Bilek Güreşinde genetiğin önemi?

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve svmszcck tarafından 8 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    Böyle genetik avantajli kisiler var :) Tek kolu dev öbürü normal, tabiki kuvvetli koluylan bilek güresi yapiyor.

Fotoshop degil bu adam...

abseto bunu beğendi.
  2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Onun ki birazda hastalık :D kendi avantajına dönüştürmüş :D tabi yinede önemli :D

3. Avniyigitt

Avniyigitt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar bnm kemik yapım ince bileklerde biraz ince bunun bilek güreşinde ve vücut geliştirmede bir dezavantajı olurmu ?
    NOT: 5 aydır body yapıyorum. 3 aydır falan wrisle barbell curl hareketini yaptım ön kollar kalınlaştı baya 90 kilo civarı olan ikizimi önceden bilek güreşinde hiç yenemezdim şimdi zorlanmadan yeniyom bnde şaşırdım o da şaşırdı onun bilekleri bnden daha kalın. Boy 183 kilo 73

4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle body açısından bileğin pek bir önemi yoktur :D zaten bileğe özel çalışmasan bile diğer hareketlerle zamanla gelişecektir :)
    eğer bilek güreşi açısından gelişmek istiyorsan elbette dezavantjlı olursun ancak ilerledikçe sorun olmadığını farkedersin :)
    unutma bilek güreşinde
    ilk seviyelerde güç
    orta seviyede teknik
    ileri seviyeye gelincede teknik+güç daha çok iş yapar :D yani bilek çalıştıkça güç problemin ortadan kalkar hemde teknikle emin ol senden çok güçlü kişileri bile yenebildiğini farkedeceksin :D zaten amaç karşıdakinin bileğini bükerek tüm gücünü uygalayamamasını sağlamak :D

5. Avniyigitt

Avniyigitt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Hmm anladım saol bilekler 16.5 cm civarı bide bu konuda biraz ustalaşmak istiyom biraz tavsiye verebilirmisin egzersiz falan.

6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    yani eski konularımda çok sormuştum bende :D
    genel olarak hareketler wrist curl - reverse wrist curl biceps curl, hammer curl , hammer grip barfiks vb. :) sonra makineyle bilek güreşi yapar gibi simüle edebilirsin :) (ismini unuttum şimdi :D )
    http://en.armpower.net/trenings/train-with-igor-mazurenko-72.html bu sitede başka programlarda var onlardaki hareketleri yapabilirsin :)
    tabi bunlar sadece genel olarak kuvvetlenmek için olsada tekniğin önemini alıştıkça anlarsın :) genel olarak hook, top roll tarzı teknikleri araştırırsan çok faydalı olur :) ve en iyi antreman bilek güreşi yapmaktır :D yapa yapa hem gücünü hem tekniğini geliştirirsin :) bir süre sonra zaten refleks olarak teknikleri karşıdakine göre uygulayacak seviyeye gelirsin :)
    ve eski konularıma bakarsan Sir_Arawn reis çok yardımcı olmuştu onun yorumlarını önerdiklerini felanda okuyabilirsin :)

7. Avniyigitt

Avniyigitt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Eyvallah saolasın peki bu hareketleri 5 6 ay yapsam baya faydası olurmu güç açısından

8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    yani baya faydası olur mu göreceli birşey ancak ben 3 ay yaptığımda bile bariz farkı hissedebiliyodum :)
    Yalnız biliyosundur diye yazmadım ancak başka yaptığın spor varmı ?
    Çünkü bilek güreşinde sırayla bilek-önkol-omuz-biceps-sırt-triceps-karın ... diye bacağa kadar her kas çalışıyor :) yani sadece bilek çalışsan bile diğerleri geri kaldığı sürece bilek güreşinde ilerlemen çok zor olur :;)
    Unutma bir zincir en zayıf halkası kadar güçlüdür :) yani sende sadece bilek çalışıp diğer bölgeleri aksatmada :)

9. Avniyigitt

Avniyigitt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Yok body yapiyom işte bir tek

10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    body yapıyosan sorun yok :) sonuçta diğer kaslarıda çalıştığın için 3 gün bb yapıyosan 2 günde bilek için çalışabilirsin :) kendine göre ayarlarsın veya :D

11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bilgilendirmek amaçlı söyliyorum , birisi hergün bilek güreşi yapın demiş.Profesyoneller haftada 1 en fazla 2 masa antremanı yapar süre 35-50dakika , engin terzi 2 haftada bir yapın diyor.Öyle hergün bilek güreşi yapılmaz ,masa antremanı önemlidir ama doğru bilinçle ve doğru zaman aralıklarında yapın..

abseto bunu beğendi.
  12. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    bilek güreşçilerinin antremanları çok farklı olduğu için hangi bodybuilding ci olursa olsun rahat yenerler sadece powerliftingler biraz zorlayabilir onları
    ben bazen bu antremanları izliyorum çünkü bodybuilding sistemi içerisinde bu antremanlar yer almıyor sadece wrist curl denen bir iki hareket var bu harekette ancak hiç spor yapmayan kişilere karşı bir üstünlük sağlayabilir veya normal bodybuilding antremanlarında artan ağırlıklara karşı bileğin güçlenmesine yardımcı olur
    bilek güreşçilerinin yaptığı antremanlar çok farklıdır örnek bir hareket vereyim isterseniz deneyin ne derece bileği zorladığını görürsünüz

13. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    aynen hareketler biraz daha bilek güreşinin simüle edilmiş hali gibi :D vee wrist curl felan bilek geliştirmek için çok faydalı hareketler :D yani bunlarla spor yapan kişilerede üstünlük sağlanır ama tekniği bilmek lazım :D yani en azından hook-top rool tekniklerini biliyosa bile karşıdakinin elini istediği gibi yönetebilir :D ama tabi bileği bükmeden (mahalle ortamında olan bilek bükmeden yapılan adı bilek güreşi olup bileği kullanmadan önkolların kapıştığı mücadele :D ) yapılırsa bir faydası olmaz.
    ve bu videodaki hareket çok faydalı :D bizzat kendim su şişesiyle yapmıştım :D hala arada kullanıyorum :D

zzzxxz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş