Best model of Turkey yarışması ile ilgili sorularım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve tugay01 tarafından 4 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. tugay01

tugay01 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Merhabalar bodyforum.tr ailesi. Başlıktan da anlaşılacağı gibi yarışmaya hazırlanmak istiyorum. 2 aydır da çalışıyorum ama bazı sorularım olacak. Eğer konu hakkında tecrübesi ve ya bilgisi olan abiler ablalar cevaplarsa sevinirim.

Siz sormadan en başından söyleyeyim. Boyum 1.83, yaşım 19 ve kilom 83.

2 aydır spor salonuna gidiyorum ve sıkı bir diyet uyguluyorum. (Nadiren bozduğum da oluyor.) Şimdiye kadar hiç bi besin takviyesi kullanmadım çünkü her gün firesiz yarım kilo haşlanmış tavuk göğsü yiyorum. bu eğer hesaplarım doğruysa 100grdan fazla bi protein takviyesi yapıyor bana. Yumurtası,yoğurdu,sütü de kilomun iki katını tamamlıyor. Ama yağ yakımı konusunda kendimi yetersiz görüyorum ve yağ yakıcı kullanmak istiyorum. Spor salonundaki hoca bana CLA'yı tavsiye ediyor ama araştırdığım yerlerin çoğu CLA ve L-Carnitin'i beraber kullanmak daha yararlı (!) yazıyor. Konuyu açma amacım sorularıma yanıt bulmak ve yorum almak. İyi kötü her türlü yorum yapabilirsiniz (Saygı çerçevesinde.)

Şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar.

Daha 2 aydır çalıştığım için vücudum o kadar iyi değil.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Eylül 2015 ---
    İlk konu açışım hata vermişti ama sanırım iki konu açmışım. Birisini silebilirseniz sevinirim.

Son düzenleme: 4 Eylül 2015
  2. tugay01

tugay01 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Konu hakkında bilgisi olan kimse yok mu ?

3. tugay01

tugay01 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Arkadaşlar yardım edebilecek kimse yok mu ? Bu daha 2 aylık halim. Birşey yok ama atmak istedim yağ oranı hakkında felan yorum yapılabilsin diye

Ekli Dosyalar:

4. tugay01

tugay01 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Hala mı bir yorum yok arkadaşlar

5. Lightning35

Lightning35 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Modellik için önce yağlarından kurtul bence vg amaç ise Kas kütlesi inşaa et

6. tugay01

tugay01 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Amacım modellik. O yüzden yağ yakıcı kullanacağım işte. Diyetim felan sağlam. Multipower l-carnitin 1800 almayı düşünüyorum. 1 kutuda bi sonuç alabilir miyim ?

7. Lightning35

Lightning35 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yağ yakıcı kullanmanı önermem . Daha dogrusu çogu insan önermiyor karnitin ve gainer pek olmazsa olmaz supplementer degil bence benim yorumumdur bu . Saglam cardio yeterli olur bence formuna ulaşmak için cardiodan önce kafein alabilirsin yağ yakımını hızlandırmak için ama karnitini çokta gerekli bulmuyorum

8. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    hocam 2 ayda olacak bir şey değil bu, yağ oranın yüksek kas oranın düşük spora yeni başlayıpta ne zaman arnold olurum demek gibi birşey bu bunun için cevap gelmemiş diye düşünüyorum

9. tugay01

tugay01 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    6 7 aylık bi çalışma geçmişim var o yüzden zamanın, beslenmenin, uykunun ne kadar önemli olduğunun bilincindeyim ben. Benim konuyu açma nedenim sorularıma cevap almak ve yorum almak. Zaten 2015'teki yarışma bu pazar yayınlanacak. Ben gelecek seneye ''yetişebilirsem'' katılacağım. Daha en az 1 senem var diyebilirim yani :)

10. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    1 sene sıkı antrenman beslenme uygularsan baya bir yol ilerlersin beslenme ve antrenmanla ilgili bilgiyi forumdan internetten fazlasıyla bulabilirsin yada uğraşamam dersen iyi bir hocadan özel ders alabilirsin yarışmaya hazırlayan çok iyi hocalar var ama azınlık olduğu için iyi araştırmanı tavsiye ederim.Yağ yakıcı olarakta hiçbirini kullanmanı tavsiye etmem denedim çoğunu etkisini en fazla gördüğüm L-carnitin fakat en fazla %5lik bir yardımı belki vardır diyebilirim o yüzden benim fikrim hiç gerek yok

11. teneke

teneke Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Multipower in sivi l carnitine inin faydasini gordum baya oneririm.

Sayfayı Paylaş