Beyler bakın durum çok ciddi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gurcelik tarafından 7 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yaşım 21
    183 boy
    52 kilo
    Ne yaptıysam kilo alamadım açıkcası iştahımı da açamadım, bu gece intihar etmek istiyorum, bu dostunuza yardımcı olabilecek biri var mı? Yoksa ben sevdiklerimle helalleşmeye başlayacağım.

2. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    o boya göre çok zayıfsın cidden öncelikle ne zamandır spor yapıyorsun veya spor yapıyormusun ?

3. umpalabas

umpalabas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle bir günde alman gereken kaloriyi bilmen lazım üstüne 700 kalori ekle 11 günde bir kilo alırsın

E2003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. umpalabas

umpalabas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Bende kilo alıyorum bulk tarzı soruların varsa sorabilirsin

5. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    700 kcal çok fazla gerekenden fazla yağlandırır en fazla 300 kcal eklemenizi öneririm

6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    helal olsun iyi yolculuklar

Dtutku ve Darkmoon53 bunu beğendi.
  7. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar beslenme ve spor adına her şeyi biliyorum diyebilirim, ego olarak düşünmeyin, basiretim bağlı herhalde benim,
    Ayrıca 700 kalori eklemek bence fazladan ziyade az, sen oturduğunda 100 kcal yakerken hardgainer 300-400 yakıyor, en azından bende öyle ama hepimiz yemek yerken eşitiz, benim bazal metabolizmam hızlı olsada daha hızlı acıkmıyorum senden o yüzden bana karbonhidrat bombası tabir edebileceğimiz bir şey lazım yada tokken bile yemekten zevk alınacak besinler

8. umpalabas

umpalabas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Ben 700 alıyorum fazladan ve yağlanma olmadı zaten ektomorfuz fazla sıkıntı olmuyor

9. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ oranım zaten yeterince düşük, vücut yağlanması için kütle indeksimin normal seviyede olması gerekmez mi hocam?

10. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    183 boy 53 kilo diyorsun şu anda ;
    kilonu korumak için gereken makro mikro değerler protein 91,52 Karbonhidrat 406,3 Yag 45,76 (2403kcal)
    clean bulking için gereken makro ve mikro değerler protein 91,52 Karbonhidrat 481,3 yağ 45,76 (2703kcal)
    dirty bulking için gereken makro ve mikro değerler protein 104 Karbonhidrat 531,3 yağ 45,76 (2903kcal)
    clean bulk bile yapsan yağlanma kaçınılmaz olucaktır çünkü alman gereken kaloriden yüksek aldığın için yaktığın kaloriden fazla bir kaloriye sahip olucaksın .

11. umpalabas

umpalabas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Protein 91 gram mı? 100-160 gram olması lazım ve karbonhidrat çok yüksek

12. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    kilo başına 3 gram protein sence fazla değilmi protein miktarı kilonun 1,5 2 katı kadar olması mantıklı değil mi?
    kilo alırken proteini 2 den hesaplayabiliriz yalnız diyet yaparken 3 ten hesaplamak mantıklı olabilir kas yıkımına karşı.

13. umpalabas

umpalabas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Ben spor yaptığını varsayarak söyledim Bulk sonuçta

14. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Hayat senin hayatin. Kimsenin senin kararlarina karismaya hakki yok. Ama sen bilirsin tabii bence intihar etme.

Ulasilabilir hedefler belirle kendine. Ayda 2 kilo hedeflesen bir yilda istedigin kiloya ulasirsin. Hayayinin geri kalan 50 yilinda da mutlu olursun.

Tabii bu bir yil disiplinli bir sekilde beslenmeni gerektirir. Onemli olan bu. Irade sahibi olmalisin.

Istiyorsan intihar da edebilirsin. Mumkun olan her seyi yaptiysan zaten geriye yapacak baska bir sey kalmamistir. Karar senin.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    #edit.

16. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    benimde bir arkadasim vardi bir deri bir kemik baslarda soylenilen seyleri (hocamiz tarafindan) tami tamina yer mis gibide kilo alirdi. Ben her gun her gun uyguladigini dusunmuyorum bu kilo alamiyorumcularin cunku suanda harfi harfine uyamiyor beslenme programina ve 55 kiloyum diye yakinip duruyor.

86.400 saniye.

17. yenilmezceko

yenilmezceko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Aynı benim gibisin kardeşim spora başlayalı 1.5 ay oldu kendimi bildim bileli zayıftım başlamadan önce detaylı kilo kas boy vs ölçtürdüm boy 1.83 kilo 51.7 idi .
    Salon hocamız günde 2500 kalori üzeri kesin almam gerektiğini söyledi 1.5 ayda 56-57 kilo arasına geldim hedefim aylık 3 kilo almak .
    Tavsiye olarak sana kahvaltıyı erken yapmanı söyleyebilirim çünkü geçe bırakırsan gün içinde geç acıkırsın ve 4 ana öğün yerine 3 öğün almış olursun . 8-9 gibi kahvaltını yapmış ol .
    Az çok neler Yemen gerektiğini biliyorsundur karbonhidrat ve protein kaynakları olarak . Makarna pirinç bulgur yulaf et süt yumurta tavuk başlıca besin kaynaklarımız . Ara öğünleri es geçmeden meyve ve kuruyemiş çok rahat kilo alırsın tabi sporu da aksatmadan .
    Ayrıca ben son ara öğün olarak 400 gr süt içerisinde 100 gr bebe bisküvisi ile yiyorum 100 gr bebe bisküvisinde 450 kalori var süt ile birlikte tek seferde 600 kalori üzerinde alınmış oluyor faydasını gördüm .
    Düşünce olarak bende hep senin gibi düşünüyordum kilo alamam yapamam diye fakat ilk ay 3 kilo aldığımı görünce demek ki oluyormuş dedim . Mümkün olduğunca kaliteli beslenerek istediğin kiloya emek vererek ulaşırsın inşallah .

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

18. musty13

musty13 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    bende 1.5 aydır spor yapıyorum 86 kiloydum şuan sporla 90 oldum kuru yemiş eksik etme et yumurta tavuk ton balığı kepekli makarna bulgur pirinç bunları sürekli yersen zorlayarak ye doydun ama bi lokma fazla ye miden büyüsün yoksa büyüyemezsin çok yedin diyelim bir sonraki ögünü 6 saat ara verme 1 saat sonra kuru yemiş meyve bişeyler hep atıştır saglıksız şeyyler yeme bunlarla kilo alırsın akşam geç saatte karbonhidrat yersen yağ olur ben yemiyorum ama sen bi düşün önce kilo aldıgını hissetki motive olasın mantıgı oturtunca yanlış olanları eler düzgün beslenmeye dönersin tabi ağır spor yap çok agır bas ama az tekrar bu çok etkiliyo

19. fruion

fruion Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    1.78 boy 64kilo olarak basladım bu spora. suan 7 ay civarı oldu 80 kiloyum. bende alamıyordum ama herşey irade ve sabırda bitiyor. ayıca insan kilo alamıyorum diye intahar edermi ya.varmı böyle saçma bişey.
    benim sana tavsiyem zayıf olmanın avantajını kullan başla spora doğru düzgün clean bulkla 1 yılda 70 kilolara dayanırsın.

Sayfayı Paylaş