Beyin için yemek ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve KMG tarafından 1 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. KMG

KMG Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar konuyu yanlış yere açmış olabilirim acemiyim ve sporda yeniyim ama spor geçmişim yok değil.bu sporun çalışmanın yanında beslenme ve dinlenmeyle yapıldığını biliyorum. forumdaki makaleleri yazıları okuyorum şuan antreman öncesi ne yemek gerekir sonrası ne sabah ne yenmesi gerekir falan biliyorum az çok.daha spora yeni başladım ama iyi beslenirim yani et süt yumurta balık sebzeler meyveler iyidir.sigara yok alkol çok nadir.beden olarak 185 oy 85 kilodayım.yağ oranım %17 ymiş ( yeni ölçtürdük ) yaşım 19.sormak istediğim şu mesela antremandan sonra yemek yiyorum kesinlikle özellikle tavuk ağırlıklı et ağırlıklı.sabah kahvaltım 3 yumurta peynir bal zeytin domates salatalık biber ot mot.meyve ara öğünlerde oldukça yiyorum (elma mesela) eve gelince bi muz yerim mesela.ancak okuduğum bölüm gereği beyin aktivitem çok oluyor yani sürekli ders çalışmak zorundayım bunun beslenmeyle ilişkisinde yardımcı olur musunuz mesela ders çalışırken çok acıkıyorum öğleye doğru çok acıkıyorum ( ağır bir histoloji dersinden sonra falan ) ve sürekli birşeyler yeme isteği oluyor.ne önerirsiniz ? teşekkürler şimdiden

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Soruyu biraz daha kısa tutsaydın keşke.

Bileşik karbonhidratlardan yemeye özen göster. Tam tahıllar, patates, yulaf ezmesi, pirinç.. Bunlar biraz daha uzun süre doygun hissetmeni sağlayacaktır.

Ders çalışırken kahve, siyah-yeşil çay alımı yapmanı önerebilirim.

body123456 ve rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş