Bilek Güreşi ve Millilik

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve ReisBarud tarafından 23 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    2.leri bilmiyorumda.
    Bu sene ağır siklette Arif Ertem Avrupa Şampiyonu oldu.Sağ sol iki koldaydı galiba.Veya bir kolda 2.lik almıştı tam hatırlamıyorum ama bir kolda 1.lik onda kesin onu görmüştüm.
    Oğuzhan Koçak var 22 yaşında 80kg sikletinde oda Avrupa Şampiyonu oldu. Diğer derece yapanları görmemiştim.Bu iki kişi Türkiye'de ki en güçlü bileklere sahip kişiler.Top Roll - Hook bende bu iki tekniği biliyorum , Hookum iyi değil pek ama Top Roll benim tekniğim , ama ikisindede gelişmeye açlışıyorum.Rotasyon gücü en büyük çalıştığım unsurlardan parmak çalışamıyorum , parmakta top rollda en avantaj sağlayan durumlardan biri , çekiş gücüde öyle...

Kayra91 ve abseto bunu beğendi.
  2. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Aynen öyle. Benim en büyük eksikliğim rotasyon. Kendi evimde 50 lbs eden bir dambıl var, daha onunla bile wrist curl yaparken zorlanıyorum mesela. (15 tekrardan sonrası gelmiyor) O hareketi ne biçim kilolarla yapan insanlar var. Atıyorum günün birinde tek tekrar 80 kg dambıl cheat curl yapabilsem bile rotasyon sağlam olmadıktan sonra şansım fazla olmayabilir. Rotasyona da yeni yeni çalışmaya başladım. Hook insanı acayip yoran bir hareket ve her maçında kullanmak riskli. Top Roll üzerinde çalışmam gerekiyor yani. Bakalım, siklet düşürmem şart. Dediğim gibi, hedeflerimden birisi ülkede bir kere bile olsa derece almak ve bunu gerçekleştirmeden göçmeye niyetim yok. Arif Ertem'i de biliyorum tabii ama reelde tanışmadım maalesef. Genelde ağır siklet takip ettiğim için Oğuzhan kardeşimizi yeni duymuş olabilirim.

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Top Rollun temeli bence bu hareket.
    [​IMG] [​IMG]
    1:35 Devon Larrat oturarak yapıyor.Elden bağlama şekilleri değişsede döndürme hareketi oluyor tam olarak rotasyon.

Bu adamda benim idolüm , Top Rollde çok iyi.Buda görebileceğin bütün top roll çalışma egzersizlerini yapıyor denilebilir belki bunun dışında istisnai hareketler vardır ama bu alttaki videoda top rollu güçlendiren %80 hareketler var.

4. ReisBarud

ReisBarud Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kilis
    Özel bilgiler çıkmaya devam ediyor egoist salon hocalarının vermeyeceği şeyler bunlar

5. Kayra91

Kayra91 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler arkadaşlar, videolara biraz bakındım, sonuncusu uzun olduğundan ona da uygun bir vaktimde bakacağım. Gerçekten de özel bilgiler bunlar. :)

6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Bende ileride milli olmak istiyorum :) tek umudum yaşımın geç olmaması olsada şimdilik sadece hayal :D
    ve eğer istanbula yolunuz düşerse bir maç yapmadan bırakmam :D :D
    Bide Taras ivakine baktım da cidden tekniği güzel :)

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bilek güreşinde yaş bir sorun değil.John Brenzk ve Engin Terzi bu hususta en büyük örnekler , Engin Terzi şuan 42 yaşında ama 2015de 70 kg sikletinde Dünya şampiyonu oldu.(41 yaşında yani)

8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Kısmen olsa da engin terzi 16-17 yaşında John brzenk ise 12 (belki daha küçükkende olabilir :D ) yaşından beri yapıyormuş. Yanı bir anda olmadılar :D
    Yinede en önemlisi genetik sonra azim ve bilgi :) sonrasında yaş :)

berkay7743 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş