Bicepslerim diger bolgelerime gore az gelisiyor onun icin ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tyly12 tarafından 17 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meraba arkadaslar 1 yildr vg yapiyorum kollarim diger bolgelerime asiri yavas gelisiyor bunun icin haftada 3 kere fln biceps ve tricepsi mi calistirmak istiyorum sirt antremanim yerine sizce mantikli olur mu

2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    olmaz tabi ki. bu iki kas ta küçük kaslar oldukları için bu kadar çok çalışmaya ihtiyaç duymazlar. kaldı ki bu kaslar zaten daha büyük kas gruplarıyla çalışmakta. sırt yaparken bicepsin, göğüs yaparken tricepsin zaten çalışır. ille de fazla çalışmak istiyorsan sırt gününde 3-4 set preacher curl, göğüs gününde de yine 3-4 set rope pushdown gibi hareketler iş görür ama bunun dışında aşırı çalışma bu kasları fazla yıpratacağından daha çok gerilemeye yol açar. iki kas grubunuda haftada 2şer kez çalıştırmak yeterli olacaktır. önemli olan senin bu kasları çalıştığın günkü performansın. kaslarda gerekli gerilimi sağlayıp yoğun bir şekilde çalışırsan farkı sen de göreceksin;)

tyly12 bunu beğendi.
  3. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Evet ama sirtim baya genisledi annem falan soyluo bu kadar yeter kollara agirlik ver biraz diyo bende ondan sordum sirt icin bir barfix ceksem bile yeter benim icin

4. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Tamam sırtın genişlemiştir ama R10 un dediği gibi biceps zaten küçük bir kas grubu. Çok fazla

antremana ihtiyaç duymazlar. Şimdi neden olabilir araştırıralım.

Kaç ayda bir program değiştiriyorsun. ?

5. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    2 ay diyim ben su an barbell curl hammer curl ve tek kol dumbell preacher yapiyorum 3 setten hepsi

6. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    barbell curl hammer curl fıstık gibi olmuş bide bunların finalini conscentration curl ile yapsan daha sağlıklı olur gibi geliyor. preacher curl ve barbell curl aynı anda pek olmaz gibi. tricepslerin için de ne yaptığını da yazsan fena olmaz aslında yardımcı olabiliriz belki

7. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    biceps için bunu uygulayabilirsin.hafatda 2 gün biceps çalışırsan yeterli olur
    1 gün göğüs- biceps diğer gün biceps triceps yap ama iki antreman arası 3 gün olsun.daha fazla biceps çalışman zaten küçük ve çoğu harekette çalışan bicepsi çökertir.

tricepsede ağırlık vermen gerekir.8 tekrar 3 hareketten oluşacak şekilde istasyonda dips yada push down-lying triceps-dambılla yatarak push down yapabilirsin.
    bicepsi büyütmenin bir yoluda kilo almak yoksa ne yaaprsan yap gelişme yavaş olur.bacaklarada önem vermen gerekir çalışmıyorsan mutlaka çalışmalısın.

8. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Triceps icin lying triceps extension tek dumbell enseye rope pushdown yapiorum.3 setten o zmn gogus-biceps omuz-triceps sirt-bacak ve biceps-triceps giriyim en iyisi o gibi gozukuo ben suan yag yakma donemindeydim yag yakma doneminde kollari buyutmek imkansiz dimi?

Hafif vucudum yagli sence yag yakimina devam ediyimmi spudd

9. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    dediğin programı haftada 4 gün gidersem uyguluyorum.çok verimli oluyor benim için ama 3 gün olursa biceps tek güne inyor mecburen.rope push down biraz daha izoloe bir hareket onun yerine tricepsin geneline vuracak bir hareket seçersen daha iyi olur.

yağ yakma döneminde büyümek nye imkansız olsun ki.günlük karbo,yağ ve protein alımını iyi ayarlarsan gayet büyürsün.günlük protein alımını arttırırsan ve protein tozlarına dikakt edersen sorun olmaz.protein tozları yağlanmayı arttırabiliyor.

yazın vücut yağ yakar genellikle bunun nedeni hem ebslenme şeklimiz değişir,gıdalardanda daha az yağ alırız;etler fln daha az yağlıdır ,hemde ısınmak için vücudun kendini korumasına gerek yoktur.bu sebeple nispeten sıcak olan şu yaz günleri geçsin eylülün ortalarını görelim ondan sonra büyümeyi tam olarak hedefle

10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    yalnız şimdi farkettiğim bir şey var sormasam olmaz. göğüsleri çok gelişmiş biri olup bu başlığı açsaydın bicepslerinin geri kalması normal olabilirdi ama senin hem sırtın iyi hem bicepsin kötü o nasıl oluyor :D

11. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Haftada 4 gun gidiyorum o programi yapicam hftada biceps ve tricepsi hftada 2 kere giricem
    Spudd benim gogslerim omuzum da iyi ama kollar neden iyi olmadi bilmiyorum

12. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    tyly12 hem yağ yakıyım diyorsun hem ölçü.bu noktada biraz feragat lazım.biceps için kilo almayı yağlanmayı göze almalısın sonra diet kardiyo ile birlikte şekillenirsin.bnim en çabuk omuzlarım gelişti.1 yıl sonunda programı değiştirerek göğüste hacim elde edebildim doğru düzgün.sırtım hep iyi oldu,istediğim genişilk ve douluk var diyebili.tamam eksik noktalarım var ama sırtım hep iyi oldu.ama bicepsler hiç istediğim gibi olmadı.42 yi gördüm en son ama parçalı değildi.bunda antreman eksikliğide var.haftada 2 biceps benim için iyi oluyordu.sen dene birde bakalım.biceps genetik oalrak iyi olmayabilir bazıalrında bide.bunuda kabul etmek gerek :)

13. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    dostum herkesin bi tarafı zor gelişiyor benimde sırtım iyi gelişti ama yaşıtlarımın hiç çalışmadıkları halde omuzları ve göğüsleri benimkinden çok iyiydi ben göğüs ve omuz için çok uğraştım hala da uğraşıyorum biraz yapıylada alakalı ama senşn programında bi terslik olabilir , arkadaşlar açıklamışlar onlara dinle , başarılar

14. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Spudd haklisin kista geliyo artik hacimlenmek lazim sneye mayista fln yag yakimina baslamak lazim creatine protein tozu ve bcaa kullnmak istiuorum sence faydasi olur mu baya

15. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    bcaa hiç kullanmadım protein tozlarında yeterli miktarda olduğunu düşünüyorum ama diğer ürünleri kullandım.eğer düzenli alır iyide beslenirsen ölçü neden artmasın.ama sadece antreman yaptığın günler toz alır o gün iyi beslenirsen boşa kürek çekersin.antremandan sonraki saatler ile ertesi gün yenilenme için çok önemli.
    birde ölçüde sıkıntı yaşıyorsun ama biceps ölçüsü ne durumda 40 tan önce yaşanan sorunla 45 ten sonra yaşanan sorun çok farklı :)

16. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Evet haklisin yenilenme cok onemli bu sne univ baslicam protein tozu ve kreatin yararli olur diye dusunuyorum benim 35 kol ama 40 yapmak istiyorum amacim irilestikten sonra yag yakip sıki ve sert bi vcuda sahip olmak su anda zaten vucudum iyi sayilir

Sayfayı Paylaş