Biceps Antremanım(barbell preacher curl hareketi)ve sorunlar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 30 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Biceps antremanım:
    barbell curl 4x10-10-8-8 (30kg-35kg)
    dumbell altarnate curl 4 * 10 (10kg)
    barbell preacher curl süper set 4 * 10 (10kg)
    dumbell hammer curl süper set 4 * 10 (20kg)

Antremanım böyle bir hafta barbell curl 10-10-8-8 çalışıyorum bir hafta 10-8-6-4.
    Sizce cumaları sadece biceps + karın giriyorum biceps programım bu yanlız süperset olayına yeni yeni başladığım için barbell preacher curl yapıyorum 10 tekrar sonra dinlenmeden dumbell hammer curl yapıyorum sonra 45 saniye dinlenme bunu 4 kez yapıyorum.Süperset mantığı doğru mu?
    Ayrıca barbell preacher curl hareketini evde Dumbbell Preacher Curls mantığıyla uyguluyorum yani buna benzer bir sandalye alıp Barbell Preacher Curls yapıyorum ?Sizce bu problem oluşturur mu?Hareketin yapılışını bozuyorsa farklı bir hareket oraya koymam gerekicek fikirlerinizi bekliyorum.

Birde kafamda bir soru işareti daha var ilerleyen günlerde kol antremanında aynı bu programda Barbell Curl hareketi için Serdar Aktolga şöyle uygulamayı önermiş yazısını alıntı yapıp buraya yazıcam tam mantığı çözemedim sizin fikrinizi merak ettiğim için uygulanabilir mi mantık içeriyor diye yazıyorum.
    ''Barbell Curl özel 4*21
    Şimdi programa geçelim ilk hareketimiz barbell curl 4 set ve 21 tekniğini kullanıyoruz ilk hareketimizde zik zak bar yada düz bar kullanabilirsiniz bu sıstemde ilk 7 tekrarı barbell ı göğüs hizamıza kadar indirdiğimiz yukarda yarım tekrarlarla başlıyoruz hemen ardından ikinci 7 tekrarı alttta yani bacaklarımızdan karın hizamıza kadar olan bölümde yarım tekrar kullanıp son 7 ye geçiyoruz son 7 tekrar nizamı tam tekrarlardan oluşuyor ve seti tamamlıyoruz 21 tekniğinde tüm benliğinizi egsersize vermelisiniz yoksa seti tamamlayamaya bilirsiniz arkadaşlar ... ''demiş Serdar Aktolga...Burda amaç ne? hacim için uygun mu? 4x21 fazla değil mi? ama yaparken farklı yerlere 7 şer kez vurduruyor gibi geldi?

Son düzenleme: 30 Kasım 2012

Sayfayı Paylaş