Bilek Güresinde Ön Kol ve Dirsek Ağrısı

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve fatalrhyme95 tarafından 1 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    Merhaba arkadaslar.

Baslıktada belirttigim üzere kendımle denk bırısıyle bilek güresi yaptıgımda 2-3 saniye bile sürse cok feci bir kemik agrısı baslıyor ve 1 saat kadar surdukten sonra gecıyor bir sonraki bilek güresi veya kolumu zorlayana kadar . Onceden bu agrı sol kolumda oluyodu agır barbell curl calısmalarımda 3 ay kadar surdu ve gecti simdide 1 ay kadar once sag kolumda bilek güresi sonrası basladı sızce sebebı nedır kemıklerımın gucsuz olmasımı nasıl gecırebılırım bu agrıları yorumlarınızı beklıyorum olculerımıde yazıyım
    biceps 39cm
    ön kol 30,5
    bilek 18,5
    yas 20
    boy 175
    kilo 75
    saygılar ...

2. SweentLy

SweentLy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Konuyla alakasız ama biceps ile ön kolun farkı ney ? Ön kolun ölçusunu nerden alıyoruz ?

3. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    ön kol denilen yer dirsek ile bilek arasında kalan kısım biceps pazu 2 si farklı

4. megasxlkr

megasxlkr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 saniye bile yapsan güreşi bileğin nazik olabilir o yüzden ağrıyabilir ama sürekli bu ağrı tekrarlarsa bir doktor a gütmeni öneririm..

5. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    sol kollada yapıyorum ve en ufak bir agrı yok

6. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    bileği ve dirseği normal olmayan pozisyonlarda harekete zorlayan barbellcurl , enseye press, giyotinpress gibi hareketler aylarca geceleri dirsek ve bilek sancısı çekmeme sebep oldu halada geçmedi aylardır. artık dumbellcurll yapınca daha az acıdığını, boyuna inmeyen normal preslerde dirseklerin daha az zorlandığını keşfettim hareketleri ona göre yapıyorum. bilek-dirsek-önkolda eklem-sinir-kas harabiyeti yapmışsınız acının sebebi o. o acıya sebep olan hareketleri yapmadan yada formatını değiştirerek(örnek curl acıtıyorsa hammercurl ) yapın. yoksa çok çekersiniz.

7. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    şöyle ki,kasları geliştiriyoruz fakat bilek güreşi için çok önemli olan bağları tendonları bilek güreşine özel spesifik idman yapmıyorsak yeterince geliştiremiyoruz.bu da özellikle uzayan bir bilek güreşi maçının ardından bağ ve tendonların,kendilerinden güçlü olan kasların oluşturduğu baskı karşısında zarar görmesinden oluyor.kontrolsüz güç bir nevi.eğer bilek güreşine hevesli bir insansanız spesifik idmanlar yapmanız gerek ki hem bilek güreşinde güçlenesiniz hem de sakatlık riskini azaltasınız.tendon sakatlıkları ciddidir,sıradan kas sakatlıklarına benzemez.aylarca aylarca çekebilirsiniz,kronik hale gelebilir ömür boyu sıkıntı yaşarsınız.maalesef tecrübe ile sabit.

abseto, fatalrhyme95 ve alpaslanözden bunu beğendi.
  8. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    saol kardesim tavsiyelerin icin fakat sadece antrenmanda değil arkadas cevresindede cogu kisi body yaptıgımı bildigi icin zorluyolar bilek güresi normal güres vs... yani her zorlamada bir saat agrı cekıyorum cok zor bir durum
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Mayıs 2015 ---
    hocam bu tendonlar genetik mi yani bilek gürescileri sureklı bilek güresi yapıyorlar defalarca ama kol agrısı cektıklerını pek sanmıyorum yada yaptıkları antrenmanlar bunları gelistirmeye yonelık mesela 5x5 kuvvet antrenmanları veya makınede bilek güresi calısmak gibi vs ...

9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    tabikide idmanları çok önemli,çok farklı teknikleri,hareketleri var.youtubede videolar bulabilirsiniz.ayrıca pek tanıdıgım bilek güreşçisi yok da muhtemelen kronik ağrıları oluyordur,gülü seven dikenine katlanır misali.çünkü ürettikleri güç yaptıkları maçlar,yoğunluk üst seviye iyi bilek güreşçilerinde.

fatalrhyme95 ve alpaslanözden bunu beğendi.
  10. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    youtube da bir çok video izledim hocam john brzenk , alexey voevoda , travis bagent , denis chypelenkov bunlar en iyileri gibi duruyor bir kac isim daha var antrenman videolarını ızledım 110 kiloyla biceps curl yapanımı ararsınız 140 kiloyla barbell curl tek kolla barfiks cekenler halatla araba çekenler 3 kısıye karsı bilek güresi yapanlar vs. kısacası güc gerektiren hareketler galıba tendonları bu sekilde güclendiriyolar ama genetiginde payı buyuk sanırım ...

zeo64 bunu beğendi.
  11. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    çözüm buldunmu bu dirsek ağrısına,iyileştimi? bende bilinçsiz ilk yıllarımda z bar skull crushta sağ dirseğimi sakatladım ve 3 yıldır triceps antremanımın başından sonuna kadar ağrır geçmedi hala,bi çözüm bulduysan yazman çok işime yarar

SiR_Arawn bunu beğendi.
  12. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    BulkHulk'un dediği gibi banada lazım , Pushdown hareketini , metal tutamakla tuttuğumda kilo artınca dirseklerde ağrı oluyor diye Pushdown ve Barbell Lying Extension hareketlerini 5haftadır yapmıyorum.Rope Pushdown a geçtim hafif kilolarda ağrı yok ama şu triceps ağrısına çözüm lazım.
    İlk 17.5kg dumbellarla hammer curl yaparken çıkmıştı , dirseklerimi sardım geçti , şimdide bu yazdığım triceps hareketleri çıkardı bide wirst curl ve preacher curlda 25kg dumbell alıyorum elime bazen dirseği hissettiğim oluyor.Dirseğe acil çözüm lazım :D

BulkHulk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş