Besyoyu kazanmak zor mu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sarp ziyagil tarafından 15 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. sarp ziyagil

sarp ziyagil Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ben ygsden 352 puan aldım diploma puanım 83 filan gelir oda 415 puan yapıyor ama sporla aram fazla yok bir tek bu sporu yapıyorum kazanma şansım nedir

2. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Gayet iyi bir başlangıç puanına sahipsin, özgeçmişin yok galiba? Yani derecelerin vs... Eğer yoksa özgeçmiş ve branş istemeyen üniversiteleri deneyebilirsin, puanın çok yüksek, gitmek istediğin üniversitenin yetenek sınavına eğer çalışabiliyorsan tek başına, çalışamazsan bir besyo hazırlık kursuna yazılarak çalışıp, besyo yu kazanabilirsin..

3. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Sporla alakan yoksa uğraşma derim ben

4. sarp ziyagil

sarp ziyagil Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Öz geçmişim yok evet sporla aram çokta iyi değil yani mülakatlara girenler zehir gibi ben sadece şansımı denemek istiyorum kazanma ihtimalim var mı gideceğim üniversite öz geçmiç istemiyor baktım
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Mayıs 2016 ---
    zor yani anladım

5. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Mesela ege üniversitesi 200mde 23.50 istiyo 25 sn üstüne puan bile yok,kosarim dersen dene,artik üniversiteler ciddi dereceler istiyo

6. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Rez aliyim seneye bakarım :D bende 350-400 alırım heralde :D seneye son 5-6 ay hazırlık kursuna gitmeyi düşünüyorum ama :D

7. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Oyle birşey düşünüyorsan şimdiden çalışmalara başla derim

abseto bunu beğendi.
  8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Seneye yatılı bir yurda gidebilirim. Bu yüzden ancak seneye 2. Dönemden sonra eve gelince 4-5 ay çalışabilirim :( şimdi çalışsamda 6-7 ay full oturunca masa başında kondisyon yine eskisi haline gelir :(

9. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Marmara besyo düşünüyor muşsun galiba, özgeçmişin var mı?

10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    hayır :D tabi ben beden öğretmenliği seççek olursam orda özgeçmiş istenmiyor :) Tabi şimdiden sınavlara felan gitcem bakcam hocalarla görüşüyorum ordan mezunlarla :D işime riske atmiyim :D

11. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Allah Allah, evet bende beden eğitimi öğretmenliği bölümünü istiyorumda, marmara tüm bölümler için (öğretmenlil, antrenörlük vs.) özgeçmiş istiyor diye biliyordum, dur bi araştırayım, eğer dediğin gibi ise harika olur var ya :)

abseto bunu beğendi.
  12. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    http://besyobilgi.blogspot.com.tr/2016/02/sporcu-ozgecmisi-istemeyen-besyolar.html burda da yazıyor sade antrenörlük ve spor y. bölümünde diye :D
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Mayıs 2016 ---
    https://sporbilimleri.marmara.edu.tr/notice/onemli-2015-ozel-yetenek-giris-sinavi-oygs/ bunuda buldum kendi sitesi yani kesin olarak istemiyor :D
    bide 1 asıl 1 temel 1 takım diye 3 tane mi spor dalı seççez ? ve takım sporlarını hiç sevmiyorum basket futbol voleybol hentbol hiçbirine ilgim yok ne yapsam :D

13. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Vaybe süper haber.. Ancak O dediğini bende tam olarak anlamadım, galiba o 3 tane koşul yazıyorya 3 ünüde yapmamız gerekiyor galiba, 1 tane kendi branşımız 1 tane temel branş 1 tane takım oyunu branşı, zaten yetenek sınavıda kendi branşımızdan, yani illa kick boks güreş futbol vs. gibi 1 tane kendi branşımızdan sınav olarak girebilicez o marmaraya..

14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    ama her branş varmı acaba :D yani muay thai olur mu :D veya calisthenics de bir spor :D :D barfiks şınav çekeriz :D onunu dışında diğer sporları hiç sevmiyom da temel branşda ya atletizm yada yüzme seçerim :) takımdada hangisi kolaysa :D basket olabilir veya hentbol :D
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Mayıs 2016 ---
    Sadece bunlar var herhalde :( lanet olasıcalar :D :D

upload_2016-5-16_21-15-52.png

15. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Evet o attığın fotoğrafa bende bakmıştım, en azından marmara'da sadece bu fotodaki branşlardan girebiliyosun, bir çok üniversite aynı bu attığın fotodaki branşlardan alıyor..

abseto bunu beğendi.
  16. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    :( o zaman mecbur şimdiden çalışmaya başlıyacağım. temel olarak Atletizm veya yüzme seçmeyi düşünüyorum. takım olarak hentbol veya basket iyi gibi :) birde güreşde olabilir :D güreşi pek bilmesemde yapmayı severim :D tekniklerini öğrendimmi olur biter :D ve sınavlar zor mu acaba ? yani basketbol hentbol nasıldır maç felan mı var yoksa sadece atış mı yapıyoruz ? ve atış yaparken isabet etmesimi yoksa doğru atılması mı önemlidir ? :D
    diğer bir sorumda yüzme ve atletizm gibi sporlarda süreler nelerdir ? yani alt sınır felan yazan biryer var mı :) bilenler varsa söylerse sevinirim :)

17. M.Ege

M.Ege Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Puanın çok iyi 3-4 ay hazırlık kursuna yazılsan havada kaparlar seni ortalama bir parkur süresiyle.

18. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Tam emin değilim ama yüzde 66 parkur, yüzde 22 Ygs, yüzde 12 de diploma notu diye biliyorum. Bunları ortalıyorlar işte. Senin ygs süper zaten. İstenbul üniversitesine gireceksen en az 3 sene lisanssız çok zor girersin demişlerdi bana, marmara zaten bildiğim kadarıyla 3 sene lisans istiyor. Üniversitelerin mülakatları farklıdır ama çoğu atletiklik üzerine dayalı bu da saçma bişey de neyse. Haliç de mesela shuttle run ve sprint var keza İstanbul Üniversitesi de aynı. İyi koşuyorsan giriyorsun işte sporla alakan ollmasına da çok gerek yok. Nefesin iyiyse bacakların çok güçsüz değilse iyi koşan adamlar çok rahat giriyor. İstanbul için konuşuyorum, özel üniversitelerde de koordinasyon parkurları var genelde gerçi değişiyor. Takla, basket ve futbol topuyla slalom vs. parkurlar oluyor. Oradaki derecene bakıyorlar. Koordinasyon parkurları kolay değil denge tahtası falan var sana 2 tane takla attırıyorlar başın iyice dönüyor o arada hemen sonra o ince denge tahtasından geçiriyorlar falan başına ve sonuna kesin basman gerekiyor yoksa başa dön. Zaten döndüğün zamanda bitti artık 3-4 saniye kaybettikten sonra gittin. Şansını deneyebilirsin ama zor yani gelen adamlarda hep sporcu zaten senin avantajın ygs puanın çok yüksek kimse 352 puan alıpta özel üniversitede besyo sınavına girmez yani o adamların çoğu barajı geçsem yeter diye Ygs'ye dalıyorlar:D Bu arada bence gideceksen ya da düşünüyorsan İstanbul'da git hem okurken çalışma imkanın çok geniş. Benim arkadaşım şu an okulu bile bitirmedi 2.sınıfta çok iyi personel training'den para kazanıyor çalışarak. Tek başına iyi bi yerde ev falan kiraladı tek yaşıyor gayet keyfi gıcır baya. Gerçi o baya küre falan da girdi ama adam yolunu buldu artık. Hem eğitimli hem alaylı konumunda. Herkeste aynı şey olacak diye bişey de yok tabi boş yere bende yönlendirmiş olmayayım yani o şanslı ya da işini iyi yapıyor bi şekilde denk getirdi işte.

19. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Reis ne yaptın ? 1 sene geçmiş :) geçen yıl oldu mu yoksa bu sene tekrar mı gireceksin ?
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Haziran 2017 ---

20. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    Muay thai oluyormuymuş reis
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Haziran 2017 ---
    Muay thai oluyormuymuş reis

Sayfayı Paylaş