Bileklerimi dovmeyle kaplatmak istiyorum.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve mjacksonwithus tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Bıleklerı dovmeyle kaplı vg ciyi gorseydınız ne dusunurdunuz? ( normal ınsan olarak )

1. Yolunu sapıtmıs. Bu uyusturucuda kullanıyordur...

oy sayısı 8
    13,6%
  2. Bos-beles bir kişi...

oy sayısı 26
    44,1%
  3. Renkli bir karaktere sahip insan...

oy sayısı 25
    42,4%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    afedersin cıddırık,birilerinin düşüncelerinden "saçmalık" diye bahsederek hakaret ediyorsun ama sonra saygı mı bekliyorsun.İster ülkenin ister forumun %99'u müslüman olsun bu sana kimseye hakaret etme hakkını vermez.
    mjacksonwithus alınmamış ama tanımasaydım direk küfrederdim demiş ve herkes seni tanımıyor.Konu sahibi kim olursa olsun forum herkesin forumu ve dini inançlara saygı konusunda politika belli,buna herkes uymak zorunda.Ben de uymak zorundayım,yoksa benim de gönlüm ister daha hoş bir yazı yazmayı.

demir00 bunu beğendi.
  2. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    yapmayın lutfen =( ben alınmadım. unutun bosverın. hepinizi seviyorum. forumda 3 5 tane cok sevdıgım kısı var onlarda bır bırıyle tartısıyor =(

3. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    majcksonwithus,sana saygım ve sevgim büyük,başlığında bu tartışma çıksın istemezdim ama dayanamadım,kusuruma bakma lütfen.
    Bu arada ben zaten senin adına alınmadım,kendi adıma alındım.Demişsin ya tanımadığım biri dese küfrederdim diye,düşün halimi.
    Kimseyle tartışmadan konuyu okuyup gitmek isterdim ama forumda böyle duyarsızca yazılınca hakim olamadım sinirlerime.Gene de ne ona ne de görüşüne bir hakaret etmedim,sadece biraz hararetle de olsa herkesin burada uyması gereken bazı zorunlulukları hatırlattım.

Son düzenleme: 27 Şubat 2010
  4. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    bunlar sadece forumda degıl hayatta da olmaması gereken seyler. ama ben cıddırıkın oyle bır nıyette olmadıgını bıldıgımden hıc alınmadım. yani benım acımdan hic sorun olmadı.

5. caglr

caglr Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Prof. Dr. Süleyman ATEŞ;
    Dövme Kuran'da geçmez. Kuran'da Allah'ın yaratışını, doğal durumu değiştirmenin şeytan işi oldu belirtilir. İşte bu doğalı değiştirme konusunda Kuran tefsircilerinin çeşitli yorumları vardır. Tefsirciler, Nisa süresindeki bu ayeti açıklarken bazı Hadis'ler ( Peygamber'e nispet edilen sözler ) aktarırlar.

Bu rivayetlerden birinde Hz. Peygamber'in Kaşlarını inceltene, yüzünün kıllarını çekene, Dövme yapana ve yaptırana lanet ettiği belirtilir. Fakat bu, bir kişinin rivayetidir. Gerçekten Peygamber'in Böyle söylediğine şahsen ihtimal vermiyorum. Çünkü bu rivayet Kuran'a aykırıdır. Kuranda Peygamber'de insanları süslenmeye, güzel görünmeye teşvik etmektedir. Yüzünün kıllarını çekmek, kaşlarını inceltmek kadınların vaz geçemeyeceği Bir makyaj ve süslenme türüdür. Bilindiği gibi süslenmede zamana ve bölgelere göre değişir. Dövme İslamda mekruh ( hoş olmayan bir şey ) kabul edilir ama Kuran'ın haram saydığı, yapanların ve yaptıranların günahkar olacağı eylemlerden değildir. Hiçbirşey ibadete engel olamaz.

İbadette önemli olan gönülden Allah'a yönelmektir. Abdesttinizi alınız, namazınızı kılınız, dualarınızı yapınız. Allah ile bağlantınızı kesmeyiniz. İşte gerçeği öğrendiniz. Siz gönlünüze bakınız, Allah ile kul arasında aracı yokyur. Peygamber'imiz " Önce kendi vicdanınıza danışınız" buyurmuştur.

SOLID bunu beğendi.
  6. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Dediklerine harfiyen katılıyorum. Ben inancli biriyim ve hem inancim geregi hem de demokrasiye ve özgürlüge olan sevdam geregi herkesin her türlü düsüncesine saygım var. O nedenle tepkimi vermistim. Amacım sadece Ugur icin degil, tum Ateistlerin dusunce yapısına saygım geregi tepki vermekti. Sonucta sadece Ugur'un degil, o dusunce sahip herkesin dusuncesine nazik olmayan bir tepki veriliyor.

Bu bayan arkadas bana ozelden msg atıp, Ugur'un avukatlıgını yapma demis. Ben Istanbul Barosu'nda kayıtlı 8 yıllık avukatım. Ugur kardesim istesin, onu burada da savunurum, mahkeme salonunda da...

Berkthagar bunu beğendi.
  7. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul

Beni de zaten yiyip bitiren bu. Hep aklımda bu var ve dövme yapmama engel oluyor. Ancak kimi imamlar da yaptırabilirsin demisti bana. Kimisi de yukarıdaki sebebi ileri surdu.

Sanırsam seytanı dinleyecegim ilerde... Insallah pisman olmam...

8. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Benım sol gogusumun ustunde kız arkadasımın ısmı yazıyor. ben o dovmeyı ondan ayrıldıktan sonra yaptırdım. asla unutmamak ıcındı. sonra ise mucizevi bir sekılde tekrar barıstık. o dovme benı her zaman mutle ettı. acılı zamanım da onu hatırlamak icin yaptırmıstım. ileride baskasını sevebılcegımı dusundum. ve ne kadar sorun olursa olsun razıydım yaptırırken.

Sımdıde hıc aklımdan cıkmayan yasam tarzı Michael i bileklerime islemek istiyorum.

Kısacada bırsey anlatayım. Michael le Akon beraber yurt dısında bır program ıcın cıkıyorlar. Ucaktan 2 si iner. Michael otele gitmek yerine direk olarak cocuk yuvasına gıder o yorgunlukla. hemde konser vermek uzereyken. Cunku daha once oyle bır plan yapmıstırkı o cocuk yuvasının yardıma ıhtıyacı oldugunu ve yolunda gıtmeyen seyleri bıldıgı ıcın o programı o ulkede planlamıstır. Akon tabiki haberi bile yoktur. Akon otelde dinlenmek yerine Cocuk yuvasına gıden Michael i gorunce kucuk dılını yutar ( dil yutma benım benzetmem =) )

9. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    üfff tamam yaptır ugur koluna boynuna göbegine :D yaptır
    yeterki sussun kankilerın yaa :D

mjacksonwithus bunu beğendi.
  10. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    ugur diyip durmayın bıraz sonra banlanabılırız =) jackson die hitap edinde kitlenmesin konu =)

cıddırık bunu beğendi.
  11. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    Ben unuttummm :( uyarmışlardı beni tühh bidaha demem yöneticiler söz :s

bana isminizi söylemeyin yaa bir daha :D:D sizin yüzünüzden banlanacam şimdi :D

12. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bencede artık dövme sistemleri bayağı bir gelişti kaliteli bir yerden geçici dövme yaptır bakalım yaz boyu takıl memnun kalacakmısın....Çünkü pazuya falan değil önkolları kaplayacak demişsin bu senin tarzına uygunmudur 5 yıl sonra rahatsızlık duyarmısın metalci olsaydın yaptır derdim ileride Bankacı olursan yada Hak yolunu bulup kıbleye dönersen :) ne olacak bunlarıda düşün....
    Kısacası hayat senin kendini yeterince tanıyorsan en doğru cevabı kedin vereceksin bu gizemi çözmelisin keyfine bak dostum [​IMG]

13. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ciddi bir stüdyo geçici dövme yapmaz. Özellikle yazlık tatil yerlerinde dövme yapanlarla bu mesleği hakkıyla yapanları ayırmak gerekir. Ciddi bir yer icabında tarzı olmayan bir çizimi yapmaz ve başka bir yere bakmasını önerir. Her dövmecinin de az çok oturmuş bir tarzı ve üslubu vardır. Her şeyi para için yapacak kadar gününü kurtarmayı düşünmezler. Kötü bir iş ona da ileride kötü bir reklam olacaktır. Ondan mı onlar sizden titiz ve ince düşüncelidir çoğu durumda. Birkaç yer dolaşılmadan da dövme yaptırılmamalı. Kişinin fikrinin üstüne kendinden bir şey katabiliyorsa o kişi sanatçıdır işte. Ezber bir çalışmayı ise zaten el işçiliğini az çok bilen herkes yapabilir. Bir de önce baskısı çıkartılıp bir bakılır. Yakışmamışsa o demoya dövülme işlemi yapılmaz. Çoğu dövmeci az çok bu ayarda çalışır ya da ben hep öylelerini tanıdım. Dövmen var mı derseniz... Yok, sadece cemiyetin bir ara bayağı içindeydim.

mjacksonwithus ve okaaan bunu beğendi.
  14. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    evet mjacksonwithus,kalfa mjackson gayet iyi fikir,hatta geçici dövmeyle de bir dene,ki bizede akşam akşam adminler ban yağdırmasın:) zaten tuttu tutmadıdaki espirim tutmayınca mesajım silindi,inadına bayıraşağı poşet üstünde kaymış olmayayım.:)

15. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Adminlerin de adı bancıya çıktı..

16. Patuhan

Patuhan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    çorap döğmeler var bi bak derim:D
    ben gecen yaz kullanıodum cok gercekçi ve göz alıcı duruyo kolda

mjacksonwithus ve Berkthagar bunu beğendi.
  17. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    konuyla çok alakalı değil ama konunun bir bölümünde michal jackson un moonwalker dövmesinden bahsedilmiş bu linkde nasıl moonwalker yapıldığını çok iyi öğretiyor bu linke bakıp biraz çalıştıkdan sonra ben bile moonwalk yapmaya başladım sizlerlede paylaşmak isterim
    https://www.youtube.com/watch?v=E_FzgtLVzbI

18. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Bu baslıkla beraber cogumuzun icindeki tattoo culuk cıktı =) demekkı toplum baskısı olmasa yanı sıkıntısı cogu kısı tattoo yaptırcak.

19. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yok cenabet gezersin,yok namazın kabul olmaz...Saçmalık,bunlar işte.Din,Allah ve kul arasında.Allah nice günahları affeder,bir boya parçası için mi cehennemlik olacaksın?Bırakın bu işleri.

Berkthagar ve mjacksonwithus bunu beğendi.
  20. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    benım sevgım Michael e dansına falan degil. dansı ona ozgu. baskası yapınca bıraz komık oluyor. bazen dans yarısmalarında ızlıyorum. adeta paylaco gıbı dans edıyorlar Michael e gore. taklit bile edilemiyor. Etmeye calısanlarda rezıl oluyor bana gore.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş