlere bildiklerimi aktarmaktı hiçkimseyle polemiğe girme gibi bi amacım yok tek amacım bildiklerimi ALLAH RIZASI İÇİN burada paylaştım,Allah insana akıl ve vicdan vermiştir ben burada sizinle bildiğimi paylaşmasaydım inanın içim rahat etmiyecekti kararı verecek olan ve hayatı yönlendirecek olan biz insanlarız elbette mutlak bir kader var fakat insanın kendi eliyle yönlendirdiği kaderinin payı çok daha büyük.şunuda söylemek isterim yanlışlar olmasaydı doğrulara ulaşamazdık..

CosaNostra bunu beğendi.
  3. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Öncelikle gayet düzgün okuyorum merak etme okuduğum bölüm iyi okuma ve ezber gerektirir.Ayrıca bu forumda yazdıkları benim ilgimi çekmeyen adamlardan birisin o yüzden okumuyorum ne yazdığını.O yüzden laflarıma boşa alınma.Eğer sana laf söyleyecek olsam alıntı yapar ya da ismini telafuz ederdim.Yazdığın renk ve üslubun can sıkıcı.Bir daha benim yazdıklarıma yorum yapma,şayet canını sıkarım.Bu konuyu uzatmayacağım çünkü din konusu derin ve hassastır.Herkesten ricam bu konuyu uzatmayın.

4. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Haa unutmadan,
    Dövme yaptırıp efendi olan adam,namaz kılıp kadınların kalçalarına bakan adamdan hayırlıdır.

Berkthagar, ßarskan ve mjacksonwithus bunu beğendi.
  5. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    önce kendi yazdıklarındaki çelişkini gider bölümünde daha başarılı olabilirsin çünkü bende iyi okuma ve anlama gerektiren bölüm okuyorum.
    ayrıca kimin yazdıklarına yorum yapıp yapmayacağıma sen değil ben karar veririm seni adam yerine koyupta cevap verdiğime bak haa beni adam yerine koyma diyosan bundan sonra seni adam yerine koymam ama mesajlarını okumam diyemiycem çünkü burası vg meraklılarına açık bir forum ve verceğin yanlış bir bilgi olursa bunu düzeltmeyi bu forumu alt üst etmiş biri olarak kendime borç bilirim ve bildiğim doğruyu diğer arkadaşlarımla paylaşırım dediğim gibi burası neticede bir paylaşım platformu.
    bir daha sana cevap verme zorunluluğu hissedersem yine veririm o zaman canımı sık bakalım nasıl sıkıyomuşsun.böyle bir ortamda neyine güvenerek adam tehdit ediyosun çözebilmiş değilim internet üzerinden forum delikanlılığı yapma.
    ayrıca konuyu uzatan ben değilim uzattıran sensin yazdığın mesajlarda karşı tarafa cevap verme zorunluluğu doğurmazsan konuda uzamamış olur iyi okuma ve ezber yapabiliyosan bunuda yapabilmen gerekir diye düşünüyorum.

6. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Sen büyüksün,kralsın aynen devam et.Delikanlı mıyım değil miyim anlarsın yazdıklarımı okursan diğer topiclerde.Çok bilmişlik iyi değildir,herkese posta koymaya da kalkma.Bu konu uzamasın,siliyorum abonelikten.

7. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    bak hala ters cevap veriyorsun sana yazdıklarım fazlasıyla yeterli olmasına rağmen hala egonu tatmin etme peşindesin.
    ayrıca şimdi de posta koyan ben mi oldum yoksa tehdit eden sen değilmiydin anlamak mümkün değil şu andan itibaren sen bu konu içinde ne yazarsan yaz cevap bulamıycaksın.

8. KuKuLeTa

KuKuLeTa Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    mjacksonwithus sen küçükken böyle marjinal şeyler yapacak gibi durmuyordun :) sen böyle bir şey yaparsan mahallemizin teyzeleri senin ve ailenin kafasını tırmalar durur aklında olsun:)

9. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    hic kimse bisi yapamaz =) alayına gider =) eskıden onlar top oynatmazdı mahallede ne gunlerdı be boyuna kova kova su atarlardı puahahauah

10. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    benim bildiğim dövmenin günah olmasının sebebi şöyleydi peygamberimizin zamanında dövme yapılan yer mikrop kapmaya çok müsait oluyordu o zamanlar şimdiki gibi steril etme falan olayları olmadığından dövme yapılan yer mikrop kapıyordu deri rahatsızlanıyordu ve bir nevi vücuduna zarar veriyordun vücudunada zarar verdiğinden dolayı dövme haram edildi
    ama günümüzde çok steril ortamda dövme yapılıyor bir iğne bir daha kullanılmıyor ona göre temizliği yapılıyor ve ilaçları kullanılıp deri rahatszılıkları yaşanmadığından dolayı bir günahı olcağını düşünmüyorum ama tabi bu konu tartışılır din alimi bile bu konuda ikiye ayrılmış durumda mesela yaşar nuri öztürk e göre dövme günah değilken diğer bir hocaya göre günah olabiliyor

11. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar. fikrimi degistirdim. soyle bırsey yaptırcam. bılegıme dovme ısını ertelıycem. yapıcagım sey ıse , takılmıs bır kolye dusunun ve sadece ust goguste duran kısmını dusunun. yay gıbı yanı cemberden daha genıs acılı sekılde. MJackson With Us yazdırcam =) sanırım 10 gun ıcınde yaptırırım ve kesınde kararımı verdım.

12. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bence şimdilik bu dövme işini ertele sebebleri kararsızsın hemde hayran olduğun kişinin adını yazdırmak biraz çocukça birşey ileride pişman olabilirsin....Bence tam emin olana kadar bekle ömür boyu taşıyacaksın o dövmeyi bunu unutma..

13. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Bu eleman ne istedigini bilmiyor, sizde 4 sayfa fikir vermissiniz. Dikkat cekmek istiyor gercek dunya da ama bunu en ii nasil yapacagini bilmior.

Komplex ii bisi deil.

mjacksonwithus ve Mugen bunu beğendi.
  14. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    bence dövme gereksiz ve igrenc birsey gencken iyi durur fakat yaslandikca cirkinlesecek yapartirirken 2 defa düsünmek lazim :)

15. Kspong

Kspong Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Benim vücudumda bir çok dövme mevcut. Bileğimde de var. Çok memnunum. Ancak yaptırıp pişman olan arkadaşlarımda mevcut. Maymun iştahlıysan çok dövme yaptırma bence.

16. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Adam uçmuş, hala oy veriyor bazı kişiler.. duh

17. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Sorun oy kullananlarda değil.Konunun kilitlenmesi gerek bence.

18. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    1-dövme günah değil mekruhtur (bazı hocaların vesvesesi yüzünden insanlar günah olduğunu düşünür ama değil)
    2-dövmesi olan abdest alabilir namaz kılabilir tıpkı diğer müslümanlar gibi (kimisi der ya deri nefes almadığı için hep cenabet kalırsın bu arkadaşlarımda vesveseci hocaların sözüne güvenip hiç araştırma yapmayan kişilerdir nefes almayan deri çürür)
    3-dövme yaptırmak istiyorsan bence bu isteği ertelettir mesela 1 yıl kadar 1 yıl sonra hala istiyorsan yaptır
    4-yaptırmaya karar verdiğin anda bence fikir almanda sorun yok nede olsa son kararı sen vereceksin ama tavsiyem dövmeni sen çizdir vücuduna işlediğin dövme bir tek sende olsun

19. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Dedıgın gıbı zaten de ben belırtmek ıstememıstım..

Ama hala oy veren arkadasları da anlıyorum "bos beles bır adam" secenegını gorupte oy vermemek elde degıl.. :D

20. gunesingolgesi

gunesingolgesi Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Bacağına veya sırtına yapmanı tavsiye ederim.Kola yapılan dövmeler sosyal hatını etkiliyebiliyor vede sıkılabilirsin.Şayet sıkılırsanda olucakları sen düşün

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş