bişey sorcam...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zulalce tarafından 15 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. zulalce

zulalce Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    merhabalar herkese. hatırlatayım 39 yaşında bayanım...
    foruma daha aylar önce de yazmıştım. kilo problemim vardı çok az yediğim ve günde 3-4 saat yürüyüş yaptığım halde kilo veremiyordum.
    son mesajımdan sonra epey yol katettim arkadaşlar. Araştırmalarım sonucunda interval koşuyu keşfettim :) ve saatlerimi alan yürüyüşün yerine günde 1 saat spor yaparak 6 ayda verdiğim kilonun 2 mislini 3 ayda verdim. nihayet istediğim kiloya geldim sayılır. toplamda 15 kg gitti. bu arada beslenmeme çok dikkat ettim. kardio öncesi,sonrası karbonhidrat alımı,protein alımı...vs. ama artık proteinden tiksindim. bir ara yumurta akı tozu aldım ama çok zor tükettim onu da. hala spora devam ediyorum çünkü 1 -2 kg kaldı ama en önemlisi kaslarımın zayıfladığını farkediyorum. sadece kardio ile yağ gidiyor ama bir noktadan sonra kaslar hasar görüyor.Sanırım ağırlık çalışmam lazım. Şimdi siz uzmanlardan :) yardım istiyorum. spor salonuna gidemem. evde kas kütlemi arttırmak için neler yapabilirim? koşu bandı ile 2 adet 2kg.lık dambıl dışında plates lastiği ve topu var. başka malzemem yok. bana bir program tavsiye edebilir misiniz rica etsem. bir de sanırım protein desteğine ihtiyacım var. yiyeceklerle alamıyorum artık. yani alsam da olsa olsa günlük ancak 50gr. ı buluyor. bu da az sanırım. değil mi? haftada 2 gün dinlenerek günde 1 saati bulan (ısınma dahil) interval cardio yapıyorum. hem sıkılaşmak hemde kaslarımı kuvvetlendirmek istiyorum. protein takviyesi ve program tavsiyesi rica ediyorum. çok uzattım teşekkür ediyor yardımlarınızı bekliyorum. :)

2. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    hanfendi öncelikle başarınızdan dolayı sizi kutlarım gerçekden güzel gidiyorsunuz.forumda evde yapabilceniz hareketler hakında uzmanlar tarafından açılmış konular hatta ayrı bir bölüm daha var araştırmanızı tavsiye ederim . ayrıca evde yapıcanız bir spor için besin takviyesi kullanmanız luzumsuz beslenmenizde biraz daha proteine yer vermeniz yeterli olacaktır bence

Aykut Can bunu beğendi.
  3. zulalce

zulalce Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    ama kaslarımın zarar görmesinden endişe ediyorum. bu kadar cardio zarar vermez mi? proteinli gıdaları, zorla ilaç niyetine alıyorum artık. gerçekten çok tiksinti geldi etten,yoğurttan. bi peynir var. o da nereye kadar... :(

4. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    zaten kas kütlesini artırmak ise amacınız şuanki yaptıgınız kardiyoyu azaltmalısınız hafif bi kardiyo eşliginde programinizi takip etmelisiniz beslenme konusuna gelince çok önemli bir yeri var bu bahsettiginiz ürünleri tüketmeden dünyanın en iyi besin takviyelerini kulansanız dahi nafile bence önce bu besinleri sevmeye çalışın güzel sporcu tarifleri var bi deneyin

5. zulalce

zulalce Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    peki bi araştırayım. teşekkürler.

6. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Sevdiğiniz protein kaynağı yokmu illa yumurta akı tozu icmenize sevmiyorsaniz yumurta yemenize gerek yok Kırmızı et olur tavuk olur yoğurt olur .

2 kilo dumbelların yeterli olcağını sanmıyorum biraz daha agır ağırlıklar tercih edip kendinizi zorlamnzda fayda var ki bu daha fazla kalori yaktirir ve agir agirlik antreman karidyodan daha etkilidir

7. zulalce

zulalce Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    yok işte zaten pek düşkün değildim. sıkıldım bütün proteinlerden. kilom 60 boyum 164. ne kadar protein almalıyım? yani yiyemediğim günler takviye olarak da olsa toz alamaz mıyım ? ve hangisinden alayım ?

8. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Toz alabilirsiniz tabi optimum whey benim önerimdir ben memnunum.

Kadın için kilo başına 1 gram protein diye biliyorum yalnışım olmasın

9. zulalce

zulalce Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    dambılların ağırlığını nasıl arttırabilirim :) dışı plastik olanlardan benimkiler. bir de dambılı hallederim ama hangi hareketleri yapacağımı bilmiyorum.

10. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Analayamadım "evde yapıcanız bir spor için besin takviyesi kullanmanız luzumsuz" neden ? ?

11. zulalce

zulalce Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    öyle mi ? benim derdim kadio yaptığım için kas kaybının önüne geçmek. bu aralar bel ağrısı çekiyorum. zaten kaslarım çok zayıftı, güçsüz biriyim. bir kilo ağırlığı taşıyamıyordum. şimdi bir de kardio yapınca korktum kaslarım iyice gidecek diye. proteini yiyeceklerden alamıyorum artık midem bulanıyor hepsinden. sadece peynir var yiyebileceğim. o da nereye kadar. tüm gün peynir mi yiyeyim ?

12. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Yeni dumbell alarak :)

Evde spor için forumun buyuklerinin acmıs oldugu güzel konulae var onlara bakmanızda yarar var

13. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Size yazmamış arkadaş üstte size yazana cevap vermiş

14. zulalce

zulalce Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    ayyy :) ne alemim...

Leopara bunu beğendi.
  15. pwii

pwii Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    90-100 gr protein alsan günlük yeter. Karbonhidratı da unutma. 200 gr da karbonhidrat alsan iyi makul. Kilonun 2.5 katı protein almalısın diyenlere falan bakma. Arnold, ilaçlı olduğu halde 170 gr protein aldığı söyleniyor, tabi görmedim bilmedim ama fazla protein aldım fazla gelişeceğim diye bir şey yok.

16. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Karşındaki erkek değil...

zulalce, Kontrol35, pwii ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    Kasların dışardan takviye almasını gerektirecek antrenmanlar evde çıkartılmaz bana göre vucut ilk basda dogal yolla alınan besinleri kullanacaktır alınan suplamentide atmak için ugrascakdır karı yok zararı var

18. zulalce

zulalce Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    peki teşekkür ederim ilginize.
    bu durumda takviye almamam gerekiyor anlıyorum da yeteri kadar protein alamayacağım için acaba ne yapmalıyım diyorum. daha vermem gereken kilo var çok başarılı bir şekilde yağlarımdan kurtuldum ve kardioya devam etmek istiyorum. fakat sorun da burada işte. zaten kötü olan kas kütlem zarar görmez mi? çünkü günde 50 -60 gr. protein ancak alabiliyorum. yiyebilsem sizlere danışmam zaten. yiyeceklerle alabildiğim maksimum miktar bu. evde yapılan kardiyo ve yapmak istediğim ağırlık çalışması için bu miktar yeterli olur mu?

Son düzenleme: 16 Aralık 2014
  19. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Sadece 200 gr et bile bu kadar protein içerir. Daha fazla yiyemediğinizden emin misiniz?

20. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    Madem et yogurt gibi ürünleri sevmiyorsunuz bitkisel proteinleere yönelin mercimek nohut cogu baklagiller bu konuda oldukça zengin basit şeker basit yaglar ve un mamulerinden uzak durun dogru antrenman ve kardiyolog ile hem fazla kilolarınızdan kurtulabilir hemde kas kitlenizi artırabilirsiniz saygılarımla

Sayfayı Paylaş