Bi yerden sonra aynı yerde kalmak, sabırsız olmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve wanKo tarafından 16 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. wanKo

wanKo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar yaşım 17 boyum 188 olmakla spora 64 kilo başladım 1.5 yıl spor günü olaraktandır spor yapıyorum. Bu süreçte yavaş mı gidiyorum çok mu acele ediyorum onu sizlere sormak istedim.

Güncel:
    Boy 188
    Kilo 80
    Yağ oranı:13.5
    Omuz : 121
    Bel: 80
    Kol: 37-38
    Bacak: 60
    Kalf:38

Haftada 6 gün spor yapıyorum
    Pzts 5 hareket gögüs, 3-4 ön ve arka kol
    Salı 5 hareket sırt, 3-4 hareket ön ve arka kol
    Çarşamba 5 hareket sırt, 3-4 kol (keyfime göre bacak olarak değiştirip 4 hareket bacak yapıyorum.)
    Perşembe tekrardan gögüs gününe dönüş
    Cuma tekrardan sırt gününe dönüş
    Cumartesi omuz günü

haftada bir bölgeyi iki defa çalışıyorum

Spora karantinada gidemedim ve 7 kilo verdim 2 ay oldu eski halime toparlamayı başardım.
    Ama kendime iri gelmiyorum ve büyüklerimden zayıfsın gibisinden şeyler duyuyorum bende öyle olduğumu düşünüyorum hedefim en az 90 kilo olmak ve günlük 3900 kalori alıyorum 500 küsür karhonhidrat, 130-140 protein, 90-100 gr yağ alıyorum. Fazlasıyla yiyorum ama sanki şuanki geldiğim konumda kalmış gibi hissediyorum. Kaldırabileceğim en ağır ağırlığı kaldırıyorum. Pumpımı da alıyorum fakat gelişmeyi sanki kesmişim gibi bişi var. Hep hayalim 90 kilo olmaktı korktuğum şey ulaşamamak. Hedefimdeki ölcüler:

Omuz 130-135
    Kol 42-43
    Bacak 65-70
    Kalf 40-42
    Bel (yağ oranıma bağlı olaraktan tahminim yok)

Günlük su içimine de dikkat ediyorum min 3 maks 4 litre içiyorum. Çok mu sabırsızım
    bi an önce olmak istiyorum. Çevremde tanıdıklarım var adamlar 187 75 kilo başlayıp 1-1.5 senede 90 kiloya ulaştılar ve kalıpları çok iyiydi. Bende öyle olmak istiyorum.Onlar yağlandılar irileştiler fakat ben beslenmeye dikkat etsem de etmesem de yağlanmıyormuş gibiyim. Ünlülerden örnek verecek olursak: Çağatay Ulusoy iriliğinden istiyorum. Kalın bacak , geniş omuz istiyorum. Şuan da gainer aldım günlük 3800 yiyip +670 gainerdan alıcam. Günlük 4500 kalori hedefim.

Sayfayı Paylaş