Biceps için Hacim Programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve komprador tarafından 4 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. komprador

komprador Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çoğu kişinin en fazla büyümesini istedigi ve en kolay gosterebildigi kasları olan bicepsin daha fazla hacimli olması tşirt giydigi zaman dikkat çekmek istediği aşikar fakat forumda tabiri caizse işte kral antrenman yada herkesin hacim yapmak için tek geçtigi bir biceps programı bulamadım.10 - 15 yıldır bu sporla ugraşan tecrubeli arkadaşlar birleşip tek bir programda anlaşılamıyormu yoksa hastaya gore reçete yazmak en uygunumu.Yada 30 yıllık arnold gelenegi 5 set 8 tekrar derde dermanmı?(çogunlugun 70 85 kilo oldugunu ve kollarının ''hacim'' )için çalıştırıdıgını düşünürsek yazılabilecek en yararlı program umarım uzun sure biceps geliştirme hakkındaki benim gibi soruları olanları sevindirir,verilen emek,çaba,zaman boşa gitmez...
    Ben 8 aydır bu sporu yapyrm biceps antrenmanım bu işe yarıyo kollarım 29 cmden 31 a fırladı sene yap:D:Ddan ziyade al kardeşim program budur düzgün yaparsan emeginin karşılıgını alırsın diyecek tecrube sahipleri!

2. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    bende yeni basladım ama gördüm ki :D

biceps kücük bi kas grubu 1 2 yıl calısmayla 5 8 cm arası yumurta tarzı bi kas stili oluştursan bile onu tshirtten filan böle gömlekten net belirgin hale getirebilmen için orantılı güzel bi triceps in olmalı
    .tüm bunları yapsan bile kas kitleni görünür hale getirmen için yağ oranını düşürmen gerek :) yoksa olanıda göremezsin :)
    oda bicepsin alt kısmı orasıda cizgili bi şekilde gelişmeli.
    buda düzenli calısma beslenmeyle oluyor 2 bölge icin 3 set 3 4 hareket yaparsan gelisim kaydedersin diye düşünüyorum.

Son düzenleme: 4 Aralık 2009
  3. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    bir kac aydır biceps te hacim alamıyorum degistircem programımı ama hangi program olmalı karar veremiyorum

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    aslında tek bir program yok.her hacim programıda her sporcuda aynı paralelde etki gösterir diye bir kanıda yok.bu yuzden ortak karar çıkmıyor.hacimde asıl olan programdan önce beslenme ve dinlenmedir.3-4cm gelişmeyi bu söylediklerime ağırlık vererek en fazla 2 ayda kazanabilirsiniz.bu sizin birazda bu spordaki hedefleriniz doğrultusunda gözden çıkarabileceğiniz maddiyat ile alakalı.yeni başla veya başlama yapılan en buyuk hata antrenman süresinin uzun tutulması ve fazla hareket girilmesidir.öncelikle bunlar tammı değilmi kontrol edin.ardından adaptasyonu atlamış sporcular için 5*6 denemenizi öneririm.ayrıca kış bitmeden gireceğiniz piramit sistemlerlede hem kuvvet hemde hacim yönünden tatmin olabilirsiniz.forumdaki beslenme başlıklarını mutlaka hatim edin.işin özü orada.yoksa beslenin dediğimde ''ABİ GÜNDE 5 YUMURTA YİYORUM''diyerek beslendiğinizi sanmayın.

pastnova bunu beğendi.
  5. komprador

komprador Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım 5x6 en iyisi gozukuyo forumda okuduklarıma ve araştırdıklarıma gore peki biceps triceps gibi kucuk kas grupları içn bir antrenmanda toplam kaç hareket ve hangi hareketleri onerirsiniz.

6. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    demir00 bunu beğendi.
  7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Spor salonlarinda görüp görebileceğiniz en büyük hatalardan biri, biceps ile ilgili çalişmalardir.

İnsanlar defalarca tekrar yaparlar. Cunku biceps kası kücük bir kas olmasina rağmen en öne cıkan kaslardan birisidir.

işte bu sebeple yeni baslayandan tutun, ileri seviyesine kadar bir cok iştahı yüksek sporcu hata yapiyor.

Özellikle gözlemlerim sonucu biceps kası bir çok sporcu için bir çok kas grubundan cok daha önce geliyor.

Ancak bir makalede okuduklarım neticesinde çok çalışmanın bicepsi olumsuz yönde etkileyeceğini öğrendim.

Bende buradaki arkadaslarimiza biceps ve diğer kas gruplarinda mukemmel gelişmeyi istiyorsanız bu kası gerçekten yoracak ama kısa hareketler ve uzun dinlenme vermeniz gerektiini söyleyeblirim.

Sırf Biceps gelişecekse bile, bu bacak çalişmalari sayesinde oluyor.

Bir çok sporcunun ortak sorunuda bacağa ve birlesik hareketlere yeterli özeni göstermemeleri.

Özellikle kombine hareketler oldukça gerekmekte.

Bir biceps antremanı haftada bir gun yapilsa kafi zaten.

O yuzden gelişmiş bir biceps isteniyorsa gerçekten sabırlı olmak ve bütün vücudu geliştiren kombine hareketleri aksatmamak gerekiyor.

deathlifter ve demir00 bunu beğendi.
  8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    biceps ve triceps kaslarında ben sezona göre hareket sayısını belirlerim fakat ileri seviye değilseniz 2 hareket fazlası ile işinizi görür.temel hareketleri seçerseniz hacim yönünden doyurucu olabilir fakat biceps veya triceps kaslarında ben bu açıdan değilde o kasın hangi bölgelerinde eksiklik varsa o yönlere ağırlık vermeyi daha uygun buluyorum.mesela triceps grubunda en çok rastladığım esksiklik sporcularda orta uzun ve dış triceps eksiklikleri.biri hacim yönünden etkilerdekn diğerinin eksikliği ise asimetrik bir görüntü sergiler.

9. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    biceps için

preacher
    barbell curl
    concentration curl

triceps için

close grip bench press
    dips
    triceps pull down

hepsini 2 setten 6-10 tekrar arası ( o anki durumuma bağlı ) olarak uyguluyorum

Bu konuda hatam yoktur umarım

10. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    Hacim İçin Gerçekten Banada Güzel Bir Biceps Programı Lazım Ama İşte Anlamıyorum Ama Ayakta Barbell Curl 10 + 10 = 20kg Zorluyor 6-7 Aydır Yapıyorum Sporu Ve Biceps Haleketlerini Bel'den Destek ALdıgım Söyleniyor ... Güzel Bir Biceps Programı Olan Varsa Öm Atsın Yada Buraya Yazsın Tartışalım Programı Bu Arada Biceps Büyütmek İçin Her Ay Biceps Hareketlerinin Değiştirlimesi Gerektigini Okumuştum Bir Yerde .. Bulursam Eklerim Buraya Yazıyı ..

11. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    herkez aynı daha 3 4 aylık sporcu bakıyorsun 3 bıceps hareketının 2 sı ızloe sonra neden gelişmiyor diyorlar. zamanında 3 barbel curl yapdığımı biliyorum.buda fazla ama bakıyorsun millet ne kadar farklı hareket o kadar iyi gelişim sanıyor. birde izole hareketlerininpump etkisi iyi olduğundan birde yüksek tekrarla pompalıyorlar kas idmanda şişince gelişiyor sanıyorlar. 1 seneye kadar tek izole hareketini geçmeyin derim.

deathlifter bunu beğendi.
  12. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bir de sitedeki makalede bicepse asıl hacim kazandıran sırt hareketleridir yazıyordu, o yüzden önce sırt sonra biceps çalışıyorum tek günde 2 haftadır farkını hemen gördüm

13. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Evet çok doğru insanlar izole hareketlere gereğinden çok önem veriyorlar halbuki asıl gelişim sapğlayan barbell curl gibi compund hareketler. Diğerleri rötuş için.

14. hasan9697

hasan9697 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Benim uyguladığım kol için hacim programı şu:
    a)barbell curl a)barbell curl a)dumbel ayakta önkol
    b)makinada arka kol b)eğik sehpa ön kol b)press

a)alna press
    b)makinada arka kol

***terimlerin isimlerini tam bilmediğim için yazamadım:)

15. boot_sector

boot_sector Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Bir seneye kadar tek izole hareketini geçmeyin derken?
    Çalışmanızın ilk bir senesinde hiç izole hareketi atlamayın mı? Yoksa tam tersi ilk 1 sene boyunca hiçbir izolasyon hareketi yapmayın mı demek? :)

16. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Tricepse yüklen bicepste bilinen bir kaç hareket var onları yap büyümeyi yakalarsın benim 4.ayım vücüdumda en belirgin kolum triceps sayesinde

17. wurtz

wurtz Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bergama
    Vücut geliştirmede tek bir kasa yüklenmek olumlu bir hareket değildir. Belli bir süre sonunda bariz farklar ortaya çıkar. Dolayısıyla kötü bir görüntü meydana gelir.

Bu sebeple her kasa faklı oranlarda olsa da belirli çalışma zamanı ayırmak gerek...

18. Verdena

Verdena Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler Kol büyümesi isteyenler sadece biceps agırlıklı calısmamalı kolun 1\3 biceps 2\3 tricepstir ama biceps büyütmek isterseniz şunu tavsiye ederim

Düz Barberber Curl 4x21 ( 21 çalışma biçimini bilmeyenler internetten kısa videolar izleyebilir)
    Hummer Curl 3x10
    Preacer Curll 3x12-10-8
    Cons. yada incline dam. curl 3x12

işinizi görcektir ve kasları geliştirrken aynı bölgeyi ard arda girmektense mesela barber curll ardına preacer curl yerine ana hareket ardından izolasyon girebilirsin.

19. Gabortan

Gabortan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ağustos 2014 ---
    Öncelikle sunu söyleyeyim 8aydir vg yapan biri artik parcasal calismali yani biceps istiyorsan brachial ve brachiorlidias a da onem vermelisin bence piramit sistemine göre calis 6-8-10-12 sana mükemmel bir örnek barbell curl hammer curl reverse curl peacher curl
    35 yildir vg yapiyorum piramit e hore 6-8-10-12 barbell curl özellikle barbell curl dambildan daha faydalı hammer curl reverse curl peacher curl toplam 12 set asla kanatla çalışmayın

Son düzenleme: 3 Ağustos 2014
  20. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Yorumların hepsine göz atmadım, fakat şahsi tavsiyem: eller size dönük olacak şekilde, dar tutuş barfiks tavsiye edebilirim. Ağırlıklı olmak koşuluyla. Ayak arasına dambıl koyabilir veya ağırlık kemeriniz varsa plaka takarak yapabilirsiniz. Gerek kasları(sırt ve biceps) şaşırtmak gerekse hacim almak konusunda faydalı olacağını düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş