biceps çalışırken forearm ve göğüs çalışırken ön omuz ağrısı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve diamicron tarafından 6 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. diamicron

diamicron Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    başlıktada belirttiğim gibi biceps çalışırken (dumbbell curl ve z bar curl) ön kolumun arka kısmında ağrı oluyor.
    ayrıca göğüs çalışırkende (dumbbell bench press ve onun kadar olmasada dumbbell fly) omuzlarımın ön taraflarında ağrı oluyor.1 sene kadar önce salonda çalışırken normal bench press yaparken bu sıkıntıyı yaşamıyordum yada hissetmiyordum fakat şimdi evde çalıştığım için mecbur dambılla yapıyorum böyle bi ağrı çekiyorum.bu ağrı yüzünden kiloyu göğüs kaslarımı zorlayacak kadar arttıramıyorum 15kg ile çalışıyorum en fazla.
    benim sorum bu ağrıların sebebi ağrıyan kasların güçsüzlüklerinden mi kaynaklı? önkolumdaki ağrı pek sorun olmuyor fakat ön omuzumdaki ağrı kiloyu arttırmama engel oluyor kaldıramıyorum daha fazla.ve eğer sebebi o kasların zayıflığından kaynaklı ise ön omuz için hangi hareketleri yapabilirim.ya da haftada 1 gün çalışıyorum omuzu off günlerinden birine omuz antrenmanı mı eklemeliyim ?
    bir de konuyla alakası yok fakat sırtımıda güçsüz buluyorum.sırt antrenmanını haftada 2ye çıkarsam gelişimim artar mı yoksa dinlenmesini engelleyip gelişimi yavaşlatır mıyım tabi bu omuz antrenmanını haftaya 2ye çıkarmaylada ilgili.
    biraz uzun oldu ama derdimi anca böyle anlatabildim.şimdiden teşekkürler.

2. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    yaşınızı kilonuzu spor geçmişinizi ve kaldırdığınız ağırlık ile set sayısını yazsanız bişeyler çok daha net olur. 87 kiloyum 50 kilo ile bench yaparken yada 40 kilo ile owerhead pres yaparken olağan kas ağrılarım oluyordu ve 2 günde de geçiyordu. ancak aradan 9-10 ay geçipde 65 -70 kilo ile owerheadpres ve 90-95 kilo ile bench yapmaya başlayınca aynı set ve tekrar sayıları ile işler değişmeye başladı.100 kilo altında iken omuzunuzu biraz yana açmanız dengesiz durmanız sakatlık çıkartabilyor. bir diğer sebep kasınız büyümüş olabiliyor ama eklem bağları, tendonlar kapsüller aynı oranda gelişmiyorlar ve bu zaten mümkün değil. yani zincirin en zayıf halkası sorun çıkartıyor(daha güzel bir tanım bulunamaz heralde telif hakkını almalıyım bu lafın). o bahsettiğin sancıları 10 aydır çekiyorum hala var. ama artık hareketleri formuna uygun ve daha az zarar verecek şekilde yapmaya da başlamanız gerekiyor.

diamicron bunu beğendi.
  3. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    aynı sıkıntı ya aynı biceps de forearm göğüste omuzum ağrıyor daha ağır girebilicekken giremiyorum

diamicron bunu beğendi.
  4. diamicron

diamicron Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yaşım 15 boyum 178 kilomda 62.çok bi spor geçmişim yok 3 sene önce 1 yıl yüzmeye gittim.1.5 sene öncede 7-8 ay kadar spor salonuna gittim ama pek gelişim sağlayamadım beslenmeme dikkat etmiyordum ve kendimi çok fazla zorlamıyordum.ayrıca daha kas kütlesi kazanmam gerekirken zaten ince olmama rağmen hocam izolasyon egzersizleri doldurmuştu programımı.neyse 2 haftadır evde çalışmaya başladım 50kg dambıl seti bide z bar var.
    dumbbell bench pressi 16kg ile yapıyorum.tahminimce 20kg bile zorlamaz fakat dediğim gibi ön omuz yüzünden arttıramıyorum.bu arada sadece çalışırken ağrı oluyor yani antrenman bittikten sonra veya ertesi günü falan ağrı yok.
    dumbbell fly 12kg ile yapıyorum.omuzda yine ağrı oluyor fakat göğüs kaslarımında zorlandığını hissediyorum yani ağrı olmasada daha fazla ağırlık takacağımı sanmıyorum
    biceps için
    dumbbell curl 12kg ile yapıyorum ön kolumda sızı oluyor baya ama dayanıyorum ağrısına.
    z bar curl yanlara 7.5 7.5 takıyorum barın ağırlığı kaç kg bilmiyorum ama tahminimce 5kgdir yani bunuda 20kg ile yapıyorum.
    durum böyle abi.eğer olayın daha netleşmesi için bi katkısı olacaksa fotoğrafını atabilirim vücudumun.

alpaslanözden bunu beğendi.
  5. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    15 yaşındasınız sakatlıklarınız çok hızlı iyileşir. ancak şöyle bikaç ay bir salona gidip en azından bu sporun temellerini öğreninceye kadar bir hoca desteği alsanız iyi olur diye düşünüyorum. buna imkanınız yoksa bile bence squat, deadlift, bechpres, owerhead pres, dumbellcurl ve row ekzersizleri size 2-3 sene yeter ve temel kas kütlesi ve gelişim için bu hareketleri yapıp güçlenip büyüyün. ben triceps extansiyonun benchpres kadar size faydalı olacağına inanmıyorum. iyi sporlar.

6. diamicron

diamicron Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    abi dediklerin doğruda sorumun cevabı tam olarak bu değilki :D

7. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Omuz ağrısı için rotator cuff egzersizlerini antrenman öncesi ısınırken yapabilirsin. Ayrıca bench/dumbell press hareketlerinde, sehpada iki kürek kemiğini birbirine yaklaştır, göğsünü öne doğru at, hareket süresince omuzlarını hareket ettirme, ağırlıkları göğüs altı çizgine doğru indir ve yukarıda dirseklerini kilitleme.

8. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    ön kol kasını önemsemediğim zamanlarda biceps çalışırken ön kolun ağırdığını gördüm ve ön kola önem verdiğimde zamanla bu sorunu aştım vücut bir bütün her kası iyi çalıştırdığınız zaman bu sorunu aşarsınız

Sayfayı Paylaş